Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Od południa diametralnie zmieniłem poglądy

Dzisiaj oglądałem Kranzle 125 i to dopiero jest wykonanie-karchery z serii K niech się chowają.Kupa plastiku, a myjka ma czyścić a nie wyglądać. Nie mogłem się niestety dogadać co do ceny. Gość krzyczy 1500 i tylko z jedną lancą płaskostrumieniową. Na necie natomiast znalazłem 160 TST z obiema lancami i zwijaczem węża za 1300. To chyba lepszy wybór? W każdym razie tylko Kranzle na chwilę obecną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I tak dalej się zastanawiam... i nic nie moge wybrać... :(. Teraz jest na tapecie Nilfisk 140 ale...

Czy warto dopłacac do Nifilska D-PG 140.4-9 X-TRA (golas) czy też wziąść Nilfiska E 140.3-9 PCAR X-TRA (z gadżetami).

Niby wersja D-PG jest tańsza o 50 zł ale nie ma tego co wersja PCAR.

Czy to sterowanie wireless w wersji D-PG jest warte dopłaty?

A jak steruje się ciśnieniem w wersji E?

Co byście wybrali?

 

z góry dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten PowerGrip control w wersji D-PG sprawdza się? Czy jest to tylko bajer, który można sobie odpuścić?

Pytam, ponieważ moje doswiadczenie z myjkami jest na poziomie początkującego :)

 

Bezsensowny bajer, tak samo jak full control w karcherze.

Płacisz więcej przy zakupie, płacisz więcej podczas późniejszej eksploatacji(awaryjność i cena tego typu pistoletów).

 

W tego typu sprzęcie i tak pracujesz prawie zawsze na maksa, bo szału ni ma.

A jeśli czasem stwierdzisz, że ciśnienie jest jednak zbyt duże, wystarczy odsunąć pistolet o kilkanaście cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od południa diametralnie zmieniłem poglądy

Dzisiaj oglądałem Kranzle 125 i to dopiero jest wykonanie-karchery z serii K niech się chowają.Kupa plastiku, a myjka ma czyścić a nie wyglądać. Nie mogłem się niestety dogadać co do ceny. Gość krzyczy 1500 i tylko z jedną lancą płaskostrumieniową. Na necie natomiast znalazłem 160 TST z obiema lancami i zwijaczem węża za 1300. To chyba lepszy wybór? W każdym razie tylko Kranzle na chwilę obecną

 

Hehe, jak ktoś już pomaca i wypróbuje Kranzle to przeważnie kupuje ;)

 

Obie na kutym mosiądzu, ceramice, na niskoobrocie więc i cichutkie.

160 ciut lepsze ma parametry, ale przy używkach ważniejszy jest dobry stan niż kilkanaście bar więcej.

 

Obie maszynki od wielu lat już nieprodukowane, ale jak trafisz na dobry egzemplarz po przeglądzie jeszcze się nią nacieszysz.

 

Możesz poszukać taķże używanych hd.

Stan przy używkach jest najważniejszy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

704726 Bezsensowny bajer, tak samo jak full control w karcherze.

 

 

Mylisz pojęcia , bo w FC Karchera nic pistoletem nie regulujesz , a dopiero w FC PLUS jest regulacja ciśnienia na pompie .

 

704726 awaryjność i cena tego typu pistoletów

 

Taaa Ty już znasz awaryjność , a FCPlus jest na rynku z 2 miesiące ;)

 

704726 wystarczy odsunąć pistolet o kilkanaście cm

 

Wiesz jak działa dysza w myjce? Poziom ciśnienia roboczego to max 10cm , a potem to już zwykłe lanie wody , a nie "mycie myjką" .

 

704726 W tego typu sprzęcie i tak pracujesz prawie zawsze na maksa, bo szału ni ma.

Raczej powinieneś napisać "pracujesz na maxa, bo nie mamy wyjścia" , a teraz jak jest regulacja ciśnienia możesz ustawić szerokość strumienia wody jaki tylko chcesz , a ciśnienie tego strumienia regulujesz pistoletem ....zrób u siebie szeroki strumień z max ciśnieniem ;) W nowym FCplus jest to jak najbardziej możliwe, ba tak samo jak cienki strumień z niskim ciśnieniem (np. wymywanie wnęk drzwi ) ...zrobisz tak u siebie ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spotkam gdzieś Nilfiska C120 w promocji ? Albo coś się zapowiada ? ktoś coś mówił że w Juli niedawno było po 300 zł . Zdecydowałem się na jego zakup, w tej kwocie chyba najlepszy wybór z tego co czytałem i te 5 lat gwarancji jak tu powalla wspomniał. Najtańszą ofertę na alledrogo znalazłem za 399 , gdzieś znajdę jeszcze taniej ? Normalnie to bym brał i nie szukał promocji, ale człowiek jest po zakupie auta więc teraz szuka oszczędności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref=#ff3366]Fanatyk19[/ref], Kupiliśmy ok 2 lat temu taka myjkę na zklad fakt ze używana byla dzień w dzień parę razy po ok 1 roku zaczęło cos puszczać i mimo ze myjka była włączona i nie używana to co pare sek dopompowała sobie cisnienie. Działa do dzisiaj tyle ze jedynym mankamentem to jest to ze ciagle dopompowuje sobie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, pooglądałem, pomacałem i wybór padł na wersję D-PG 140.4-9 X-TRA...

Myjka D-PG w stosunku do wersji E różni się typem silnika: D-PG szczotkowy <--> E indukcyjny.

 

Po przeanalizowaniu do czego ma mi służyć myjka (co jakiś czas mycie samochodów, rowerów, sprzętu ogrodniczego... bez ciężkich prac typu szorowanie kostki) sterowanie ciśnieniem powinno się sprawdzić :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem w trakcie budowy, i do nowego garażu mam możliwość zakupienia myjki tak do 1800-2000 zł, Myjka dowolnej firmy myślałem o Karcherze K5 Full Kontrol, cena która podałem to cena którą mogę przeznaczyć na samo urządzenie z pistoletem, pozostałe wyposażenie nie jest brane pod uwagę i zostanie ogarnięte poza konkursem.

Myjka będzie stosowana do mycia auta i pewnie jakiś drobnych prac domowych.

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

k5 Full Control to taki trochę już bajer ja osobiście wole mieć więcej lancy (każda spełnia swoje zadanie) a tu masz 3w1 plus sterowanie z raczki. Ja ostatnio kupowałem K5 i spisuje sie bardzo dobrze. Jak masz taki większy zakres $ to może K7 ? bądź jakaś HD ale na pewno wypowiedzą sie chłopaki z większa wiedza niz ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K7 Full Control leży w moim zakresie cenowym, albo mogłbym się na niego naciągnać.

Seria HD leży już raczej poza moimi możliwościami, podałem przedział cenowy w którym mogę coś kupić, mogę się skusić na K7 tylko czy to nie będzie już lekki przerost formy nad treścią?

Tzn. Czy to jest jeszcze myjka dla normalnego maniaka detalingu? czy raczej pachnie już jakimś studiem albo średniej jakości myjnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to przerost formy nad treścią :)

K7 to myjka amatorska o bardzo przyzwoitych parametrach.

Oprócz datailingu będziesz z niej korzystał na pewno do prac przydomowych(kostka, podjazd, elewacja itp.)

I uwierz, że każdą pracę zrobisz szybciej niż myjką tańszą z gorszymi parametrami.

Jeśli myślisz o tym modelu to szukaj starszych wersji bez full control( ostatnia szansa na mosiężną głowicę) ;

 

Jeśli coś spoza Karchera, to zerknij na Kranzle 1050 (nowy model) lub Nilfiski serii P 150/160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat uzywam Karchera MX720. Podlaczam do niego ciepla wode. Kusi mnie zakup czegos grzejacego wode. Duze HDSy mnie odstraszaja gabarytami i waga. Wpadla mi w oko myjka Hds 5/15u ale nie mialem jeszcze mozliwosci jej wyprobowania. Z danych technicznych wynika ze ma mniejszy wydatek niz moj poczciwy MX. Czy ktos z forumowiczow mial mozliwosc obcowania z modelem Hds 5/15 u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TECHKAR w pianownicach PA lub swoich firmowych dobiera też rodzaj dyszy pod konkretny model myjki czy tylko rodzaj przyłącza?

Bo zastanawiam się, czy kupić pianownicę PA w TECHKAR czy też od razu z myjką (oczywiście pianownica PA)

 

Dyszę dobierasz do przepływu.

Przeważnie przy myjkach do 12-15 l/min to jest 1,25.

I tak jak napisałeś złącze pod konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po lekturze tematu zdecydowałem się na myjkę w miarę profesjonalną. Dylemat istnieje pomiędzy karcher hd 5/15c, a kranzle 1050 ts/tst.

1) Obawiam się, że dostanę kranzle z tej wadliwej serii, jest jakiś sposób żeby poznać iż jest to model z nową pompą i obudową?

2) Czy są jakieś konkretne różnice między tymi myjkami przemawiające na korzyść którejś z nich czy po prostu którą nie wybiorę będzie dobrze? :)

3) Wiem, że karcher bedzie już z tym nowym systemem montażu dysz i teraz pytanie czy te akcesoria pasują z poprzednich czy są zupełnie inne i jeśli tak to czy ich ceny nie będą znacząco wyższe niż z wcześniejszym systemem montażu.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po lekturze tematu zdecydowałem się na myjkę w miarę profesjonalną. Dylemat istnieje pomiędzy karcher hd 5/15c, a kranzle 1050 ts/tst.

1) Obawiam się, że dostanę kranzle z tej wadliwej serii, jest jakiś sposób żeby poznać iż jest to model z nową pompą i obudową?

2) Czy są jakieś konkretne różnice między tymi myjkami przemawiające na korzyść którejś z nich czy po prostu którą nie wybiorę będzie dobrze? :)

3) Wiem, że karcher bedzie już z tym nowym systemem montażu dysz i teraz pytanie czy te akcesoria pasują z poprzednich czy są zupełnie inne i jeśli tak to czy ich ceny nie będą znacząco wyższe niż z wcześniejszym systemem montażu.

Pozdrawiam, Paweł.

 

 

1) Łatwo rozpoznać różnice:

 

Kranzle 1050 TST nowy model:

Tv1kSO.jpg

Dla laika podstawowa różnica to ta czarna sprężyna przy wyłączniku ciśn. oraz max. ciśn.180 bar( w starej ja mam 160bar)

 

1050 P

RgFUV5.jpg

 

2)Według mnie bardzo zbliżone jakością maszyny

 

3)z tego co wiem, nie pasują, ceny będą wyższe natomiast są dostępne różne adaptery

np.

http://www.ceneo.pl/48629079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.