Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mlody123 napisał:

bo jeszcze kiedyś się zastanawiałem nad ta  ale nie wiem czy lepsza od K2 masner ?

https://allegro.pl/oferta/polerka-samochodowa-szlifierka-4xgabka-pasta-rip-8294499150

 

Bo mało na forum o polerkach budżetowych...  :wallbash:Przejrzałeś choć kilka ostatnich stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlody123  daj sobie spokój z tego typu maszynami. Jest masner sprawdzony, ma 1200W które sobie bardzo dobrze radzą( ta co wrzuciłeś ma niby 2400W, pamiętaj że to trochę będzie chodzić)stabilizację obrotów, odpowiedni zakres obrotowy i jest sprawdzoną maszyną. Jedyny jej - to krótki kabel zasilający. Ja takim masnerem już kilka korekt zrobiłem i nie ma z nią żadnych problemów, ale jak wolisz te "szlifierki" co wklejasz, to Twój wybór ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

proszę o podpowiedź.

Planuję zakup maszyny DA, głównie do polerki lamp (do tej pory robię to na wkrętarce - efekt jest ok), ale planuje też kilka one-stepów, być może z czasem jakąś dwuetapową korektę na swoim samochodzie. Wszystko amatorsko. Wiedza z forum + filmy MX Nowicki na YouTube, może w przyszłości jakieś podstawowe szkolenie.

W obszarze moich zainteresowań był do tej pory tylko ADBL Roller 9mm (można go kupić z torbą, małą pastą Menzerny 3w1, padami ADBL i 1l IPA za 593 zł). Ostatnio czytając forum natknąłem się też na maszynę z Juli ze skokiem 15mm za okazyjne 250 zł (jak jest promocja).

Co wybrać? ADBL ma taką przewagę że można zamontować oryginalny talerz 75 mm co przy lampach na pewno się przyda... Maszyna z JULI ma natomiast przewagę ceny. Lepiej zakupić "wielozadaniowego" ADBL czy poczekać na promocję w JULI i kupić maszynę z talerzem 125mm i skokiem 15mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy więc ADBL będzie lepszym wyborem. Tak myślałem.

A co myślicie w kwestii stosowania go do pierwszych korekt lub one-stepów? Wiem że ten temat był poruszany na forum wiele razy, wszystkie tego typu wątki czytałem, ale nie przypominam sobie żeby ktoś jasno powiedział np.: "Tak, ADBL Roller nada się do zrobienia podstawowej korekty lub One-step i nie zamęczysz się przy tym na śmierć."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal-flk to ja napiszę, tak nada się. Sam mam rollera i robiłem dwuetapową korektę, zresztą nie tylko ja, @Inka14 też działała rollerem, poszukaj w temacie

Ja pierwszy raz robiłem korektę i nie wyobrażam sobie pracy bez padów 80mm.

Jak ma być szybko i uniwersalnie to rotacja.

Pytanie co dla Ciebie znaczy zamęczyć się na śmierć?😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla Przy lampach owszem wkrętarka nie jest zła. Niestety mam pady Boll’a i uważam ze bardziej profesjonalne byłyby lepsze. Może faktycznie warto o tym pomyśleć, ale gdybym miał już rollera to wkrętarkę mogę zostawić w domu 😊

Jednak różnica między kwota 380 zł za Hamrona i 590 zł za rollera z zestawem dodatków bardziej mnie przekonuje.

@peciu  wielkie dzięki. Myśle ze dużo bardziej zbliżam się do Rollera. Wracając do „zamęczenia się na smierć”. W jakimś wątku na forum, jeden z użytkowników napisał ze maszyną DA o skoku 8mm, pracował nad sama maska w małym Peugeocie kilka godzin... trochę sporo 😉 Szczerze mówiąc to w DA pokładam nadzieje ze korekta czy one-step będzie szedł dość sprawnie i z dużo mniejszym ryzykiem powstania hologramów niż w rotacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal-flk mi na citroena C5 zeszło ok 40 godzin ale początki były jak to przy pierwszym razie - powoli, niepewnie. Jak już wypracowałem sobie jakąś technikę to jakoś szło. Wszystko zależy jeszcze jaki lakier w jakim stanie i co chcesz osiągnąć. Także kupuj maszynę i działaj, banan na twarzy z każdym zrobionym elementem coraz większy😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wy nazywacie  korektą lakieru pracy przy lakierze na maszynie 9mm to sorry, ale nie mylcie pojęć. 

To jest nadzwyczaj straszne naciąganie tego pojęcia... Korekta lakieru jest to wieloetapowy proces odnowy powloki lakierniczej usunięcie nawet do 99% defektów a nie mizianie lakieru Kochem...

Wtedy z auta pozbywamy się wszelakich defektów w formie zarysowań od niewłaściwego mycia po przez rysy wzdłużne, czy defekty lakiernicze , swirle, hologramy, hejz. Rolerem to jedynie co można to zrobić oczyszczanie clenerem, albo polish na tz. Sticpaint.  

 

Jeżeli chcesz maszyne po części uniwersalna kupujesz rotacje nawet k2 i kmpl przedluzek do niej jak i BP od 50/75/125 mm 

Dodatkowym uzupełnieniem będzie maszyna z Juli hamron, i nic więcej nie kombinuje i nie utrudniaj sobie pomóc 😉 tym zestawem jesteś w stanie zrobić korektę zgodnie ze sztuką. Inaczej nie naduzywajcie tego pojęcia i nie wprowadzające w błąd siebie jak i innych nowicjuszy 🤘

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal-flk  Tak jak powiedział @peciu, ja też działam Rollerem DA... To wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od korekty i jaki na aucie jest lakier. Miałam już okazję pracować nim na miękkich lakierach, gdzie na prawdę bardzo ładnie wyciąga nawet głębsze rysy, ale też zrobiłam nim nie jeden twardy lakier - tu muszę przyznać, że owszem, czasami idzie się zamęczyć jeśli komuś taka praca nie sprawia przyjemności, a do tego ma problemy z cierpliwością. BMW od pre-washa do nałożenia wosku z uprzednią korektą, gdzie usunęłam z 70% rys (pasty cutting, polish, finish) robiłam 30 godzin (walczyłabym dłużej, ale czas mnie już gonił), na Celicę wystarczyło połowę mniej, a efekt był cudowny. Co nie zmienia faktu, że po nabraniu wprawy w pracy Rollerkiem sama zaczynam już myśleć nad zakupem jakiejś rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT Dziękuję za odpowiedź. Jednak czytając forum doszedłem do wniosku (wydaje mi się że większość nowicjuszy również), że maszyna DA 9mm na początek nie będzie w stanie narobić takiego bałaganu jak rotacja. Oczywiście z czasem nie wykluczam maszyny DA 15mm czy 21mm + rotacja, bo przechodząc przez kolejne poziomy zaawansowania jest to nieodwołalne. Dlatego zostanę przy DA 9mm, choćby dla swojego własnego spokoju i obawy przed zrażeniem się.

@peciu O takie mizianie na własnym samochodzie mi głównie chodzi!

@Inka14 Wielkie dzięki za odpowiedź 🙂 Spodziewałem się takich wyników czasowych szczerze mówiąc.

Utwierdziliście mnie w przekonaniu że ADBL Roller jest dla mnie. Niebawem dokonam zakupu i zaczynam naukę.

 

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście z popularnych 5 typów maszyn ograniczyłem się do 3.

rotacja - mocne cięcie, lub wnęki, małe talerze itp

DA 15mm - od cięcia, przez polish, po finish, cleaner, glaze czy nawet woski

DA 8mm - finish, cleaner, glaze, wosk

 

DA21mm i VRG (oscylacja z wymuszoną rotacją) jakoś za bardzo telepią (przynajmniej pierwsze generacje) 😉

 

Jak bym miał wybrać tylko jedną maszynę jako pasjonat brałbym DA15, ewentualnie rotację w bardziej wprawnej ręce.

Posiadanie 2+ maszyn to nie tylko większe możliwości, ale zaletą też jest praca na przemian w upały. Gdy np jedna maszyna stygnie po cięciu, można w tym czasie robić drugą finish i tak cyklicznie kolejne elementy, zmniejszając ryzyko przegrzania.

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Sico to DA ze skokiem 21mm , 150mm BP  i wnerwiający sposób regulacji obrotów , a Hamron ma uniwersalniejszy skok, normalny rozmiar BP czyli 125mm i normalne pokrętło regulacji obrotów ... Sico podczas pracy rzuca  jak dzik po pustym sklepie 🙂 

Czyli Hamron 🙂 A cos tam miesiąc temu mówiłeś o giełdzie , że w jakiejś lepszej cenie były to aktualne coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.