Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

Niedługo właśnie planuje zakup maszyny flexa VRG. Aż tak to trzęsie ? Mógłbyś jakoś porównać do jakiejś maszyny ze skokiem 15 mm ?

Zrobiłem nią kilka przejazdów i zdecydowanie mocniej rwie niż DA 21 nie mówiąc już o 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VRG bardziej czuć jako "sztywne szarpanie" , a DA chodzą bardziej płynnie , jakby bardziej miękko (nie wiem jak to opisać) i nie czuć tego tak mocno . Przed zakupem podjedź do sklepu/studia i odpal nawet na sucho VRG na 5 min i będziesz wiedział o co mi chodzi 😉 

Makita będzie testowana dopiero w czwartek ... jestem wielce ciekaw jak to się ma do Da i VRG 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla aaa teraz kojarzę ta makite. Testuj i daj znać co i jak 😉 już kolejna osoba mi mówi że vrg flexa strasznie telepie. Chyba sobie odpuszczę akurat ta maszynę chociaż oczywiście sprawdzę u kogoś. 

3 godziny temu, Arkeolowy napisał:

15mm przecież każda jest przyjemna w pracy.. 21 już zaczyna telepać, ale VRG jest bardziej odczuwalny

Mnie męczy praca tym skokiem i szukam alternatywy 😁

Może wina maszyny Lare epl-62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem najpierw DA 8mm , potem dokupiłem rotację flexa i było Ok, bo każda robiła swoją robotę ale że potem wpadła VRG , to wtedy  obie poprzednie leżały odłogiem i tylko nią ogarniałem autka. Po jakimś czasie zacząłem zmęczenie po pracy przy aucie łączyć z pracą własnie tą maszyną i kupiłem DA z 12mm skokiem ... vrg sprzedałem z ulgą 😉 

Przy DA 21 i wkurzało mnie nie "trzepanie" lecz niszczenie padów i w sumie dość krótko miałem taką maszynę, bo czasem 2-3 pady lądowały w koszu 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, powalla napisał:

 

Przy DA 21 i wkurzało mnie nie "trzepanie" lecz niszczenie padów i w sumie dość krótko miałem taką maszynę, bo czasem 2-3 pady lądowały w koszu 😡

Do tej maszyny dobre pady od lackecontry, są bardzo wytrzymałe. 

Vrg od evoxa mniej trzepie od VRG flexa, EVO przyjemniejsza w pracy niż flex 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8309]powalla[/mention] aaa teraz kojarzę ta makite. Testuj i daj znać co i jak już kolejna osoba mi mówi że vrg flexa strasznie telepie. Chyba sobie odpuszczę akurat ta maszynę chociaż oczywiście sprawdzę u kogoś. 
Mnie męczy praca tym skokiem i szukam alternatywy
Może wina maszyny Lare epl-62

Mille?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Birkhof napisał:


Mille?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja miałem tą maszyne u siebie, jak dla mnie za delikatna jest, wolę rotacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tomas22 poczekaj na nowego vrg. A juz nie dlugo 

Sam bede bral vrg 🙂 bo to maszyna cos miedzy DA a Rotacja.

Cos tam telepie ale nie przesadzajmy. Teraz moda taka ze kazdy najlepiej by chcial siedziec w fotelu i zarabiac, i tylko narzekanie bo tu trzesie bo tu telepie a to glosna itd

Fakt VRG trzesie telepie i jest glosna ale za to drze lakier fajnie i bardzo fajnie wykancza. Ja od siebie polecam VRG

Ale moze niech sie wypowie @marco80 oraz @AreK bo to ich ulubiona maszyna i wiem ze bardzo czesto jej uzywaja 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z swojej strony polecam, jak dla mnie na one stepy jest idealna, mocna nie zatrzymuje się na przetłoczeniach karoserii jakieś drgania są ale bez przesady- mowa oczywiście o Vrg (A w zasadzie o HDX 8  Z Evoxy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czego bym nie napisał to i tak będę monotematyczny i mam nadzieję, że i ja nie zostanę zrugany przez brać forumowa. 

W związku z tym, że w Juli pojawiła się promocją na maszynę DA pomyślałem że może to jest moment żeby zakupić jakiś pierwszy sprzęt na użytek własny. Przewertowalem forum więc o oczywiste oczywistości nie będę pytał. Skok 15 mm pozwoli na dosyć dobre efekty. Maszyna byłaby moja jedyna (przynajmniej narazie) stąd też pytanie czy da się osiągnąć dobre efekty wyłącznie DA z takim skokiem? Jak radzić sobie z zakamarkami i oblosciami nie mając czegoś mniejszego do wykończeń? Jak to robicie żeby pady się nie "kantowaly" w trudnodostepnych miejscach? A może nie ma opcji z taką wielkością pada żeby wszędzie zostawić równomierne wykończenie? Może jednak taki Masner rotacyjny byłby lepszy do nauki gdzie można zastosować różne średnicę padow?

Na pierwszy strzał mam do polerki wlasne Mondeo mk4. Kształty może nie są najwymyslniejsze ale trochę tych zaokraglen posiada. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGH  Ja uważam, że za 250 zł warto. DA jednak nie wymaga od Ciebie takiego ogarnięcia jak rotacja. Po prostu rotacją łatwiej co nie znaczy, że łatwo można zrobić szkodę na lakierze. Ja wczoraj kupiłem tego Hamrona i powiem Ci, że za te pieniądze jest super. Zobacz na ceny innych maszyn DA 15mm. Jest bardzo dużo ludzi twierdzących, że dla początkującego da 15mm to najbardziej uniwersalne rozwiązanie i myślę, że mają rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopersky

Tylko jak sie ma DA 15 mm do sprawy wykończenia w miejscach trudno dostępnych? Kantowac padow podobno nie można więc i dojść będzie ciężko chyba że są jakieś techniki. Nie mówimy o demontażu klamek, lamp itp. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGH  Żadna maszyna DA nie da Ci takich możliwości dojścia w trudne miejsca jak rotacja. Rotacja jest po prostu trudniejsza do opanowania na początek, ale z drugiej strony to wiesz „dla chcącego nic trudnego”. Ja osobiście na początek kupiłem DA, a zakamarki jadę ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.