Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, TM85 napisał:

Panowie, może pomożecie podjąć decyzję? Zastosowanie amatorskie. Samochód ma kilka rys, które trzeba załatwić zaprawką. Szlif papierem 1500/2000/2500 i polerka DA np. Menzerna 400. Przy okazji chciałbym wypolerować cały samochód (Menzerna 3500). Początkowo myślałem o ADBL 9mm, ale czy on poradzi sobie z wyprowadzeniem lakieru po szlifowaniu papierem 1500? Czy nie lepszy i bardziej uniwersalny będzie Hamron o skoku 15mm?

@TM85 10 no 15 stron przeczytać tego tematu i się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że jeśli pierwsza w życiu maszyna to ADBL 9mm. Co z tego, że mniejsza siła cięcia. Zdecydowanie większość prac da się tym zrobić. Dla początkującego mniejsza siła cięcia to też atut maszyny. Drugim jej atutem jest możliwość założenia BP 75mm, czego Hamron nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xadamx napisał:

Ja osobiście uważam, że jeśli pierwsza w życiu maszyna to ADBL 9mm. Co z tego, że mniejsza siła cięcia. Zdecydowanie większość prac da się tym zrobić. Dla początkującego mniejsza siła cięcia to też atut maszyny. Drugim jej atutem jest możliwość założenia BP 75mm, czego Hamron nie ma.

I idąc tym tropem, zmieniłbym tylko rollera na Lare. Różnica w głośności kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kupiłem dzisiaj polerkę rotacyjną ADBL R125-01. Przymierzałem się do Kraussa jednak za ADBL nowego znajomy w sklepie zaproponował mi raptem 450zl wiec nie zastanawiałem się dwa razy ;) 

W zestawie był talerz oporowy 150mm oraz 125mm, jednak bardzo będzie mi potrzebny 75mm do tej polerki a nie mogę nigdzie znaleźć takiego, jedynie do maszyn DA są. 
 

Stąd bierze się moje pytanie - czy takowe talerze do r125-01 w ogóle istnieją? Jeśli nie to czy Talerz Oporowy Honey Sandwich 75/20mm będzie pasował? Nie chodzi o gwint bo skoro m14 to pasuje na pewno ale bardziej chodzi mi o to czy nie ma żadnych przeciwskazań do używania takiego talerza czy lepiej kupić jakiś inny? Czym się kierować przy wyborze? Czy może w ogóle nie używać talerzy mniejszych niż 125mm?

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Kupiłem dzisiaj polerkę rotacyjną ADBL R125-01. Przymierzałem się do Kraussa jednak za ADBL nowego znajomy w sklepie zaproponował mi raptem 450zl wiec nie zastanawiałem się dwa razy ;) 
W zestawie był talerz oporowy 150mm oraz 125mm, jednak bardzo będzie mi potrzebny 75mm do tej polerki a nie mogę nigdzie znaleźć takiego, jedynie do maszyn DA są. 
 
Stąd bierze się moje pytanie - czy takowe talerze do r125-01 w ogóle istnieją? Jeśli nie to czy Talerz Oporowy Honey Sandwich 75/20mm będzie pasował? Nie chodzi o gwint bo skoro m14 to pasuje na pewno ale bardziej chodzi mi o to czy nie ma żadnych przeciwskazań do używania takiego talerza czy lepiej kupić jakiś inny? Czym się kierować przy wyborze? Czy może w ogóle nie używać talerzy mniejszych niż 125mm?
Z góry dziękuję za odpowiedź. 
Istnieją, jak milion stron wątku.
Zakładasz taki, jakim wygodnie Ci się pracuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, widziałem tą stronę przeglądając kilkadziesiąt stron tego wątku ale nigdy nie zwróciłem uwagi na to, że to lokalny sklep! Przeważnie jak coś zamawiam na internecie to tylko Allegro. Jutro tam wbijam jak lis w kurnik 🙂 Jak dostanę na miejscu pad jeansowy to będę wniebowzięty. Konkurencja na mieście nie posiada. 
 

Dziękuję Ci bardzo, yas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, yas napisał:

Spokojnie, znalazłem to na stronie i się podnieciłem, ale wiem, że czasami jak coś jest na stanie sklepu internetowego to niekoniecznie musi być na stanie sklepu stacjonarnego. 
 

Tomas-SG wielkie dzięki! Zanim pojadę to zadzwonię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@felixtheman jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby u @CAR CRAZY czegoś nie było 😄 No chyba że jak ostatnio zamówiłem 5 BM to musiałem poczekać za dostawą bo troche mnie poniosło 😛 ale zawsze szybki kontakt telefoniczny i wszystko dogadane perfekcyjnie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś Sicco BLR 300 , to DA 9 mam 300 W z talerzem 75mm czy nada się jako pierwsza maszyna do oblecenia auta cleanerem ściernym czy essencem ?  Szukam najtańszej maszynki do cleanera czy jakichs finishowych past a nie chce czekać na promke Hamrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś Sicco BLR 300 , to DA 9 mam 300 W z talerzem 75mm czy nada się jako pierwsza maszyna do oblecenia auta cleanerem ściernym czy essencem ?  Szukam najtańszej maszynki do cleanera czy jakichs finishowych past a nie chce czekać na promke Hamrona.

Jakbym miał padami 75 oblecieć auto to wolałbym wrócić do korzeni i machać ręcznie icon_smile.gif.b4a8b1961b729e494ee87a9a4b2a28bb.gif to, że cleaner ścierny nie znaczy, że zbierze więcej niż zapewne sobie wyobrażasz.

 

Jest wiele polerek w kategorii cenowej Juli.

Haka Tools, Bass, Yato.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno DA na promce w julii, jeszcze nie zdążyłem jej przetestować (jest to mój pierwszy kontakt z polerkami), ale chciałbym spolerować szybę. I tu się kłania rotacja ...
Jestem totalnym amatorem, robię to na własny użytek, zapewne max 2 razy do roku. W związku z tym nie chcę na drugą maszynę wydawać więcej nić powiedzmy 400 pln. 
Co byście polecili? Najlepiej tak, by było jak najbardziej funkcjonalne, czyli z uniwersalnym gwintem, możliwością zastosowania mniejszych padów itp, bo trzeciej maszyny na pewno nie kupię 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak przeczytałem bardzo dużo waszych wypowiedzi i wynika z nich że najlepsza opcją: 

Hamron Dual Action

Skok 15mm

Talerz 125mm

 

natomiast co powiecie o Yato YT 82200?? Jest sens dopłacać te kilka złoty ? Definitywnie która z nich będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, powalla napisał:

Kilka zł? Więc pewnie nie doczytałeś że do Yato trzeba dokupić za ~ 70zł  125mm BP , bo oryginalnie jest 150mm .

szczerze powiem że dopłata tych 70zł nie stanowi problemu, tylko czy warto pod względem parametrów? Bo na korzyć yato przemawia "marka" a ten z juli to sami wiecie 🙂 ewentualnie widze ze jeszcze w dobrej kasie jest Heckmann R7.  Ciągle mi to yato chodzi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.