Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie zostało pytanie czy lepiej wziąć coś slabszego (C120.7-6 ) ale z 5letnia gwarancją czy coś lekko mocniejszego (C125.7-6) ale 'tylko' z 2letnią gwarancją, dosłownie w tych samych pieniądzach.

 

Ciśnienie robocze 85 vs 100 chyba (C120 vs C125)

Przeplyw max 440 vs 460

Moc 1400 vs 1500w

Przewód w obydwu 6m ale C125 ma bęben

 

Ktoś coś doradzi/podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanatyk19 trudno jest postawić jednoznaczny werdykt czy warto za te pieniądze Nilfiska C125.7 kupić, a i opinie po kilkukrotnym użyciu mogą sprowadzić na manowce. Generalnie, powinieneś sam sobie odpowiedzieć na pytanie do czego i jak często będziesz używał myjki. Przeczytaj post #667 użytkownika marbla http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-660.html - naprawdę daje do myślenia potencjalnym kupującym. Przynajmniej tak było w moim przypadku - zamówiłem C125.7 za 419zł. Czy wybór był dobry? czas pokaże.

O typowej usterce Nilfiska w linku powyżej napisał użytkownik JACU626. Miłej lektury i trafnych wyborów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do gwarancji to mam potwierdzone z Nilfiskiem (kontaktowałem się z nimi prsez stronę) i dostałem dziś taką odpowiedź

Ten model myjki jest objęty 5-letnią gwarancją ale nie wszystkie sklepu mają taką promocję.

 

Allegro sprzedaje te myjki w bardzo niskiej cenie ale mają 2 letnią gwarancję.

 

Jeżeli będzie Pan kupował myjkę to od sprzedawcy powinien Pan otrzymać dowód zakupu, kartę gwarancyjną na 2 lata gwarancji i ewentualnie aneks do karty gwarancyjnej rozszerzający gwarancję do 5 lat.

 

Jeżeli Pan nie będzie miał aneksu to nie będzie Pan miał 5 lat gwarancji.

Podpisane Sławomir ... HEYKO SP.J. Centralny Serwis NILFISK CONSUMER POLSKA

 

A co do rady to oczywiście ja muszę podjąć tę decyzję ale chodzi o opinię czy różnica w mocy jest odczuwalna bo parametry oprócz ciśnienia ma bardzo zbliżone a jak tu wyczytałem 'ciśnienie to nie wszystko'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc . Czy ktoś z was korzystal z myjek lavor r150 lub stanley jjm16? Nosze sie z zamiarem zakupu myjki i myślę o jednej z w/w m600zl. Myjka będzie służyła do mycia aut i kostki.Proszę o radę. Psa. Mój budżet to max 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, ale nawet Wera ma część z 2 letnią gwarancją np C120.6-6 Extra z patio za 469 a część z 5letnia npC120.7-7 za 429 i to tez nie błąd bo też do nich pisałem.

Pewnie dostają dodatkowe rabaty jak np Allegro ale rezygnuja z dodatków jak np rozszerzona gwarancja

 

CichyStefan Lavora raczej tu nie polecają, ponoć parametry nawet na tabliczce znamionowej to fikcja. Jaz też chciałem tego Lavora ew Galaxy 150 ale po przeczytaniu tych 139 stron stwierdziłem że ryzyko zbrt duże i w koncu wynor padł na Nilfiska. Za zestaw ze szczotką patio zapłacisz poniżej 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Nilflisk C 120.7-6 X-TRA za 529 zł (mnie będzie kosztował 129 zł bo promocja z citi bankiem w mall.pl) to dobra cena? Generalnie chcę coś ogarnąć do max 550 zł (max 600 zł). W tych widełkach mam jeszcze Karcher K3 Car (589 zł), oraz Bosch AQT 35-12 Car Kit (555 zł). Jednak parametry twardo stoją za Nilfliskiem. Użytkowanie typowo domowe.

 

Sklep - tylko mall.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie też się nad tym zastanawiam, C 125 ma lepsze parametry i jest w podobnych pieniądzach bo za 419 zł. C 120 mozn a kupic juz za 399 zł. Ale znów więcej opinii i chwalony jest C120 a o C 125 mało opini. ale ja chyba się zdecyduję na tego C 125. Wg parametrów ma lepsze ciśnienia a i bęben ma, chodź to już szczegół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - sprawa generalnie nie jest bardzo skomplikowana. Trzeba niestety przeczytać kilkadziesiąt stron tego tematu wstecz i zobaczyć na co zwracać uwagę przy zakupie.

Sam mam C125 ale w poprzedniej wersji 3-8 - czyli silnik komutatorowy 1800W i wąż ciśnieniowy 8 metrów). Osobiście jestem bardzo zadowolony, choć znajdzie się kilka rzeczy, na które mogę ponarzekać.

Generalnie nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś uszkodził sam silnik - czy to indukcyjny czy szczotkowy. Szybciej rozleci się sama pompa, zawór czy jakiś osprzęt, niż padnie silnik. Więc co do silnika, to indukcyjny jest po prostu znacznie cichszy i tą kwestię rozważajcie, a nie jego trwałość.

Kolejna sprawa - wąż ciśnieniowy. Nie liczcie na to, że obskoczycie auto z 6-metrowym wężem bez przestawiania myjki. Ja mam co prawda 8 metrów i tyle faktycznie wystarcza. Jednak fabryczny wąż jest na tyle sztywny, że nawet po całkowitym rozwinięciu sam z siebie lubi się zaplątać czy zwinąć.

Z tego samego powodu zrezygnowałem z bębna do węża w myjce - po zakończonej pracy oryginalny wąż ciężko jest szybko zwinąć, bo jest zbyt sztywny (pisało już o tym kilku użytkowników na forum).

No chyba, że macie zamiar od razu kupić jakiś gumowy i giętki wąż, to wtedy ma to rację bytu.

 

Co do wydajności roboczej - ciśnienie ciutkę większe w C125, ale nie odczujecie tej różnicy, natomiast większy przepływ jest już zauważalny (chociaż przepaści nie ma).

 

No i jeszcze jedna istotna sprawa, którą dostrzegłem z czasem. C120 waży ok. 6 kg, moja C125 - ponad 9. Niby niewiele, ale teraz wiem, że gdybym miał wąż 6 metrów, to na pewno bym taką myjkę sporo razy niechcący po prostu przewrócił wymachując pistoletem i ciągnąc za wąż. Przy mojej 9-cio kilogramowej i 8-metrowym wężu, do tej pory ani razu mi się to nie przytrafiło (chociaż kilak razy myjka się zabujała, ale nie przewróciła).

 

Osobiście zatem mogę śmiało polecić model C125 w wersji 3-8, chociaż nie wiem czy jest jeszcze gdzieś do kupienia. 2 lata temu nabyłem ją za 635 złotych w ciekawym zestawie - myjka + patio cleaner + dysza samochodowa (znacznie lepsza od standardowej) + dysza kątowa do podwozia + szczotka samochodowa ze ściągaczką. Bez problemu sprzedałem zbędne akcesoria i wyszła mnie jakieś 460 złotych.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno odnośnie gwarancji NIlfiska. Nie wiem czy coś się pozmieniało od ostatnich 2 lat, ale pisałem w tej sprawie do serwisu Nilfisk, 2 dystrybutorów marki oraz Castoramy. Odpowiedź z każdego źródła była praktycznie taka sama - serwis Nilfisk na wszystkie myjki z serii Compact (czyli modele C100, C120 itd.) daje gwarancję 2 lata. Owszem - niektóre firmy oferują ten sprzęt z gwarancją 5-letnią, jednak ostatnie 3 lata sprzęt serwisuje zewnętrzna firma, z którą sprzedawca ma umowę na serwisowanie.

 

Jeśli coś się pozmieniało, to proszę o poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Carrefour widziałem Nilfisk C120.7-6 w promocji -17% za 329 zł. Przy tej cenie, w mojej opinii w budżetowych myjkach nie ma lepszego zawodnika.

Czy to jest jakaś ogólna promocja czy tylko wybrane sklepy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie znam zasad promocji. Widziałem myjki na półce w obniżonej cenie i pani z obsługi sprawdziła, że jest ich sporo w magazynie. Carrefour Zamość.

 

Dodane po 55 minutach 6 sekundach:

Dla zainteresowanych Nilfisk'iem i mających wątpliwości co do jakości sprzętu cytuje wypowiedź serwisanta zamieszczoną na elektroda.pl:

" JACU626

Poziom 25 #663  20 Lut 2016 20:56

 Pomocny post? (0)

Sporo, tych z marketów i nie tylko na komutatorowych silnikach, pęka zawór regulacyjny dla mnie wada konstrukcyjna ale kto sie przyzna. Przy okazji pali mikrowłącznik koszt części z wysyłka z nilfiska z Krakowa 146 zł. Włącznik przysyłają w torebce strunowej z nalepka nilfisk z numerem za 43 zl nie pasuje trzeba rozbierać i dzwignie przekładać a w TME jest za 7 zł, żenada."

 

oraz ogólnie o myjkach bez wskazania producenta użytkownik:

marbla

Poziom 12

 

"...Myjka z pompą aluminiową

- przewidywana żywotność urządzenia - do kilkudziesięciu roboczogodzin !!!

-po tym okresie do wyrzucenia na śmietnik/brak możliwości naprawy lub naprawa nieopłacalna...

"

 

Przeanalizujcie sami ewentualny zwrot inwestycji (przy założeniu minimalnych dla Siebie założeń technicznych zastosowania myjki i kosztów ogólnodastępnych myjni bezdotykowych / wypożyczalni myjek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ,dzwoniłem dziś do Carreafour w swoim mieście i też ta myjka jest dostępna,więc to jakaś większa promocja. Teraz pytanie Panowie jechać i brać czy lepiej dołożyć 100 zł i brać C 125?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem sie b.duzooo wniosek jaki mi sie nasuwa to taki aby kupić nilfisk c120 w moim bbudżecie.Nie ma sensu wydawać kasy na karchery i inne myjki w przedale 500-1500 zl, jak juz

to dołożyć parę stow i kupić kranzla, oczywiście to moje skromne zdanie po długiej lekturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te info, ale kilka osób na działce kupowało wraz ze mną Nilfisk'a (2.5 roku eksploatacji non stop) i złego słowa nie mogę powiedzieć ;)

 

Uwielbiam wpisy w tym stylu.

Robiliście chociaż przerwy na wizyty w WC? :o:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nilfisk płaci mi za rekomendowanie produktu, ja uwielbiam za to czystych teoretyków co sprzęta nigdy nie używali, a juz mają wyrobioną wiedzę na podstawie opini z google. Ktos tam napisał, ze maszyna powinna popracować kilka h, u mnie zrobiła juz spokojnie 300h, korzystam ; do mycia samochodu,kostki,tarasu,lodzi, podjazdu, czasem płot oblęce ;) Kupuj co chcesz, ale oczy mnie bolą, jak ktos mówi, ze podziała miesiąc i do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cały czas mówimy o myjkach budżetowych do amatorskiego zastosowania. Nie ma co się łudzić, że kupując sprzęt za 300, 500 czy nawet 800 złotych dostaniemy urządzenie, które posłuży jeszcze naszym dzieciom i wnukom ;)

 

Zatem taka myjka faktycznie ma pracować kilkadziesiąt roboczogodzin i raczej na śmietnik (tutaj tez pytanie - czy np. 20 czy może 50?).

Czyli wszystko rozchodzi się o to, do czego ktoś takiego sprzętu potrzebuje.

Osobiście używam mojego nilfiska do mycia 2 samochodów, czasem rowerów i kosiarki, ewentualnie do udrożniania rur i odpływów.

Nie używam do czyszczenia elewacji czy tarasu, ani podjazdu.

Jak sobie tak na szybko policzyłem to rocznie myjka pracuje u mnie jakieś 3-4 godziny. Czyli przy takim użytkowaniu powinna kilka lat posłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.