Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie (pytam na poważnie).

Nie jestem kompletnie w temacie polerek, a tak ostatnio zacząłem się zastanawiać czy aby nie kupić czegoś budżetowego to zabawy/nauki.

Tak się zastanawiam czy w przypadku polerki np. Hamrona z Julii (tarcza 125mm) czy Masnera z K2 (180mm) można zastosować innej średnicy tarcze ? No bo na chłopski rozum, jak 180mm będzie wygodne na masce i pozwoli na szybszą pracę tak już na mniejszych elementach niekoniecznie się dobrze sprawdzi. Dobrze rozumuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie (pytam na poważnie).
Nie jestem kompletnie w temacie polerek, a tak ostatnio zacząłem się zastanawiać czy aby nie kupić czegoś budżetowego to zabawy/nauki.
Tak się zastanawiam czy w przypadku polerki np. Hamrona z Julii (tarcza 125mm) czy Masnera z K2 (180mm) można zastosować innej średnicy tarcze ? No bo na chłopski rozum, jak 180mm będzie wygodne na masce i pozwoli na szybszą pracę tak już na mniejszych elementach niekoniecznie się dobrze sprawdzi. Dobrze rozumuję ?
Masner ma 150

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Zapewne dla amatora lepszym (bezpieczniejszym) wyborem będzie maszyna DA. W takim razie jaki rozmiar pada wybrać aby była ona w miarę neutralna ? tzn. tak abym mógł zrobić w miarę wygodnie całe auto, które w życiu polerki nie widziało ? 2004r więc jest co na nim poprawiać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.
Zapewne dla amatora lepszym (bezpieczniejszym) wyborem będzie maszyna DA. W takim razie jaki rozmiar pada wybrać aby była ona w miarę neutralna ? tzn. tak abym mógł zrobić w miarę wygodnie całe auto, które w życiu polerki nie widziało ? 2004r więc jest co na nim poprawiać niestety.
Optymalny jest rozmiar BP 125 oraz skok od 8-15mm

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

Wybór jest chyba prosty w tej kasie (Hamron) choć z czasem pewnie będzie trzeba nabyć coś dodatkowego, ale to już temat na kiedy indziej.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Odnośnie samego zakupu to koledzy coś wcześniej wspominali o promocjach nawet -100zł. Czy rzeczywiście te promocje jeszcze się pojawiają i są aż tak duże różnice ? Z zakupem mi się nie śpieszy więc poczekać mogę tylko ile ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekelga  Maszyny DA ze skokiem 8 mm są idealne na wykończenie, one step, cleaner. Jeżeli oczekujesz ostrego cięcia to zostaje DA z większym skokiem, a najlepiej rotacja. Dodatkowo plusem jest możliwość montażu bp 125 i 75mm w przypadku da 8mm i rotacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć lakier mojej Mazdy 6, nie chcę się bawić w wieloetap, onestep mi wystarczy aby usunąć trochę drobnych rysek, poprawić głębię koloru.

Z jednej strony te 15mm Hamrona wycięło by na pewno więcej natomiast pewnie to samo można osiągnąć robiąc kilka dodatkowych przejazdów 8mm. Fajnie że można założyć mniejszy BP.

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzeba mi maszynki do wypolerowania 3 aut, raczej to będzie one step ale są elementy z głębokimi rysami których chciał bym się pozbyć. Która maszynka będzie do tego najlepsza? Mam na oku ADBL Roller, masner k2 lub EVOFLEX HDF 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, powalla napisał:

Tania rotacja >

 

Będzie to odpowiedni sprzęt dla osoby początkującej bez doświadczenia z maszynami? Dodam że chciałbym też nakładać wosk, bo ręcznie to strasznie długo schodzi.

Podsumowując będę chciał zrobić korektę lakieru 3 aut onestepem, w jednym aucie są głębokie rysy na masce których chciałbym się też pozbyć i móc nakładać nim wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, gouran napisał:

Będzie to odpowiedni sprzęt dla osoby początkującej bez doświadczenia z maszynami?

Przecież to Ty napisałeś o K2  ... , a może chodziło Ci o DA od K2?   Jeśli tak to ta maszyna ma  BP 150mm i musiałbyś zainwestować jeszcze ze 100zł na 125mm BP , a to już robi się strasznie drogo w porównaniu do Hamrona z Juli który kosztuje połowę tego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, powalla napisał:

Przecież to Ty napisałeś o K2  ... , a może chodziło Ci o DA od K2?   Jeśli tak to ta maszyna ma  BP 150mm i musiałbyś zainwestować jeszcze ze 100zł na 125mm BP , a to już robi się strasznie drogo w porównaniu do Hamrona z Juli który kosztuje połowę tego! 

K2 masner zwykły ten za około 200zł nie DA

I dodałem ją bo czytałem o  niej pozytywne recenzje dlatego pytam o różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! 

Czy mógłbym prosić o poradę odnośnie zakupu pierwszych maszyn polerskich? Przez tydzień szkoliłem się na maszynach rupesa (LHR15 mk3 , 75e, Mille i rotacji). Aktualnie chciałbym zakupić sobie dwie maszyny, które będę użytkował zawodowo i zdecydowałem się na Mille, aczkolwiek nie wiem jaką maszynę wybrać jako mniejszą... . Myślałem o 75e mini, ale może doradzicie jakiś inny model innego producenta? A może w ogóle powinienem zastanowić się nad małą rotacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 19:53, Ari napisał:

Lare, Masner, Evoxa, ADBL, Heckman, Krauss to wszystko budżetowe polerki

Najłatwiej to by było klasyfikować poszczególne modele. Bo dana marka potrafi mieć droższe i tańsze modele jak np. Makita.

 

Jednak uogólniając, budżetowe oprócz K2 Masner, to np. Hamron, Vander, Bass, McAllister, Eurotec, Heckmann, Fobo, Sicco, meec, turtle wax

 

Do szerokiej klasy średniej dorzuciłbym Lare, Evoxa, Makita, Krauss, DeWalt, Milwaukee, Bosch, Torq

 

Do droższych standardowo Flex i Rupes

 

Najfajniejsze, że z każdej kategorii można wybrać na prawdę fajne sprzęty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.