Skocz do zawartości

Prostaff CC Water Gold


InspektorKot

Rekomendowane odpowiedzi

w sobotę sprzątałem drugie auto w rodzinie (brata, czerwona fabia sierpień 2018, lakier w stanie ok) zawoskowana colli w październiku. do tej pory bracik używa zestaw colli + SG MD i na czerwonym robiło obłędne wrażenie (na moim poprzednim czarnym aucie też używałem SG MD)

 

jednak chciałem spróbować porównania i na masce wylądowało zestawienie     colli+SG MD    oraz.   colli+prostaf water gold

powiem tak - kto co lubi i czego oczekuje, jedno i drugie godne polecenia

-> SG MD - mega głębia koloru, przyciemnienie

-> prostaff water gold - szklistość

zobaczymy za jakieś dwa tygodnie jak się zachowa po myciu - tu myślę water gold będzie bezsprzecznie lepiej siedział

niestety, nie zrobiłem zdjęcia, złapała mnie popołudniowa szaruga 😞 zrobię przy okazji następnego sprzątania...

 

na moim białym lakierze lepsze wrażenie robi jednak water gold (biały najgorszy do detailingu 😉 ), używałem go póki co dopiero chyba 2 albo 3 razy. szybciej się z nim obchodzi w porównaniu z SG MD, szybciej się dociera i nie robi żadnego problemu z mazami.  jednak ostatnio wpadło trochę grosza i zdecydowałem się na powłokę ceramiczną... 🙂 

btw. mój prostaff water gold leci na sprzedaż - więcej info w dziale sprzedam 😄

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po długich namysłach kupiłem w dobrej cenie ten oto magiczny QD. Napiszę tylko tyle, że przelałem sporo QD eków, ale żaden nie zrobił tego co Gold.

Istny rozp....ol 😁

Zostaje na zawsze.

06ec13d97dbf6304gen.jpg

33bcb2101c4a9ec0gen.jpg

928d2b00eda00228gen.jpg

6dcbccb22a3eea80gen.jpg

d3208ee013aecd3egen.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 , problem polega na tym że coraz mnie różnic wizualnych daje się gołym okiem wyłapać. 

Ja kładąc u siebie czasem po kilka produktów obok siebie widzę coraz mniej. Można zauważyć przyciemnienie lub jego brak ale tak naprawdę jeśli lakier jest w przyzwoitym stanie to różnice w blasku, lusterku itp bywają po prostu tak małe że człowiek się zastanawia o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja położyłem Elixir obok CC WG i jakiś różnic nie widziałem. Elixir na pewno zszokował mnie tym, że na czarnym lakierze super zamaskował hologramy.

moje własne spostrzeżenia są takie:

1) Elixir - bardzo mocne przyciemnienie lakieru, krycie drobnych rys, hologramów. Minus taki, że przez swoje mocne przyciemnienie trochę "dusi" blask na lakierze.

2) Water gold - przyciemnienie o oczko mniejsze, niż Elixir. Daje mega połysk, szklistość, ale przez to nie maskuje drobnych niedoskonałości na lakierze.

Tak więc ten tego, dla każdego coś innego 😄 
Warto mieć w swoim arsenale obydwa QD jako takie QD z dużym +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Elixir daje ten 1% przewagi, to z tego co widzę jest upierdliwy w aplikacji, przynajmniej nie wszystkim udawało się go położyć bezproblemowo. A na WG po prostu nie da się narzekać pod tym względem. Jak ktoś myje regularnie samochód, to mając WG może tak naprawdę wszystkie inne psikacze z arsenału, bo nic nie da mu tyle pod kątem wyglądu, trwałości i aplikacji. To oczywiście tylko moje przemyślenia 😉 

1 minutę temu, david2888 napisał:

 Elixir na pewno zszokował mnie tym, że na czarnym lakierze super zamaskował hologramy.

 Water gold - przyciemnienie o oczko mniejsze, niż Elixir. Daje mega połysk, szklistość, ale przez to nie maskuje drobnych niedoskonałości na lakierze.

 

Może coś w tym być, ja WG stosowałem tylko na moim samochodzie, którego lakier jest względnie wyprowadzony na prostą. Nie wiem jak działa z pacjentami w gorszym stanie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yas napisał:

pieknie, ale ta cena 110 pln za 0,5 QD ?

Jak za drogo to nie kupować żeby obniżyli cenę.

Albo wybrać inny, ale czy tanszy...

ArtDeShine Nano Gloss Paint Sealant v3 kosztuje 130

CP Reload 150

Mothers Cmx 130 (710ml)

Swissvax NE 130 (250ml)

Gtechniq c2v3 137

Herrenfahrt spruhglanz 130 (300ml)

Herrenfahrt ultragloss detailer 100 (300ml)

Angelwax enigma qed 100

Zymol FG 100 (230ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yas wyczekuj na promocje - jak trafisz na minus 15% to zobacz jak ładnie cena spadnie - ja właśnie w takim momencie zakupiłem i już wiem, że jak się skończy, to zakupie kolejna butle - bez różnicy czy w promocji czy bez --- QD'ek mistrzostwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam o co chodzi że klika osób już wspomniało że Water Gold wcale nie przyciemnia lakieru i nie kryje drobnych rysek. Na pierwszej stronie tego testu mnie jak i dwóm innym osobom Water Gold lekko zatuszował płytkie ryski i przyciemnił trochę lakier. Jedynie co mi przychodzi do głowy to, że ja testowałem na goły lakier, a nie zwracałem uwagi jak wygląda ta sprawa aplikując na wosk.
Co by nie było to produkt z pierwszej ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.