Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

@rygryss pad 50mm, wkrętarka z uchwytem i słupki, załamania na drzwiach i zderzaku gdzie DA nie mogłem dojechać bez problemu u siebie ogarnąłem, tak samo lampy robiłem wkrętarka.

Ale jak jest więcej aut do zrobienia, to już lepiej wydać te 200 dodatkowo na K2 czy nawet lepiej też 380 na heckmann r7. Przy aktualnej cenie hamronna warto pomyśleć o komplecie da+rotacja na początek i zobaczyć czym lepiej się pracuje, a jak się nie spodoba to myślę że bez większego problemu te tanie maszyny da radę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost napisał:

często pracuję na małej wkrętarce plus szyszka

 

8 godzin temu, barto125 napisał:

pad 50mm, wkrętarka z uchwytem i słupki, załamania na drzwiach i zderzaku gdzie DA nie mogłem dojechać bez problemu u siebie ogarnąłem, tak samo lampy robiłem wkrętarka.

tak jak napisałem, dla chcącego... osobiście wolę trzymać ciężkiego Masnera, moim zdaniem szybciej i precyzyjniej.

 

Osobiście wkrętarki i szyszki używam przy progu, wewnątrz mam dwa bardzo wąskie przetłoczenia, tylko tam mi się tym zestawem dobrze i przyjemnie pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja w Juli jest co jakiś czas więc na razie odpuszczę DA a będę się zastanawiał nad rotacja Heckmann R7. Widziałem taki zestaw na alledrogo z trzema padami NAT i pasta Kocha cuttingowa i Antihologram. Będzie to w miarę na początek czy dokupić jeszcze pastę polishowa? Czy po jednym padzie na etap wystarczy na jedno auto czy lepiej mieć jeszcze pady zapasowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGH te dwie pasty wystarczą raczej, ale też wszystko zależy od lakieru. Jeśli przygotujesz odpowiednio powierzchnię, to po jednym padzie, czyszczonym podczas pracy powinno starczyć. Jednak IMO warto mieć po dwa w razie nieprzewidzianych wypadków (pad się rozklei/rozleci)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuje kupic maszynke polerską w cenie 200-max250 zł, polecicie cos??
 
może coś z tego linku da sie wybrać? :
https://allegro.pl/kategoria/narzedzia-i-sprzet-warsztatowy-18554?string=polerka&bmatch=baseline-var-cl-n-dict-sort-sqm-aut-1-2-0313&state=10&price_to=250
Polecamy zaznajomienie się z wątkiem.
Możesz kupić Masnera rotacyjną lub Dual Action z marketu Jula.


Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, stawek napisał:

Koledzy dostałem wczoraj polerkę hamron z juli. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze padów do niej. Na ten moment nie mam nic oprócz polerki.

czerwony nat miękki,

pomarańczowy royal pads średni/one step,

niebieski nat/royal pads/detailing mafia  twardy mocno tnący

 

x2

 

sześć sztuk na początek wystarcza, potem dokupisz wg uznania

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach spróbuję strzelić filmik z one stępa na padzie dołączonym do hamrona... bardzo jestem ciekawy, czy osoby które nie miały za wiele do czynienia z polerowaniem/korektą lakieru, po taniości mogą odświeżyć lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach spróbuję strzelić filmik z one stępa na padzie dołączonym do hamrona... bardzo jestem ciekawy, czy osoby które nie miały za wiele do czynienia z polerowaniem/korektą lakieru, po taniości mogą odświeżyć lakier.
Kurde nie pomyślałem o takim zastosowaniu tej gąbki z zestawu..
Już wczoraj kładłem dressing na opony :D

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss tylko testując pad dołączony do maszyny, który będzie używany przez kogoś, kto nie jest świadom tego jak należy prowadzić proces korekty fajnie by było użyć jakiejś pasty polerskie dostępnej w marketach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem i ja, porownujac szybko z s15 to jula wieksze wibracje, głośność chyba na rowni tyle ze kraus bardziej slychac szum powietrza, no i jula ciepla odpalajac na sucho... czekam na opinie kogos bardziej zaawansowanego w temacie, czyli kolega boT 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rygryss napisał:

Na dniach spróbuję strzelić filmik z one stępa na padzie dołączonym do hamrona... bardzo jestem ciekawy, czy osoby które nie miały za wiele do czynienia z polerowaniem/korektą lakieru, po taniości mogą odświeżyć lakier.

Po znajomości testowo usunąłem nim solidne rysy parkingowe. Użyłem pasty clear cut. Zostały tylko głębokie do bazy. Na srebrnym lakierze nie widziałem holsów po operacji.

 

Aplikowałem też AG SRP tym padem i też ok. Ale pewnie pójdzie do śmietnika bo zapomniałem go uprać.

Ktoś pisał że podczas prania rozkleja sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rotację K2 Masner, ale nie osiągam nią zadowalających rezultatów. W zależności od twardości lakieru zostają hologramy albo mikro-ryski. Czuję, że potrzebuję DA. Co byście polecili do okazjonalnej pracy: dla siebie i paru znajomych w roku? Czy ADBL 9mm za 440 zł na alledrogo to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arturrro napisał:

Mam rotację K2 Masner, ale nie osiągam nią zadowalających rezultatów. W zależności od twardości lakieru zostają hologramy albo mikro-ryski. Czuję, że potrzebuję DA. Co byście polecili do okazjonalnej pracy: dla siebie i paru znajomych w roku? Czy ADBL 9mm za 440 zł na alledrogo to dobry wybór?

DA -jako system pracy, operator, pady również potrafią zostawić bałagan :ad:

dla przykładu Opel Vectra C, czarna. Pasta Sonax Ex04-06, zółty NAT, z czerwonym NAT wyszło idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 09:00, pablo15005 napisał:

Kupilem i ja, porownujac szybko z s15 to jula wieksze wibracje, głośność chyba na rowni tyle ze kraus bardziej slychac szum powietrza, no i jula ciepla odpalajac na sucho... czekam na opinie kogos bardziej zaawansowanego w temacie, czyli kolega boT 😄

Znajdę chwilę to porównam z hdc 15 evoxa, flex xfe, i rupesem, adbl nie biorę nawet pod uwagę bo już wiem że ta z juli to jeden UJ..  Aczkolwiek na przewagę Haarmona 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.