Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, misz.czu napisał:

Szukam czegoś przede wszystkim do one stepów, na drugim miejscu cleanery. Czy 9mm będzie ok? 

9mm szybciej traci ruch obrotowy na nierównościach, ogólnie to musisz pracować na wyższych obrotach raczej.

jeżeli tylko do finishu, cleaner glaze itp, to jako zabawka którą mozesz prowadzić bezstresowo bez wiekszej uwagi się nada

 

15mm w zasadzie zrobi wszystko co 9mm, ale już można nią coś wyciąć sensowniej. nada sie do każdego typu prac.

 

przeczytaj to co napisałem stronę wcześniej i dostosuj wnioski do własnych potrzeb

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 10:24, menior napisał:

Panowie,

Z przesyłką do PL wychodzi 62,90Euro, zastanawiam się czy  poczekać na promo  Hamrona z Juli, wiem że skok w hamronie to 15 a w LE 9 ale czy do one stepów będzie to miało znaczenie?

I czy gwarancja dla LE będzie uwzględniona w PL?

Nie mam żadnego doświadczenia, użytkowanie na 2 auta w roku w celach odświeżenia lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83  to jeden z lepszych bazowych DA,na rowni np.z ADBL Roller ktory kosztuje 2 x tyle,a z dedykowanym talerzem 75mm naprawde fajna sprawa na poczatek,co do gwarancji sie nie wypowiem choc DE jest czescia UE i nie powinno byc problemu,za te pieniadze bym sie nie zastanawal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, menior napisał:

@Pioter83  to jeden z lepszych bazowych DA,na rowni np.z ADBL Roller ktory kosztuje 2 x tyle,a z dedykowanym talerzem 75mm naprawde fajna sprawa na poczatek,co do gwarancji sie nie wypowiem choc DE jest czescia UE i nie powinno byc problemu,za te pieniadze bym sie nie zastanawal 

 coraz bardziej się przekonuje, w zestawie jest 125 talerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pioter83 napisał:

tak, ale to jest chyba standardowy na 5/16 to mogę dokupić później, czy to jest dedykowany?

Radzilbym odrazu wziasc ten dedykowany bo jest wywazony dzieki temu nie wibruje jak na innych 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nawet już nie było tej polerki jak zacząłem robić zamówienie.

 

Przy okazji znalazłem coś takiego, w Polsce patrząc po necie nie idzie ją kupić, a jak była to kosztowała 699 zł.

Co myślicie? Idzie też założyć bp 75.

Tylko brak gwarancji bo w Polsce nie działa, tak przynajmniej napisał polski przedstawiciel.

 

https://www.area52-shop.de/en/polieren/polishing-machines/eccentric-polishing-machine/25/liquid-elements-t3000-v2-eccentric-polishing-machine-10mm-stroke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie... Mam rotację + DA 9mm i teraz planuję dokupić jeszcze jedną polerkę DA i tu pytanie  czy 15 czy 21mm?  Większy skok miałby w zamyśle zastąpić rotację ( wiadomo przy większych szczurach czy trudno dostępnych miejscach nadal bym używał rotacji ).  Faktycznie DA 21mm jest taka nieprzyjemna w pracy i trzepie mocno po rękach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smerf91 napisał:

Panowie doradźcie... Mam rotację + DA 9mm i teraz planuję dokupić jeszcze jedną polerkę DA i tu pytanie  czy 15 czy 21mm?  Większy skok miałby w zamyśle zastąpić rotację ( wiadomo przy większych szczurach czy trudno dostępnych miejscach nadal bym używał rotacji ).  Faktycznie DA 21mm jest taka nieprzyjemna w pracy i trzepie mocno po rękach?

Przy takim skoku jak 21mm musisz zainwestować w porządną i przemyślaną maszyne, a nie byle chłam, od siebie polecę Rupesa 21 robi robote, jedyny minus wlacznik, który po prostu tak steruję elektroniką na etapie startu że jest muł z miejsca, czyli załączasz przycisk Start i czekasz aż maszyny uruchomi się około 2/3 sekund 🤘mówię o wersji mark II, bo niby już wersja III miała poprawiony ten wlacznik, napewno nie występuje tak w wersji mark III ale w 15 mm ten model akurat mam świeży, a 21 Jeszcze mark II. 

Ewentualnie kupuj maszyne Vrg z evoxy, evoxa jest ciut cichsza niż oryginalny Felex VrG a reszta nie odbiega niczym... 

Dodatkowo komplet przedluzek pod rotacje, must have, i masz juz park maszyn z dużym potencjałem 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boT napisał:

Dodatkowo komplet przedluzek pod rotacje, must have, i masz juz park maszyn z dużym potencjałem 👌

Przedłużki i różne talerze pod rotację mam 🙂 Teraz tylko wymyśliłem sobie że może by kupić kolejną DA z większym skokiem 🙂 
Poratujesz linkiem do tej Evoxy? Bo nigdzie nie mogę znaleźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużki i różne talerze pod rotację mam  Teraz tylko wymyśliłem sobie że może by kupić kolejną DA z większym skokiem  
Poratujesz linkiem do tej Evoxy? Bo nigdzie nie mogę znaleźć? 

Evoxa.pl :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta maszyne, a dokładnie typ tej maszyny, czyli z wymuszoną przekładnia obserwuje od dłuższego czasu. 

Mam nadzieję ze na evencie Arka będę miał okazję sprawdzić ja i dowiedzieć się coś na jej temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam Makity po 6000 i jestem pod dużym wrażeniem jej możliwości , bo praktycznie jedną maszyną , ba nawet jednym padem robi się cała robotę, a wystarczy tylko pstryczek przesunąć by zmienić maszynę do cięcia lakieru na maszynę wykańczającą z ruchem DA 😉  Kupiłem ją z ciekawości i z taką pewną nieśmiałością ale po kilkunastu zrobionych autach wiem że to był bardzo dobry zakup! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.