Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Hamrona DA15 i szukam w domyślę rotacji, tak żeby ze wszystkimi przedłużkami można obrobić trudno dostępne miejsca a i z grubasami nie pieścić się za długo. Myślałem o Evoxa HD400, czy w tej cenie powiedzmy 800 zł warto rozważać coś innego? Czy szukać koniecznie wersji 1200w zamiast 1170w? Jaki największy pad można używać, czy 135mm to jest maks? 

Poleruje amatorsko 3-5 aut maks w roku i zastanawiam się czy nie iść w budżet. Generalnie zależy mi na przyśpieszeniu pracy, tak żeby nie miziać lakieru w nieskończoność.  Myślę że głównie w użyciu będzie Hamron a rotacja do zadań specjalnych plus szyby. Chyba że warto rozważyć inne kombinacje, np zmiana na inne DA z możliwością założenia mniejszego talerza lub dokupić do tego małe DA a z rotacji zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcelus napisał:

Myślałem o Evoxa HD400, czy w tej cenie powiedzmy 800 zł warto rozważać coś innego? Czy szukać koniecznie wersji 1200w zamiast 1170w? Jaki największy pad można używać, czy 135mm to jest maks?

Odniosę się do tego co w cytacie. Nowa HDR400 czyli mkII ma nowy silnik 1200W i zmienioną przekładnię dwustopniową która daje trochę większy moment obrotowy. Można do niej zakładać talerze 125mm, tak podawane jest w opisach ale chodzi o to żeby pad nie był większy jak 150 mm bo wiadomo że część robocza gąbki bywa większa od rzepa. Oczywiście jeżeli ktoś założy talerz 150mm i gąbkę ciętą pod kątem prostym która ma 150 mm średnicy to nic się nie dzieje. Podsumowując chodzi o to że gdyby było napisane talerz 150mm to teoretycznie ktoś mógłby zakładać gąbkę o średnicy 170 mm a to już jest dla niej za dużo przy dłuższej pracy np. przy długotrwałym polerowaniu busów. 
Jak zawsze wskazane jest myślenie zanim przeciąży się silnik 😉

PS. Co do polerowania szyb to tu obowiązuje zasada że czym więcej mocy a zwłaszcza momentu obrotowego to lepiej bo to jest mordercza praca dla rotacji. Począwszy od szlifowania materiałami ściernymi a na polerowaniu kończąc, Dodatkowo większość sensownych materiałów ściernych jest na średnicę 150 więc zostaje docinanie albo talerz 150 ale raz że mniej wygodnie, dwa to problem z obłościami a trzy masakra dla polerki.  

evoxa - zestawienie polerek rotacyjnych.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na swoja pierwsza maszyne wybralem EVOXA HDC 15. W pozniejszym terminie planuje zakupic rotacje gdzie mozna uzyc mniejszyc dyskow i przedłuzek zeby miec sprzet "do wszystkiego" na potrzeby domowe dla amatora oczywiscie. Moje auto to Laguna 3 z 2008r i mam pytanie czy lakiery Renault sa miekkie, twarde czy srednie? Pytam bo chce od razu mniej wiecej zorientowac sie jakie pady kupic i pasty 🙂 Aha na poczatek bede robil One Step potem jak nabiore wprawy to pokusze sie o korekte lakieru z prawdziwego zdarzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, Raizo napisał:

czy lakiery Renault sa miekkie, twarde

Wszystko zalezy jaki to lakier bo np. dany kolor potrafi być mega twardy a drugi miekki. Robiłem toyote na któej był meeega twardy lakier i robiłem mercedesa z lakierem rysujacym sie od fibry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, yas napisał:

yas jakieś argumenty? Bo na papierze Evoxa ma podobne parametry i jest trochę tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Raizo napisał:

Moje auto to Laguna 3 z 2008r i mam pytanie czy lakiery Renault sa miekkie, twarde czy srednie?

Można tylko wróżyć. W renówkach zazwyczaj spotkałem się ze średnimi lub miękkimi. W Lagunie bywały w miarę miękkie. Poza tym jakiś element może być powtórnie lakierowany jeżeli nie znasz historii auta od salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze moze byc roznie z lakierem bo mogl byc jakis element malowany ale chodzilo mi walsnie o regule, tak jak wiemy ze hondy maja miekkie lakiery a BMW np. twarde:) Jak renowki maja srednie/miekkie to nawet lepiej bo nie bedzie trzeba sie namordowac zeby wypracowac jakis efekt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno male pytaanie: Warto doplacic te 300zl do modelu HDD 15 czy HDC 15 nie rozni sie znacznie od nowego modelu? Podobno nowy model cichszy ale oba maja łozyska NSK z tego co widze... Czy lepiej nakupic za te pieniadze padow i past? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na giełdzie widziałem że za 1000zl ktoś sprzedawał. Flex to flex 😛 jak kupisz kiedyś i popracujesz to doświadczysz różnicy 

Chociaż sam mam P7 jest ok. Mało używam rotacji 🙂 ale pozostałe maszyny do flex i nie żałuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, AudiBlask napisał:

@D@ViD hmm cena "ciut" wyższa 🤣 ale w czym jest lepsza rotacja flexa od np kraussa? 

roznica jest odczuwalna ale jeżeli ma byc to do amatorskiej zabawy to ja bym poszedłw p7 😄 mam i naprawde fajna rotacja 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może niedoceniane Lare? i w zasadzie dlaczego o marce na tym forum mało? flex, krauss, evoxa, LE,... są ok. rupes to podobno tylko marketing a nie jakość,,, 🙂 "progresywny" spust to naprawdę nie bajer a przydatna funkcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack Spoko spoko. Ogólnie zauważyłem to kilka miesiecy temu i nie wiem dlaczego nie ma maszyn Lare 🙂 bo to dobre maszyny byly według opini jakie słyszałem, ale niestety w taki przypadku nie pchałbym sie w Lare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, D@ViD napisał:

@CarlosBlack znajdz mi na tej stronie maszyne lare do kupienia 🙂http://sklep.lare.pl/

Kontener ponoć jest w drodze przez Covidowe zamieszanie wszystko się PONOĆ dramatycznie opóźnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.