Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już zostałem wywołany do odpowiedzi to bardzo dobrze ktoś kiedyś napisał ze vrg albo sie kocha albo nienawidzi....Ja już należe do tych pierwszych,należy sie przyzwyczaić do zupełnie innego prowadzenia tej maszyny ale to kwestia wprawienia.Mam też xfe i (vrg-hdx z Evoxy) wycina wiecej natomiast komfort pracy jest na korzyść dla xfe ,warto miec obie te maszyny.Teraz xfe dla mnie to taki finiszer w porównaniu do tego jak tnie vrg .Pod klamki używam rotacji z stożkiem ew giętki wałek też spełni swoją funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Wyszła już tą nową maszyna vrg od flexa? Spadnie coś cena obecnej vrg?

Tutaj warto poprosić @Slovak o komentarz 😉😉

12 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Wyszła już tą nową maszyna vrg od flexa? Spadnie coś cena obecnej vrg?

Tutaj warto poprosić @Slovak o komentarz 😉😉

12 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Wyszła już tą nową maszyna vrg od flexa? Spadnie coś cena obecnej vrg?

Tutaj warto poprosić @Slovak o komentarz 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mój post może wydawać się powtarzany co 2 strony ale nie do końca. Od dłuższego czasu przymierzam się do maszyny i zdecydowałem się na kraussa db5800, wiem, że za dużo nie wytnie ale potrzebuję maszyny do one stepa w której będę miał możliwość montażu bp 125mm i 75mm. Potem dokupie hamrona z 15mm skoku i proxxona do detali. Mam straszny mętlik w głowie odnośnie tych małych maszyn.

-krauss db5800 (wydaje mi sie to być sprawdzona maszyna ale nie moge znaleźć oddzielnego bp 75mm aby mieć pewność dobrego wyważenia)

-evoxa hdf8 (niestety jest o niej bardzo mało informacji na forum, kusi mnie cena i to, że w zestawie mam już bp 125 i 75mm.)

-lare lite ld09-125 (tu podobnie jak u kraussa)

Tak jak pisałem mam straszny problem z podjęciem decyzji, budżet to około 600 zł. Jestem w stanie dołożyć 200-400zł . Może są tu osoby posiadające evoxa hdf 8 i mogą się głębiej wypowiedzieć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kopersky napisał:

Wiem, że mój post może wydawać się powtarzany co 2 strony ale nie do końca. Od dłuższego czasu przymierzam się do maszyny i zdecydowałem się na kraussa db5800, wiem, że za dużo nie wytnie ale potrzebuję maszyny do one stepa w której będę miał możliwość montażu bp 125mm i 75mm. Potem dokupie hamrona z 15mm skoku i proxxona do detali. Mam straszny mętlik w głowie odnośnie tych małych maszyn.

-krauss db5800 (wydaje mi sie to być sprawdzona maszyna ale nie moge znaleźć oddzielnego bp 75mm aby mieć pewność dobrego wyważenia)

-evoxa hdf8 (niestety jest o niej bardzo mało informacji na forum, kusi mnie cena i to, że w zestawie mam już bp 125 i 75mm.)

-lare lite ld09-125 (tu podobnie jak u kraussa)

Tak jak pisałem mam straszny problem z podjęciem decyzji, budżet to około 600 zł. Jestem w stanie dołożyć 200-400zł . Może są tu osoby posiadające evoxa hdf 8 i mogą się głębiej wypowiedzieć? 

 

a ja wybrałem EVOXA HDP10 🙂 Generalnie wszystkie te maszyny są porównywalne. W HDP10 spodobał mi sie kształt i te 10mm skoku 😉 ale już mam z nią problem, ponieważ potencjometr przestał działać i leci do naprawy. Założysz futro i zobaczysz czy nie wycina 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, alexander.p napisał:

a ja wybrałem EVOXA HDP10 🙂 Generalnie wszystkie te maszyny są porównywalne. W HDP10 spodobał mi sie kształt i te 10mm skoku 😉 ale już mam z nią problem, ponieważ potencjometr przestał działać i leci do naprawy. Założysz futro i zobaczysz czy nie wycina 😉 

 

Alexandre ten potencjometr, wyszła jakaś partia felerna i fakt prędzej czy później może wystąpić problem 😏, ale  odsylaj i będziesz mial wymienione bez problemu 💪  

Sam uzywam i hdp 10mm i hdf 8mm oraz Hdc 15mm z Evo 👍

Ja mam gdzieś filmy z ostatnich targów co byliśmy w Poznaniu maszyn  Evoxa jak i Super Shine Premium Pads. 

Jakby ktoś miał pytania odnośnie tych marek, to śmiało odpowiadam na wszystko 👊 w 2019 Roku powinna wyjść jeszcze jedna maszyna o skoku 15mm z evoxy, kompaktowa maszyna mam pare fot i filmików z parcy maszyny 😉 tak wiec szykuje sie naprawde fajna mega silna, dobrze wyważona kompaktowa maszyna, z dobrze umiejscowionym potencjometrem (biegi) oraz z przekładnią robiona na CNC, z naprawdę małymi wibracjami, jak to nieraz bywa w przypadku większości DualAction nieszczęsne wibracje. 

Odrazu wspomnę ze tylko z talerze 125mm nie mniejszym, aż tak dobrze niestety nie da się 😉

Na foto nowość która powinna wyjść Jeszce w 2019 Roku 

 

IMG_20190329_115232.jpg

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p  Właśnie obawiam sie tej awaryjności, do mojego zestawienia chętnie dołożołbym rollera od adbl ze skokiem 9mm, który ma fajny kształt ale zniechęca mnie nie mała ilość awarii innch użytkowników. Cały czas szukam opinii o hdf 8 i mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze ją opisze dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kopersky napisał:

@alexander.p  Właśnie obawiam sie tej awaryjności, do mojego zestawienia chętnie dołożołbym rollera od adbl ze skokiem 9mm, który ma fajny kształt ale zniechęca mnie nie mała ilość awarii innch użytkowników. Cały czas szukam opinii o hdf 8 i mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze ją opisze dla potomnych.

Jeżeli będziesz używał tej maszyny zgodnie z przeznaczeniem, czyli skok maszyny który ma 8 mm jest stworzony do nakładania wosku, clenera, zrobienia polishu, finisha, ale broń boże męczyć takie maszyny w jakimś chorym cięciu grubych rys, bo stąd właśnie biorą się negatywne opinie w sieci. Maszyny o takim skoku nie służą do cięcia!!!!!!! 

Jeżeli chciałbyś takową maszyne z Evo,  mogę pomóc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT  Jedyne co będę robić tą maszyną to korekty maksymalnie 2 etapowe. Tak jak wspomnialem jak będzie promocja to kupię hamrona 15mm to większych cięć. Interesuje mnie w sumie jakość evoxy i sprawność działania serwisu. Pod pojęciem jakości mam na myśli jakość materiałów, wibracje i hałas w stosunku do takiego np. Kraussa db5800, który jest często polecaną "ósemką" na 125 i 75mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest bezproblemowy, chlopaki z evo naprawdę starają się. Plus jest taki ze jak narazie nie ma jakiś problemów z maszynami, tylko ten potencjometr może  trafić się maszynka z parti i za swirowac, ale to jest wymienne bez problemu. 

Maszyny fajnie leżą w łapie, są dobrze wyważona co przekłada się na Prowadzenie maszyny.maszynki Posiadaj łożyska NSK, oraz to że łożysko tylne wirnika osadzone jest w gumowej osłonie co pozwala na bezproblemową wymianę nawet w razie zatarcia się takiego łożyska. 

Wibracje są naprawdę zminimalizowane do minimum, i taki harmon z juli nie umywa się, nawet nie ma sensu porównywać. 

Jeszcze ważna kwestia głośność, w Evo hałas jest naprawdę na niskim poziomie śmiało i przyjemnie można pracować bez żadnych słuchawek czy zatyczek w uszach.  I to się tyczy wszystkich maszyn z Evo oprócz maszyny ze skokiem 21mm której to przekładnia jest glosniejsza oraz maszyna Vrg czyli  DA z przekładnia, która to chodzi głośniej tz. (traktorek), ale te maszyny tak mają, i porównać tutaj Vrg z Flexa oraz Vrg z Evoxa to na plus Evo ponieważ pracuję ciszej 😁 a robote robi tą samą. 💪 

Maszyny np Hdc 15 mają zrobione działające chłodzenie w praktyce 😁, co przekłada się na trwałość padów. I porównać ja do np flexa Xfe 15 bo takiego posiadam i również pracuje i na nim,  to xfe w nieodpowiednich rękach jest zabójcą padów po przez przegrzewanie ich od strony wewnętrznej... A takich ludzi nie brakuje którzy katuja właśnie takie maszyny przy tz. Cutingu. 

 

Jakość plastiku, Wykonanie, odlewy są na dobrym poziomie i nie jest to zwykły marketowy 'plastic bombastic' który po samym dotyku jest już ujowy... 

Maszyny maja fajny długi sylikonowy 5m kabel, który nie zwija się, nie plącze aż tak problematycznie, nie przelamuje się jest elastyczny a nawet jesli sie uszkodzi to śmiało mozna dokupić za 40 zł drugi kabel i cieszyć się nowym. 

Do maszyn są dostępne talerze BP odpowiednio wyważona do nich (DA) do rotacji dostępne są również talerze jak i przedłużki, giętkie adaptery tak zwane Flexit taki maly nano polisher na małe stożki oraz malutkie BP

Asortyment evoxy jest naprawdę obszerny. 

Krauss DB to po prostu legenda która przez swój okres bycia na rynku wypracowal sobie dobra opinie. Ale trzeba iść z biegiem czasu  i nie bać się nowości ponieważ technologia idzie do przodu i warto z tego korzystać, a tym bardziej oferują to  maszyna evo. Może nie są to profi półka jak Festoll czy tez rupes,a nawet flex, ale miło zaskakują nie jednego detailera, a tym bardziej zadowolą amatora... 

 

Sorry ze tak smaruje Evo, ale przerobilem juz trochę maszyn na rynku, i porównałem z większością, jak i sam pracuje i zostałem przy jednych z najlepszych aktualnie to co zostawiłem to rupes, flex, festoll, evoxa.  A to co przewinęło się w pracy to będa kolejne marki... Które były chwilę ale possly dalej w odsprzedaż i poszukiwanie tych lepszych 😉

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku zbierałem się do zakupu małej DA, i ogólnie wejścia w system DA typowo do one step lub finisz.

 Nawiązując do głośności i wibracji , jestem oczarowany tą hdp10. Miła, cicha, przyjemna praca, mini wibracje wyczuwalne tylko pod palcami. Evoxa nie trzepie, jest cichutka. Mam nie do końca sprawny prawy nadgarstek a po ostatniej zabawie Vrg odczuwałem mocno przez tydzień😞  

Generalnie myśląc o DA byłem przygotowany na najgorsze odczucia ponieważ, miałem okazję popracować chwilę małym rollerem dodatkowo zbierając opinie z forum np o db5800 i podobnych. 

a propos cięcia, z ciekawości założę pro wool 🙂 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Db5800 bym odpuścił i od razu kupił jak ma być tanio Hamrona , bo i  wycinka idzie lepiej , a i wykończenie tym zrobisz. Powiesz że do "15"nie zapniesz 80mm gąbki dla detali? No i dobrze, bo na maszynie DA nawet z 80mm padem i tak nie dojdziesz gdzie tylko chcesz/myślisz , no i cięcie na DA takich zakamarków jest mizerne , bo obłości powodują że ruch obrotowy jest zatrzymywany i nici z cięcia. Lepszym wyjściem będzie chociażby jako uzupełnienie Hamrona zakup samego 3cm BP z trzpieniem na wiertarkę  plus 3cm pady i założenie tego do np. wkrętarki . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja uważam ze do ciecia jest rotacja ew jakieś VRG a na finisz maszyny DA.Co do Evoxy mam HDX8 i puki co 0 problemów.Nie zgodzę się też z stwierdzeniem ze Db 5800 zatrzymuje się na małym bp 75 mm to by trzeba było naprawdę mocno dociskać a jak ponoć wszyscy wiedzą -tych maszyn się nie dociska-stąd biorą się potem historie i pękających talerzach i odpadających przegrzanych padach.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco80 napisał:

Nie zgodzę się też z stwierdzeniem ze Db 5800 zatrzymuje się na małym bp 75 mm to by trzeba było naprawdę mocno dociskać

Nie doczytałeś o jednym , a właściwie o 2 słowach > 

45 minut temu, powalla napisał:

zakamarków

 

45 minut temu, powalla napisał:

obłości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krótka piła > amator > 2 osobowki i 2 busy > Hamron Dual Action z Juli, K2 Masner, Baas 5119 - 5130, YATO YT-82200 - 82195 > cel drobna korekta lakieru zapewne one-step, chyba że mnie to wkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hover1995 napisał:

Witam, krótka piła > amator > 2 osobowki i 2 busy > Hamron Dual Action z Juli, K2 Masner, Baas 5119 - 5130, YATO YT-82200 - 82195 > cel drobna korekta lakieru zapewne one-step, chyba że mnie to wkręci.

Krótka piła - obojętnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopytam. Poszukuję maszyny da na start, cały czas po głowie chodzą mi Evo hdp 8 i hdp 10.
Nie chcę ciąć jakiś wielkich rys bardziej zależy mi na dwustopniowej korekcie. Oraz możliwości dojechania w większe zakamarki. 
Z Evo się śpiesz, bo robią się pustki na stanach magazynowych

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.