Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jeśli chodzi o Bass to dobre opinie zbiera głównie 5119, 5130 już niekoniecznie. Ja osobiście mam obie, zrobiłem już kilka aut i w 5130 poza bardzo krótkim kablem i ww. brakiem blokady spustu nie mam się do czego przyczepić (oczywiście mowa o klasie budżetowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie małej DA, w oko wpadły mi Evoxy HDP 10 i HDF8. Zastanawiają mnie obroty w HDP10 - 500-4300 OPM. Dół jest bardzo nisko jak na DA (raczej w rotacjach spotykane), natomiast góra wydaje się że też za mało bo takie obroty mają DA 15. Większość DA 8 i 9 mm ma obroty koło 2000 – 6500 i pracę wykonuje się na biegach 5 i 6 czyli obrotach powyżej 5000. Czy ten zakres obrotów nie jest zbyt niski jak na ten skok, co przełoży się na słabe cięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kolargol napisał:

Szukam dla siebie małej DA, w oko wpadły mi Evoxy HDP 10 i HDF8. Zastanawiają mnie obroty w HDP10 - 500-4300 OPM. Dół jest bardzo nisko jak na DA (raczej w rotacjach spotykane), natomiast góra wydaje się że też za mało bo takie obroty mają DA 15. Większość DA 8 i 9 mm ma obroty koło 2000 – 6500 i pracę wykonuje się na biegach 5 i 6 czyli obrotach powyżej 5000. Czy ten zakres obrotów nie jest zbyt niski jak na ten skok, co przełoży się na słabe cięcie?

A wiesz gdzie są liczone obroty tych maszyn? Silnik, przekładnia, tarcza. Napisz do Krzyśka z Evoxa.pl to wytłumaczy Ci od strony technicznej w taki sposób że jeszcze podziękujesz 😁 jakby coś pisz na pw podam namiary prosto do niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jest jeszcze zainteresowany:

- z informacji które dostałem od Evoxy wynika że rzeczywiście HDP10 miała do tej pory obroty 500-4300, ponieważ silnik ma na tyle dużą moc że nie bylo potrzeby stosowania większych obrotów

- były problemy z modułem elektroniki w małym procencie maszyn. Został on zmieniony i przy okazji obroty zostały podniesione na 1500-5500

Dla siebie wziąłem właśnie HDP10

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolargol napisał:

może ktoś jest jeszcze zainteresowany:

- z informacji które dostałem od Evoxy wynika że rzeczywiście HDP10 miała do tej pory obroty 500-4300, ponieważ silnik ma na tyle dużą moc że nie bylo potrzeby stosowania większych obrotów

- były problemy z modułem elektroniki w małym procencie maszyn. Został on zmieniony i przy okazji obroty zostały podniesione na 1500-5500

Dla siebie wziąłem właśnie HDP10

Hdp, hdf, jak i maly hdr 200 miał  właśnie objaw na pierwszym biegu ze silnik nie chodził jednostajnie, występowało to tylko na pierwszym biegu. Szczerze nie przeszkadzało to wogole w maszynach DA ponieważ pierwszy bieg jest bezużyteczne, ale zaś w hdr malej rotacji bylo to juz irytujące, ale na plus dla Evo że moduł został w miare sprawnie poprawiony a kazdy kto już kupił maszyne i trafił mu sie taki maly minus  został na momencie wymieniany. 

 

Daj znać jak się sprawuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kolargol napisał:

miała do tej pory obroty 500-4300, ponieważ silnik ma na tyle dużą moc że nie bylo potrzeby stosowania większych obrotów

Czyli ma tak dobry silnik że mniejsze obroty wystarczały ale teraz robią z wyższymi obrotami bo ... żeby było gorzej , czy że większe obroty to jednak  lepiej?  😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Czyli ma tak dobry silnik że mniejsze obroty wystarczały ale teraz robią z wyższymi obrotami bo ... żeby było gorzej , czy że większe obroty to jednak  lepiej?  😜

To chodzi o moduł sterowania elektroniką, silnik sam w sobie jest bardzo mocny z duzym zapasem bo az 850w, w porównaniu do maszyn rupesa czy lare które mają 500w można stwierdzić ze chodzą na 100% mocy, i można również wywnioskować że zużycie silnika może być szybsze. Przy evo mowa tutaj o dolnym zakresie obrotów gdzie 500rpm z praktycznego punktu na pierwszym biegu jest po prostu nie praktyczne, nawet i 1500rpm przy dualce to jest bezużyteczny. 

 

A co powiecie na flexa xfe 15 który to podaję na wlepce dane techniczne 1500/4500/min  a potencjometr podaję 1bieg 3000/min i tak do góry  2bieg 4200/min i aż do 6 biegu gdzie podane jest 9000/min 😉

IMG_20190718_142352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, powalla napisał:

Czyli ma tak dobry silnik że mniejsze obroty wystarczały ale teraz robią z wyższymi obrotami bo ... żeby było gorzej , czy że większe obroty to jednak  lepiej?  😜

Powiedzmy że przymknąłem oko na te bajery 😉 dla mnie te obroty były za niskie, fajnie że poprawili. 

Natomiast samą maszynę miałem już w ręku przed zakupem, wydaje się solidna, wibracje po odpaleniu na sucho bardzo małe. Zobaczymy jak w pracy.

Zasięgałem też opinii w studiu detailingowym, które pracuje między innymi na tych maszynach i u nich non stop chodzą Rupesy i Evoxy, generalnie polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 21:36, pablo022 napisał:

Panowie dla laika

Da bass nie daje rady....

 

Krauss p7 czy s8(jako mocnoejsze da)??

 

Prywatnie, moje autko to bmw z lakierem monacoblau, ogolnie to maszynka "objedzie" max 2auta rocznie 😉

Rynek bogaty np

K2

Heckmann

Dewalt / Evoxa

Milwaukee

Flex

 

Posegregowane cenami. Pomyśl ile chcesz przeznaczyć i wybierz najdroższą z danego przedziału 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy taki zestaw na początek przygody z polerowaniem wystarczy? https://allegro.pl/oferta/adbl-roller-da09125-01-zestaw-polerka-pady-7828000595?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą 3 w 1 wiele nie zdziałasz,hologramów też nie narobisz, pytanie jeszcze co chcesz polerować bo DA 8mm skok za wiele nie podziałasz
 
Mam do polerki swoją skode octavie 3 combi czarna perła i Renault Clio III czarna perła myślisz że podoła ta maszynka? Może polecisz jakąś?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nolif3 Każdą maszyną wypolerujesz przy odpowiedniej kombinacji pasty i pada nawet taką Da 8mm,tylko zajmie Ci to sporo czasu(możesz sie ratować jakimiś padami fibrowymi czy hybrydami-do cięcia ale nic nie zastąpi rotacji)z past polecam koch lub sonax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.