Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Fredi88 napisał:

@menior nie wiem. Nie miałem rollera. Nie każdym bp 75mm będzie się tak dobrze pracować. Ten od DJ ma 99g i to chyba idealna waga dla tej maszyny 🙂

Evoxa ma podobne talerze 75mm, aczkolwiek waga bez podkładek tak jak montowal gość na filmie, to sam BP waży 114g. 

 

IMG_20190605_132506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby się ktoś zastanawiał, to z przyjemnością polecam EVOXA HDP10 - mały szatan !!!
W miarę cicha, bardzo ergonomiczna, lekka z zapasem mocy.
Z BP 75 szatan juz od 3 biegu 🙂  80% auta robisz na tym BP 😉 
 z BP 125 bez zacięcia od 5biegu 🙂 20% dach, maskę, drzwi do listwy (jeżeli posiada) 😉 
 na 6 w skali, ale nie do takich BP dedykowana oczywiście.

Wybrałem z pośród LARE, Krauss db5800 i  rollerów jako uzupełnienie rotacji LARE. 


Po czasie pracy, jakości cięcia i wykończenia  czuję, że poprawi mi humor irytujących OneStep :ad:
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 00:04, ghost napisał:

masz link do jakiegoś sklepu z tymi talerzami? bo szukałem i widziałem tylko w zestawie. 

Mam dostęp, a jeden od ręki nawet. 

Jak nie ma jeszcze na Evoxa.pl , to pracują nad dodawaniem i uzupelnianiem strony www. Więc trochę to potrwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka ! Również zastanawiam się nad maszyną polerską na początek lecz myślę o polerowaniu zarobkowym. Kwota od 500 - 1000zł ewentualnie trochę ponad.

Myślałem nad Krauss DB 5800S ale zastanawiam się również nad KRAUSS S21. Jak myślicie która będzie lepsza ?, którą wybrać ? ja niestety nie mogę się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TheLAgi napisał:

Siemka ! Również zastanawiam się nad maszyną polerską na początek lecz myślę o polerowaniu zarobkowym. Kwota od 500 - 1000zł ewentualnie trochę ponad.

Myślałem nad Krauss DB 5800S ale zastanawiam się również nad KRAUSS S21. Jak myślicie która będzie lepsza ?, którą wybrać ? ja niestety nie mogę się zdecydować

Chyba jednak bardziej uniwersalną maszyna jest rotacja. chyba ze chcesz robic same one stepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TheLAgi napisał:

Hmm... Czyli odradzasz kupno dual action ? Myślisz, że lepszą opcją będzie sama rotacja ?

Mam ma sell nowki sztuki fv, Moge polecić Ci dwie maszyny, tylko musisz dołożyć około 130 zł i będziesz robił robote. Mianowicie Evoxa rotacja hdr 400 z talerzem 125 mm + Dual action hdf 8 mm do tego dwa talerze w zestawie 125 mm i 75mm.

Z czasem  dokupisz sobie kmpl. przedluzek do rotacji krótkie, długi plus male talerze 75mm 50mm plus male pady i masz Już zestaw na lata i tym zrobisz już dobrą robotę 👍 

Jakby coś pisz pw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie  moj temacik zostal zamkniety i odeslano mnie do tego wątku.

Nosze sie z zamiarem kupna pierwszej polerki i chcialbym aby to bylo DA.

chcialbym poznac  waszą opinie na temat polerek DA jakie  waszym zdaniem sa naj naj...... 🙂 Proszę wyjasnijcie mi też odnosnie skoku 8, 12/15 i 21 - jakie byscie polecali wasze top i nie tylko. miło by było znać pelną nazwe i cene.

osobiście upatrzone mam kilka  modeli - czy moglby ktoś ocenić i podać plusy i minusy niżej wymienionych polerek  - która waszym zdaniem jest naj naj a które sobie odpuscić.

KRAUSS DB5800S 900W

- KRAUSS SHINEMASTER S15 900W

- FLEX XFE 7-15 150  (droga)

- RUPES BIG FOOT LHR15 MARK III STD (bardzo droga)

- MAKITA PO6000C

- LARE PRO LD15-125

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś czytać , a nie znów pytać ... myślisz że odpowiedzi na Twoje pytania tu nie ma?  Ja wiem że są wakacje ale rusz głową i zacznij samodzielnie szukać informacji Ci potrzebnych. 

Sprawa druga, to jeśli myślisz że jak wybierzesz w końcu polerkę , to już masz z górki, to wiedz że się mylisz , bo dopiero potem zaczynają się schody! Jakie pady, jaka pasta , jaka technika ... 

 

PS: tak odpowiedzi na te pytania też znajdziesz na forum! MIŁEJ LEKTURY! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam caly czas. Nie  denerwujcie sie tak na mnie ale  tego i urzadzeń jest tyle na rynku że człowiek juz  głupieje. odnosnie DA  i rotacji juz wiem a co dokladnie znaczy VRG - to jakies  połączenie obu czy jak - prosze o wytlumaczenie  mechaniki tego i jak to sie ma  do pracy ? warto inwestować hajc  w taka polerke  i czy mozecie mi pare takich przedstawic bo jak narazie to tylko wiem ze Flex robi cos  takiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klamka zapadła. Moja pierwsza polerka będzie flex vrg. Auta to głównie Niemcy czyli twardy lakier. Czy będzie to dobry wybór waszym zdaniem - trwalosc, płynność pracy i jakość wykończenia? Nie ukrywam że nie będzie to jedyna polerka moja. W puzniejszym czasie myślę dokupić  kolejne DA dla finiszu. Jednakże chciałbym abyśmy się skupili na ww flexie. Jaki zestaw startowy polecacie dla tej polereczki (pasty, pady i futerka) aby efekt ta polerka był jak najbardziej zadowalający ? Jeśli nie ten temat to prosiłbym o odpowiedzi na priv I wyrozumialosc ale zacząłem temat wyboru polerki więc może dopisze w tym samym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szympans14 napisał:
Czy może ktos zaoferować maszynę w dobrej cenie lub  uzywke do sprzedania. Poszukuję dwóch maszyn hdf 8 i hdx 8.

Pisz do kolegi @boT

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wśród polecanych cały czas pojawia się Bass Polska więc podzielę się moimi doświadczeniami. To moja pierwsza polerka i w ogóle styczność z korektą. Padło na DA, model 5130. Nie mam porównania do droższych modeli, ale jak na debiut mi wystarczyła w zupełności. Wykonana znośnie, całkiem wygodnie leżała w rękach, kultura pracy do przeżycia (trochę przenosi drgania i jest dość głośna), ale do garażowego użytku można przymknąć oko. Na duży i dający się odczuć minus (nawet totalnemu amatorowi) brak możliwości zablokowania spustu więc musimy go cały czas trzymać. Trochę to niewygodne i jeśli palec nam się omsknie, to przerwa w pracy gotowa. Mi się zdarzyło przynajmniej kilka razy.  Regulacja obrotów wystarczająca.  

Niestety, pracę musiałem sobie darować w 3/4 auta. Powód?  Przy jednym z rozruchów silnik działał, ale talerz po prostu przestał się kręcić. Diagnoza po rozebraniu maszyny na części pierwsze: uszczerbiona zębatka trzpienia napędzającego talerz. Jeden z trybów się zwyczajnie pogiął 😕 Gdybym nie widział jak jest wykonana, to może dałbym sobie wmówić, że to wina zbyt dużego nacisku, ale trzpień napędzający zębatkę talerza jest fabrycznie zamontowany w tak dużej odległości, że tryby ledwo na siebie zachodzą. Widać że były już konkretnie wyślizgane po wierzchu i ta awaria była kwestią czasu. Może gdyby zdarzyło się to po roku użytkowania i kilku akcjach, to bym to zrozumiał, bo w końcu cena ok. 250 zł to śmiech. Ale przy pierwszym użyciu....😤 Wszystkim rozważającym zakup czegoś możliwie taniego, odsyłam więc wszędzie indziej, byle nie po Bassa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, M!hau napisał:

Widzę, że wśród polecanych cały czas pojawia się Bass Polska więc podzielę się moimi doświadczeniami. To moja pierwsza polerka i w ogóle styczność z korektą. Padło na DA, model 5130. Nie mam porównania do droższych modeli, ale jak na debiut mi wystarczyła w zupełności. Wykonana znośnie, całkiem wygodnie leżała w rękach, kultura pracy do przeżycia (trochę przenosi drgania i jest dość głośna), ale do garażowego użytku można przymknąć oko. Na duży i dający się odczuć minus (nawet totalnemu amatorowi) brak możliwości zablokowania spustu więc musimy go cały czas trzymać. Trochę to niewygodne i jeśli palec nam się omsknie, to przerwa w pracy gotowa. Mi się zdarzyło przynajmniej kilka razy.  Regulacja obrotów wystarczająca.  

Niestety, pracę musiałem sobie darować w 3/4 auta. Powód?  Przy jednym z rozruchów silnik działał, ale talerz po prostu przestał się kręcić. Diagnoza po rozebraniu maszyny na części pierwsze: uszczerbiona zębatka trzpienia napędzającego talerz. Jeden z trybów się zwyczajnie pogiął 😕 Gdybym nie widział jak jest wykonana, to może dałbym sobie wmówić, że to wina zbyt dużego nacisku, ale trzpień napędzający zębatkę talerza jest fabrycznie zamontowany w tak dużej odległości, że tryby ledwo na siebie zachodzą. Widać że były już konkretnie wyślizgane po wierzchu i ta awaria była kwestią czasu. Może gdyby zdarzyło się to po roku użytkowania i kilku akcjach, to bym to zrozumiał, bo w końcu cena ok. 250 zł to śmiech. Ale przy pierwszym użyciu....😤 Wszystkim rozważającym zakup czegoś możliwie taniego, odsyłam więc wszędzie indziej, byle nie po Bassa 

Było juz niejednokrotnie  wspomniane w tym temacie o tych bass polska, tak jak piszesz psują sie na potęgę zaraz po rozpakowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.