Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem tego Nilfiska C 120 za 329 z Carrefoura. Ocenić zbytnio na razie nie mogę, co jedynie przepłukałem auto, ale cudów nie ma . Żeby zmyć jakiś brud z auta to myjkę trzeba przystawić na 10 cm do auta inaczej nie ruszy. Śmiesznie też wygląda teraz auto po opłukaniu z kurzu, tam gdzie bliżej przystawiłem myjkę to widać paski umytego auta, a tam gdzie minimalnie dalej odsunąłem dyszę to nic nie ruszyło, kurz pozostał. Dziś przetestuje jeszcze umycie kostki. Oczywiście mam świadomość że za myjkę dałem grosze i nie ma się co spodziewać cudów bo to tylko "zabawka" .

Teraz jeszcze mam pytanie, warto dokupować tą pianownice PA ? Pomoże to coś w umyciu auta ? Wiem , że żeby umyć dobrze auto trzeba użyć gąbki i trochę się pomęczyć, ale czy umycie na szybko z pianownicą PA i dobrą pianą aktywną da dużo lesze efekty niż przepłukanie samą myjką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, że tanie myjki mają przepływ w granicach 200ltr i ciężko jest tym cokolwiek umyć. Ciśnienie jakieś tam jest ze względu na małe przekroje. Kranzle czy Karcher HD przy tylko 130bar mają przepływy 500ltr i w górę i drą aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co poradzicie nt pianownicy PA ? Dokupywać czy to nie ma sensu do mycia auta raz na dwa tygodnie ?

 

Cena Pa to około 130 zł a przy takim myciu starczy na długi czas także warto , nawet dla samego widoku opianowanego auta :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie nie wiem jaka myjke kupic . W obi jest promocja na https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/ka ... /p/6071161 na allegro znalazłem cos takiego http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lav ... 02584.html . Znajdę cos lepszego w tych pieniądzach ?. Jeśli nie to którą wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]mako.garage[/ref], ja mam k5 i narazie jest ok auto, schody, taras, kafle na około domu itd sobie swietnie radzi ale zastanow sie do czego ci ona glownie potrzebna

 

Potrzebuje głównie do samochodów. Ale może z czasem będę potrzebował do domu. Póki co tylko auta od osobowych do dostawczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Fanatyk19[/ref], zdecydowanie warto zainwestować w pianownice PA, gdy auto jest nawoskowane to sam nie raz używałem tylko piany do takiego szybkiego obmycia auta, szału nie będzie ale bez porównania do opłukania tylko wodą. Tylko, że ja używałem piany z neutralnym ph żeby jak najmniej gryźć wosk, z inną pianą może by było lepiej.

Co do myjek tańszych to wg wszystko jest dla ludzi i dla ich potrzeb. Tak jak pisałem mam starego karchera k 5.000 i działa. Oczywiście ma już swoje bolączki które właśnie wynikają z jakości jaką prezentował. Teraz kupiłem kranzle 1050 tst no i komfort użytkowania to niebo a ziemia. Przede wszystkim czas w którym wykona się daną czynność no i jakość materiałów nie pozostawiająca złudzeń, że wytrzyma dłużej niż wspomniany karcher. Także wszystko kwestia pieniędzy, potrzeb no i kompromisu między tymi rzeczami. Choć ja uważam, że jak tylko jest możliwość to się powinno celować w te lepsze sprzęty. Ja nie żałuję ani złotówki, zadaje sobie tylko pytanie czemu tak późno :D

P.s. Posiada ktoś jakieś cenne praktyczne rady dotyczące użytkowania kranzle 1050tst, które maksymalnie wydłużą życie produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam między innymi 1050 jeszcze na starej głowicy i bez ceramiki.

 

Podzielę się wiedzą :)

 

-Kranzle używasz zawsze na leżąco

 

Reszta podobnie jak w innych urządzeniach podobnej klasy:

 

-Sprawdzasz i wymieniasz olej( pierwszą wymianę zrobiłem po około 20 godz i dałem około 120 ml), nie wiem ile w nowej pompie (zajrzyj do instrukcji)

-Dobry przedłużacz jeśli pracujesz z dala od gniazdka min. 1.5 mm2

-Przy odpaleniu zawsze odpowietrzam

-Jak mam przerwy w pracy, schodzę z ciśnieniem z układu

-Dirtkilera odpalasz "głową w dół"

-Czyścisz filtr wody, ja wymieniłem po kliku miesiącach stockowy na profesjonalny kranzle ten z mosiądzem i stalową siatką

 

Chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panie i Panowie szukam porady - zakup pierwszej myjki do mycia 3 - 4 aut w domu raz w tygodniu (chcę zrezygnować z myjni bezdotykowej)

 

Początkowo myśl "tylko Karcher" - padło na model K4. Po przestudiowaniu forum jednak nie wiem czy to dobry pomysł... Widziałem, że polecacie tutaj coś takiego jak Nilfisk C125 i właśnie na znanym portalu e-zakupowym:

 

36b55482537a77aegen.png

 

Warto za coś takiego zapłacić 419 zł?

 

Mam jeszcze dostęp do modeli Karcher:

 

454114efcec90f5cgen.png

 

- Karcher K4 - mogę zakupić w cenie 740 zł

- Karcher K5 Compact - mogę zakupić w cenie 880 zł

- Lub Nilfisk C125 7.6 X-TRA - cena 419 zł

 

Mimo wszystko skłaniam się ku K4 + pianownica PA.

 

Będę wdzięczny za doradztwo - jest to moja pierwsza myjka i nie chce wyrzucić kilku stów za szmelc ;)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model C120, na poprzedniej stronie taniej pokazałem C125 - może Cię to zainteresuje.

 

Co do pianownic nie jestem specem ale wszyscy polecają te od Techkar (PA) - dzisiaj również takową zamówiłem. W ofercie pianownice z przyłączem do różnych myjek, również Nilfisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie skusiłem się na Karcher K5 ale... stwierdziłem, że 480 zł różnicy miedzy Nilfisk (poniżej) odłożę na maszynę DA :)

 

Tak więc wybrałem:

36b55482537a77aegen.png

 

W porównaniu do tej z Jula:

- Wyższe ciśnienie maksymalne (125 bar vs. 120 bar),

- Wyższy przepływ (460 l/h vs. 440 l/h),

- Posiada bęben do nawijania węża - zawsze jakaś tam zaleta,

- Mimo, że model wyższy, wydajniejszy to TAŃSZY :) (419 zł vs. 449 zł)

 

Więc nie wiem jaki jest sens kupowania na promocji którą pokazałeś :)

 

Pianownice wybrałem od Techkar (PA) - 129 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam coś od siebie bo też kiedyś byłem napalony na K5 ale odkąd kupili nam w pracy szybko mi przeszło. Nie polecam k5 a tym bardziej wszystkich modelów poniżej. Kupiłem przypadkiem "uszkodzoną" k 720 za grosze doprowadziłem do ładu i zrobiłem małe porównanie bo obie myjki teoretycznie maja podobne parametry ale w rzeczywistości K5 wypada bardzo blado.

.

 

W k5 nie ma ani wydajności ani ciśnienia a spłukiwanie auta można porównać w polewaniem wężem ogrodowym z dobrym ciśnieniem. Nie testowałem K7 może nią da się już sensownie umyć auto ale w tej cenie mamy pełno używanych Karcherów z seri HD z gwarancją którymi mycie to już prawdziwa przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W k5 nie ma ani wydajności ani ciśnienia a spłukiwanie auta można porównać w polewaniem wężem ogrodowym z dobrym ciśnieniem.

 

Bzdura totalna przynajmniej jeśli chodzi o Karchera K5 poprzedniej generacji. Może nowy model jest już gorszy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica stare/nowe jest bo to dysza w tej starej robi robotę ! ;) K5 to taki podstawowy model którym można się zainteresować , modele poniżej to zabawki. Te 145 bar możemy sobie między bajki jednak włożyć , bo według pomiarów ma robocze 110 bar. Mało ? Niech ktoś zmierzy 125 nilfiska , a zobaczy ile tam pokaże i ile zostanie z tych nominalnych 125 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica stare/nowe jest bo to dysza w tej starej robi robotę ! ;) K5 to taki podstawowy model którym można się zainteresować , modele poniżej to zabawki. Te 145 bar możemy sobie między bajki jednak włożyć , bo według pomiarów ma robocze 110 bar. Mało ? Niech ktoś zmierzy 125 nilfiska , a zobaczy ile tam pokaże i ile zostanie z tych nominalnych 125 :D

 

Tez nam sie wydawalo ze to przez dysze/lance podmienilismy przewody i dalej z K5tka bylo slabo :thumbdown:

Nikt nie musi sie z tym zgadzac i kazdy kupi co bedzie chcial. Ale branie pod uwage tych wszytkich tanich marketowek jest totalnie bez sensu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a podpowiedzcie jaki olej na wymianę w myjce. Firma myjki pewnie nie ma znaczenia ale jak by co to Karcher hd 895. Jeśli wymiana powinna zawierać jakieś inne czynności niż spuszczenie starego oleju i zalanie do poziomu nowym to będę wdzi3czny za info.

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.