Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś opinie na temat Stihla RE 109? Pompa aluminiowa/indukcyjna, podobno w kwocie okolo 800 zł jeden z lepszych sprzętów. Chyba, że ktoś poleci coś w podobnych pieniądzach z lepszymi parametrami. Potrzebuje w miarę kompaktowej myjki i względnie lekkiej. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702098 W pelni profesjonalna myjka gdzie postawiono na jakos - ma byc wolem roboczym ktory ma dzialac:-)

I wszystko da się naprawić i śmiga dalej :)

702096 A do nowej, sensownej myjki ile bym musiał dołożyć? W czym Karcher HD jest taki dobry, że warto nawet używanego?

Czy końcówka twojego nicku oznacza, że jesteś z Sieradza? Jeżeli tak to możemy się umówić, obczaisz moje 5/15 i będziesz miał jakiś punkt odniesienia przy innych myjkach ;)

Tak. Jestem z okolicy. Jakby coś to się do ciebie odezwę. Jaki model HD najlepiej kupić w moim budżecie?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie wady i zalety ma kerher K5 compact (ten który jest dostępny na stronie vitay za punkty).

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

Ja go mam za 1zł i punkty :) moim skromnym zdaniem jest OK :good: Ma długi wąż z porównaniu z jakimś moim starym kercherem :)

Dokupiłem tylko pianownice PA i wszystko działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w wątku z przywitaniem, na forum trafiłem w poszukiwaniu opinii na temat myjek ciśnieniowych.

Miałem już wstępny plan zakupu myjki Karcher K5. Jednak po przestudiowaniu tego wątku coraz bliżej mi do firmy Nilfisk Alto, model E 140.3-9.

I tu chciałbym zadać pytanie do użytkowników wymienionych lub zbliżonych technicznie urządzeń.

Ile w praktyce wynosi jednorazowy czas używania takich myjek, żeby im zbyt szybko nie zaszkodzić i Ile czasu potem powinna wynosić przerwa przed ponownym ich użyciem? Przeczytałem większość tego wątku i albo nie trafiłem albo umknęła mi taka informacja.

Gdzieś w specyfikacji firmy Karcher widziałem parametr, że może pracować w sposób ciągły do dwóch godzin. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powoli zaczynam kompletowanie rzeczy do garazu.. przyszedł czas na myjkę, jaka polecacie do 1500zl i jaka pianownice do tego? I czy lepiej kupić na Allegro czy jak niedługo będę w Warszawie to może gdzieś tam? Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powoli zaczynam kompletowanie rzeczy do garazu.. przyszedł czas na myjkę, jaka polecacie do 1500zl i jaka pianownice do tego? I czy lepiej kupić na Allegro czy jak niedługo będę w Warszawie to może gdzieś tam? Z góry dzięki za pomoc :D

Blagam chociaz ostatnie20sront tematu przeczytaj... blagam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powoli zaczynam kompletowanie rzeczy do garazu.. przyszedł czas na myjkę, jaka polecacie do 1500zl i jaka pianownice do tego? I czy lepiej kupić na Allegro czy jak niedługo będę w Warszawie to może gdzieś tam? Z góry dzięki za pomoc :D

Blagam chociaz ostatnie20sront tematu przeczytaj... blagam

Kolego, przeczytałem nawet więcej stron tego tematu, oraz nie tylko, ale za każdym razem zdania są podzielone, i chciałbym sam wejść w dyskusje dlaczego ta a nie inna z bardziej doświadczonymi kolegami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał forum i wątki to byś wiedział, że zawodników w kategorii "pianownica" jest de facto trzech:

1. włoskie PA

2. krajowy Techkar

3. chińskie pianownice z Aliexpress

(kolejność przypadkowa)

i różnice są marginalne.

 

Myślę że myjki nie powinieneś kupować podczas pobytu w Warszawie tylko pojechać do Wrocławia, Warszawa to lepsze miasto? :D W poniedziałek byłem w Warszawie, mogłem wstąpić do Nowickiego po aplikatory do opon ADBL bo u niego są lepsze niż w internecie...

Kup u sprawdzonego sprzedawcy, tam gdzie taniej, w razie gwarancji odsyłasz lub walisz do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jesli do auta to zwykłe K2 Ci wystarczy. Ja używam i jestem zadowolony. To mi służy tylko do opłukania bo i tak ręcznie na dwa wiaderka lecę.

Jeśli myjka ma sluzyc do celów "domowych" weź minimum k5. K2ójką to mi sie balkonu nie udało doczyścić z ptasich kup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów używa myjek z półki Karcher K5 / Nilfisk E 140 i mógłby podpowiedzieć jaki jest realny czas ciągłej pracy takiej myjki, (załóżmy do mycia kostki lub tarasu), tak żeby jej nie zaszkodzić? Chodzi mi o to czy jest to przedział 10 - 15 minut czy może 60-90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kupiłem dzisiaj Myjke Karcher K5 jak na pierwszy raz z tym produktem mega banan na twarzy (wcześniej miałem jakas z lidla) porównania nie ma co pisać bo to oczywiste ze k5 ta lidloska niszczy pod każdym względem

 

Jak dla mnie bardzo cichutka ciśnienie jest ok czuc odrzut reki, 8m przewodu w zupełności wystarczy zeby obejść auto i je spłukac zamierzam dokupić pianownice PA. Wiele sie obczytalem tego tematu i w sumie jaka bym nie wybrał to ma wady i zalety. Obok w Castoramie stała jakas inna chyba Stanley kultura pracy K5 a Stanleya niebo a ziemia cisnienie tez na papierku podobne a po testach karcher lepiej to ogarniał, no i co mi sie podobalo ze po puszczeniu raczki K5 odrazu staje a stanley jeszcze pompował zanim sie zatrzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.