Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, powalla napisał:

Ja od jakiegoś czasu używam Makity po 6000 i jestem pod dużym wrażeniem jej możliwości ,

Też się zastanawiałem nad tą maszynką ale przez brak opinii na jej temat odpuściłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja posiadam Sico o skoku 21mm za 320zł do cięcia( a tnie baaardzo dobrze), nawet one step wychodzi bardzo fajny bez bałaganu. No i oczywiście DA 75mm Kraussa s75, ale planuje jeszcze proxonna do zakamarko, dużo praktyczniejszy niz normalna rotacja, bo jest bardzo wąski. To będzie wtedy mój zestawik idealny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.09.2010 o 22:59, miki napisał:

Sico to Einhell w żółtym opakowaniu. Działałem taką 2 lata i do tej pory działam bo lżejsza i wygodniejsza od shinexa. Raz wymieniłem szczotki które kosztują 5zł.

http://www.youtube.com/watch?v=H64tqKJX-Z0

Kto wie.Czemu nie mogę odtworzyć tego filmiku.Sorki za miejsce zamieszczenia.Ale nie potrafiłem gdzie indziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
7 minut temu, Salci napisał:

Witam będę zaczynał dopiero z detallingiem i potrzebował bym żeby ktoś pomógł mi skompletować zestaw do 1000zł. Polerke, pady, pasty i ogólnie wszystko co porzeba 

Zapraszamy do lektury forum.

Są gotowe poradniki, tematy z zestawami dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka chciałbym się dowiedzieć - ile trzeba wydać na maszynę polerską bezprzewodową aby to miało sens ? zakładając użytkowanie 4-5 razy do roku. Wiadomo bezprzewodowa polerka to nie to samo co z kablem ale nie każdy ma dostęp do odpowiedniej miejscówki aby dbać o swoją furę 😉 Nie podaję budżetu bo taką polerkę można kupić na aliekspres za 50 zł czy 200 na allegro i lepiej zasięgnąć sprawdzonych informacji aby nie płacić dwa razy 🙂 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dante05 fakt, kwestię obrotów i ja zauważyłem. W dodatku przy dłuższej pracy daje się we znaki, czuć wagę. Nawet do prac raz na jakiś czas sugeruje wybrać coś lżejszego. Praca będzie przyjemniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka chciałbym się dowiedzieć - ile trzeba wydać na maszynę polerską bezprzewodową aby to miało sens ? zakładając użytkowanie 4-5 razy do roku. Wiadomo bezprzewodowa polerka to nie to samo co z kablem ale nie każdy ma dostęp do odpowiedniej miejscówki aby dbać o swoją furę  Nie podaję budżetu bo taką polerkę można kupić na aliekspres za 50 zł czy 200 na allegro i lepiej zasięgnąć sprawdzonych informacji aby nie płacić dwa razy  Pozdrawiam

Gdzie masz za 50 zl?
Ze sprawdzonych maszyn to flex ale to dopisz jeszcze zero do tych 200zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemano poszukuje polerki da do użytku własnego. Posiadam juz rotacje 2 rok i w sumie jest ok (mam komplet przedluzek i male bp) natomiast przy moim aucie miękki lakier hondy chciałbym dokupić da. Nie chce przeznaczać nie wiadomo jakiej kwoty bo to tylko dla mojej przyjemności i rozwijania hobby. Teraz zastanawiam nad 3 maszynami w sumie. Hammron z jula wygrywa cena i ma skok 15mm 

Myslalem tez nad adbl roller 9mm tutaj fajna opcja jest możliwość założenia bp 75mm jako alternatywa dla rollera myslalem nad liquid elements t2000 ale to chyba to samo wiec kierowalbym sie cena. 

Jak myślicie który skok bedzie odpowiedniejszy no i może ktoś polecić jakas alternatywną maszynę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś informacje/doświadczenie na temat :

RUPES LK 900E / STN MILLE BIGFOOT DUAL ACTION 5mm? 

Interesują mnie opinie na temat tego sprzętu... Wady, zalety, wrażenie z pracy na niej.

Jak wypada na tle  FLEX'a XCE 10-8 125 oraz makity po6000? 

czy w Rupes Big Foot LHR15 Mark III STD 500w to nie jest troche mało?

😎

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sHmGieSC 

W dniu 14.01.2020 o 01:30, sHmGieSC napisał:

Czy w Rupes Big Foot LHR15 Mark III STD 500w to nie jest troche mało

A czy maszynki z allegro które mają po 2200 wat to nie za dużo 😉?  

 

W rupesie masz prawdziwe 500w, druga sprawa na siłę i moment maszyny wpływa jeszcze kilka innych parametrów które muszą ze sobą zagrać, moc czyli waty tak naprawdę nie są wyznacznikiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sHmGieSC napisał:

na własny  użytek:

robiąc 3 polerki miesięcznie, dbając, to nawet tanie sprzęty wystarczą na 10 lat lub więcej 😉 

1 godzinę temu, sHmGieSC napisał:

nie mam miejsca na cały arsenal

to jest mocny argument, ale jeżeli da się przeskoczyć to polecam DA15 + rotacja, do której można zapinać przedłużki i małe pady np 50mm.

(w cenie rupcia masz np lare ld15 + dewalt rotację i zostanie na waciki)

vrg mnie nie urzekł, ale kusi mnie następca xfe10-8 do kompletu jako czwarta maszynka 🙂

1 godzinę temu, sHmGieSC napisał:

dlatego w tym przedziale cenowym, ponieważ chcial bym zaprzyjaźnić się z nią na dłuższy czas

ale jeżeli koniecznie koniecznie ma być jedna, nie patrz na opinie z neta, tylko załap się na imprezę typu detailings day, podjedź do jakiegoś zaprzyjaźnionego studia lub pokombinuj i chociaż trochę popracuj każdym typem maszyny.

Nie wiesz czy to jest to czego szukasz, do momentu aż spróbujesz wszystkich opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 
Szukam maszyny polerskiej DA, mam w domu rotacyjną ale na ta chwilę nie radze sobie z nią. Zastanawiam się nad produktami ADBL DA 9 mm lub 15 mm. Maszyny tylko i wyłącznie do użytku własnego, auta w kolorze czarnym i malowany czerwony. Przemawia za mną 9mm (cena, wydaje mi się łatwiejsza dla początkującego) ale proszę Was o poradę czy jednak iść w 15mm ? Czy wystarczy mi 9 mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(w cenie rupcia masz np lare ld15 + dewalt rotację i zostanie na waciki)

qrde @ghost, zainrtygowales mie tym dewaltem, oprocz wagi i budowy glowicy ( ergonomia pod lewą reke 😉 ) to bardzo ciekawa maszyna, firmowa , i w tej cenie..   hmm 🙂. mozesz napisac cos wiecej o niej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ghost napisał:

Yes, DWP849X

Cena widzę okej,  raczej nie chodzi jak K2 masner? który teoretycznie ma podtrzymanie obrotów, a w praktyce podczas docisku obroty nie są niestety płynne tylko lubi zwalniać.  Bo wygląda jak odpowiednik makiety 9237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, boT napisał:

Cena widzę okej,  raczej nie chodzi jak K2 masner?

Nie rozkręcałem ale podczas pracy stabilizacja zdecydowanie lepsza niż k2 🙂

ponoć konstrukcja przemyślana, bo nie licząc wagi powiem że pracuje się całkiem fajnie, cena bardzo rozsądna

6 godzin temu, yas napisał:

mozesz napisac cos wiecej o niej ??

Swego czasu rekomendował ją Jon z kanału YT Forensic Detailing i wtedy się zainteresowałem.

Jak dla mnie robiła co ma robić, ale o trwałości się nie wypowiem bo nie należała do mnie. 

Może sam dokupię na dłuższe testy 🙂

 

Ogólnie opinie zbiera dobre u ludzi, którzy mają większe doświadczenie niż ja

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  widzę że zestaw hamron do tego ten dewalt i amator ma naprawdę już maszyny którymi może na krótką meta zrobić sobie naprawdę dobrą robotę 👍 

Będę musiał gdzieś go u kogoś znaleźć tego dewalt i sprawdzić dla własnego spokoju, na pierwszy rzut oka wolałbym makite chociażby na wygląd obudowy, w dewalt trochę taka przesadzone z każdej strony 😊 makita jednak prostszy pustak 😅 a tych to miałem 🤔trzy modele bo 9227 dwie sztuki i nowszy model 9237 niby trochę poprawiony ale jak zwykle na papierze bo wizualnie doszedł tłumik drgań zwykły kndon na głowice i siatki na wloty powietrza przy szcotkach, bo np elektronika to już niestety padala mi co chwilę, a później wirnik. Stary model z 2007 roku miałem od znajomego Mode in Japan a nowe wiadomo gdzie 🤣

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 10:56, boT napisał:

@ghost  widzę że zestaw hamron do tego ten dewalt i amator ma naprawdę już maszyny którymi może na krótką meta zrobić sobie naprawdę dobrą robotę 👍 

Będę musiał gdzieś go u kogoś znaleźć tego dewalt i sprawdzić dla własnego spokoju, na pierwszy rzut oka wolałbym makite chociażby na wygląd obudowy, w dewalt trochę taka przesadzone z każdej strony 😊 makita jednak prostszy pustak 😅 a tych to miałem 🤔trzy modele bo 9227 dwie sztuki i nowszy model 9237 niby trochę poprawiony ale jak zwykle na papierze bo wizualnie doszedł tłumik drgań zwykły kndon na głowice i siatki na wloty powietrza przy szcotkach, bo np elektronika to już niestety padala mi co chwilę, a później wirnik. Stary model z 2007 roku miałem od znajomego Mode in Japan a nowe wiadomo gdzie 🤣

Mam 9237 z 2017r (kupiona w połowie 18) i jest made in Japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.