Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rotacją da zrobić się one step? Posiadam Silverline 1500W (niegdyś bardzo polecana na forum), ale brak mi czasu, żeby choć raz w roku zrobić pełną korektę lakieru. Na pewno zadowoli mnie one step na DA. ale czy warto wymienić tę rotację np. na Hamrona? Rotacji użyłem raz i na tym skończyła się moja przygoda.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, NikTaki napisał:

Czy rotacją da zrobić się one step? Posiadam Silverline 1500W (niegdyś bardzo polecana na forum), ale brak mi czasu, żeby choć raz w roku zrobić pełną korektę lakieru. Na pewno zadowoli mnie one step na DA. ale czy warto wymienić tę rotację np. na Hamrona? Rotacji użyłem raz i na tym skończyła się moja przygoda.  

jak najbardziej tak :ad: 
 auto, stan lakieru, dobór padów, past - czynniku wspólne dla każdej maszynki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzajcie przy zakupie maszynki ADBL-a. Ja niestety trafiłem na felerny komplet. Sprawę opisałem w tym temacie 

Niestety, odpowiedź serwisanta - mogą wysłać za 39,90 (pewnie + koszty wysyłki). Na allegro najtańsze tego typu dyski są za 15,00+KW. Podziękowałem. Spodziewałem się bardziej profesjonalnego podejścia do sprawy, zwłaszcza że taki dysk pewnie ich kosztuje grosze. Być może jestem jedyny i był to zupełny przypadek, że na mnie trafiło. Trudno.  Sprawę opisuję tak na wszelki wypadek.

A tak wygląda ów gwint

img-20190517-210713_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki gwint to moment i zjeb..y , ot wystarczy ze krzywo zaczniesz wkrecac , potem kilka ruchow i gwint obroniony, wiec w sumie tu bylo slowo przeciw slowu . Jak widac ADBL nie idzie na reke klientowi i woli znow zarobic na nowym BP ...no coz widac taka maja polityke firmy  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xadamx napisał:

Niestety, odpowiedź serwisanta - mogą wysłać za 39,90 (pewnie + koszty wysyłki). Na allegro najtańsze tego typu dyski są za 15,00+KW. Podziękowałem. Spodziewałem się bardziej profesjonalnego podejścia do sprawy, zwłaszcza że taki dysk pewnie ich kosztuje grosze. Być może jestem jedyny i był to zupełny przypadek, że na mnie trafiło. Trudno.  Sprawę opisuję tak na wszelki wypadek.

A tak wygląda ów gwint

 

Takie BP masz u chińczyków za 3 dolce łącznie z wysyłką. W promocji pewnie idzie taniej wyrwać. Firma kupując większe ilości ma nieporównywalnie niższy koszt.

Olej producenta jak ma taką politykę i zamów sobie za za 12 zeta nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ghost napisał:

Takie BP masz u chińczyków za 3 dolce łącznie z wysyłką. W promocji pewnie idzie taniej wyrwać. Firma kupując większe ilości ma nieporównywalnie niższy koszt.

Olej producenta jak ma taką politykę i zamów sobie za za 12 zeta nowy. 

Tak też własnie zrobiłem. 

Nie jest to majątek.

37 minut temu, powalla napisał:

Taki gwint to moment i zjeb..y , ot wystarczy ze krzywo zaczniesz wkrecac , potem kilka ruchow i gwint obroniony, wiec w sumie tu bylo slowo przeciw slowu . Jak widac ADBL nie idzie na reke klientowi i woli znow zarobic na nowym BP ...no coz widac taka maja polityke firmy  😉 

Tak tylko zwróć uwagę na jedno. Gwint jest uszkodzony przy samym dysku - jak można w taki sposób uszkodzić gwint skoro początkowo on się dobrze wkręca (początek gwintu jest ok). 

Co innego jakby był w początkowej fazie uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sparco0 napisał:

Ścięty gwint podczas produkcji, na 100% materiał surowy, nie obrobiony cieplnie także plastelina. xadamx dobrze pisze, jakby źle wkręcił to początek nitki byłby uszkodzony, a nie koniec.

Serwisant pewnie od składania był, ale papierowych modeli. Widząc taki defekt to logicznie i na spokojnie widać że wada materiału a nie uszkodzenie użytkownika... 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Jest ponowna reakcja serwisu - wydaje się, że jednak wyślą dysk. Nawet pytali czy chcę wymienić dysk czy całą maszynę. Oczywiście nie zależy mi na maszynie bo ta jest sprawna i nie chcę na nic naciągać.

Nie wiem tylko czy czasem właściciel - Pan Kuba nie interweniował, bo reakcja była natychmiastowa po odpowiedzi mailowej do serwisu i do Pana Kuby, że spodziewałem się bardziej profesjonalnego podejścia do sprawy.

Dam znać jak to się zakończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Dostałem info na maila, że dysk został wysłany. Fajnie, że @ADBL udało się jednak pozytywnie zakończyć tę sprawę za co dziękuję.

PS. Teraz będę miał 2 dyski bo zdążyłem zamówić nowy na allegro. Na szczęście nie kosztuje majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

stoję przed wyborem maszyny rotacyjnej , I to musi być rotacja 😁, maszyna musi wytrzymać min 2/3 samochody w miesiącu  - i ja muszę z nią wytrzymać 😁

jeżeli można powiedzcie czym różni się model maszyny firmy flex Pe 14-2 od maszyny flex Pe 14-3  na ta chwile zastanawiam się nad tymi modelami i niewiem co wybrać ... chyba ze ktoś ma jakoś inna propozycje - 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blady666 napisał:

Hej 

stoję przed wyborem maszyny rotacyjnej , I to musi być rotacja 😁, maszyna musi wytrzymać min 2/3 samochody w miesiącu  - i ja muszę z nią wytrzymać 😁

jeżeli można powiedzcie czym różni się model maszyny firmy flex Pe 14-2 od maszyny flex Pe 14-3  na ta chwile zastanawiam się nad tymi modelami i niewiem co wybrać ... chyba ze ktoś ma jakoś inna propozycje - 

 

 

Bardzo dobrym wyborem będzie PE-2, w którym różnica to dolny zakres obrotow od 600rpm. Zaś wersja z trójka od 1100. 

 

Pe 2 

Ewentualnie podobna maszyna festoll rap

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sruba50 napisał:

niedawno kupilem polerke bass bp-5130, miesiac temu oddalem na gwarancje bo po prostu stanela w miejscu po paru minutach pracy , naprawili , pare dni temu znowu to samo , doslownie pracy moze ze 2 minuty , oddalem na gwarancje i dzwoni dzisiaj gosc i mowi ze te polerki maja wade fabryczna i wycofuja je z produkcji , czekam na kase , czy te pady co mi zostaly podejda do polerki np . takiej https://allegro.pl/oferta/yato-polerka-samochodowa-akumulator-12v-80mm-7946993039

Matko i córko. Tyle stron tematu a wrzucasz wkrętarkę z padem...😐😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojcze i synie .Odpowiedz na pytanie jak sie znasz , jak nie do nie dyskutuj , po to chyba jest te forum .Zostaly mi 2 talerze 125mm i 75 mm 5/16 UNF - PROSZE TYLKO o podpowiedzi do jakiej maszyny one podejda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 nie mam porównania z innymi maszynami. Ale czytając, że DA powinna mocniej czy mniej "rzucać" twierdzę, że LE jest super wyważona bo można ją 1 ręką prowadzić. Jest bardzo lekka i kompaktowa. Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

@Tomas22 nie mam porównania z innymi maszynami. Ale czytając, że DA powinna mocniej czy mniej "rzucać" twierdzę, że LE jest super wyważona bo można ją 1 ręką prowadzić. Jest bardzo lekka i kompaktowa. Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony 🙂

I super 😉 o takie info mi chodziło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.