Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam podobne pytanie do poprzedników:

Jaką myjkę polecacie do domowego użytku:

- co 2 tygodnie przepłukanie samochodu (cześciej i tak nie będę miał czasu)

- z 2 razy do roku przemycie kostki brukowej

- jak dorobię się tarasu to pewnie z 2 razy do roku zmycie tarasu

 

Myślałem nad:

- Parkside phd 150 E4 z Lidla (400zł, trochę akcesoriów, 3 lata gwarancji)

- Nifilsk C120.7-6 z Jula (450zł, mniej akcesoriów, brak bębna, ktoś pisał o 5-letniej gwarancji ale nie widzę tego na stronie Juli)

- Karcher K3 lub K4 (300-900zł - w sumie aż trudno wybrać model tyle ich jest. Ale K3 chyba jest za słaba ... )

 

I w sumie trochę się zagubiłem:

- czy opłaca się do tak rzadkiego użytku kupować Karchera ?

- czy osobna "pianownica" (np. Lidl) jest lepsza/gorsza od tego systemu, który jest w Karcherze

- czy sterowanie siłą (w tych tańszych) jest tylko na lancy (czy też jakieś pokrętło)

- czy jest duża różnica ciśnienia Karcher vs reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700825 To ja mam podobne pytanie do poprzedników:

 

 

Dlaczego nasze poprzednie odpowiedzi na te pytania nie trafiają do Ciebie?

Z tego powodu, że oprócz tanich myjek myślę też o Karcherze ? I nie wiem, czy opłaca się albo wziąć K3 (która na papieprze jest słabsza), czy może K4 (która jest sporo droższa).

 

I tak - przejrzałem poprzednie z 5-8 stronn przed napisaniem tego posta. I jest sporo dyskusji na temat tańszych myjek, pianownic, ale nie ma nic czy w sprawie porównania Karchera K3 lub K4 z tymi tańszymi (jest parę wątków o K7, ale to już nie mój budżet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czytales jednak argumenty gwarancji (jej dlugosc) do Ciebie nie przemawiaja?

Tylko gwarancja się liczy ?

Gdybym pytał o najlepszy samochód na wyjazdy wakacyjne (maluch, panda, czy astra kombi), to pewnie od Ciebie bym dostał odpowiedź, że maluch ma 5 lat gwarancji, panda 4 więc najlepiej wybrać malucha .... (i w ogóle nie poruszyć tematu astry ... )

 

Gwarancja to nie wszystko.

Pytałem też o to, czy opłaca się dać więcej by mieć teoretycznie lepszą myjkę Karchera. Czy opłaca się brać K3, czy nią niczego nie umyję bo ma za małą siłę.

 

Ale z tego co widzę na forach jest problem z uzyskaniem takiej odpowiedzi. W zależności od forum, albo dostaje się odpowiedzi - KUPUJ TANIĄ MYJKĘ xxx BO GWARANCJA, albo KUPUJ KARCHERA BO TE TANIE TO SHIT. Problem jest taki, że nigdzie nie ma żadnego porównania Karcher vs te tańsze.

 

A - i pytałem też o różnice w systemie podawania środka myjącego. Karchere z tego co widzę ma jakiś wbudowany system, te inne mają pianownice. Jaka jest różnica, co jest lepsze - też odpowiedzi na to nie ma (ale jest GWARANCJA !)

 

I tak - chyba jedyna opccja to kupić obydwie i porównać .... Liczyłem, że ktoś miał obydwie myjki i jest w stanie powiedzieć coś ze swojego doświadczenia (coś innego niż GWARANCJA NA Nifilsk JEST 5 LAT !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz 3 markowe myjki rozniace sie kilkoma barami cisnienia i chcesz wybrac lepsza? Co ma system podawania chemii w myjce do mycia auta? Przeciez podczas zadnej czynnosci zwiazanej z myciem auta nie uzyjesz go ani razy ...

No i na koniec jesli tu na forum poleca Karchera to modele HD.

 

PS: majac na co dzien stycznosc z myjkami w robocie uwazam iz dopiero od K5 mozna sie interesowac Karcherem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz - Ty już masz jakąś wiedzę

ja kupuję pierwszą myjkę. I dla mnie "bary" to writualna jednostka i nie wiem w sumie ile mi będzie potrzeba (co więcej doczytałem, że bary na papierze i bary w rzeczywistości to bardzo często różne wartości)

Dlatego pytam. I dlatego mówienie o samej gwarancji mi nic nie daje. Barrdziej mi da informacja, ile tak na prawdę barów potrzeba, właśnie podawanie chemii (widziałem parę filmików jak ludzie myli samochody z użycieem chemii), etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla ma rację.

Jak już kupujesz tanią myjkę, patrz kto ma w miarę bezproblemową gwarancję.

Jak ci się sprzęt wykrzaczy, żebyś dostał nową lub zwrot kasy.

Bo później będzie płacz, że mogłem jednak dołożyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tanią myjkę i nie myśl o kercherze poniżej modelu K5.

Jeśli chcesz używać chemii do auta, to zapewne mówisz o pianie aktyenej.

Więc polecam dokupić osobno do myjki pianownice którą tutaj polecają wszyscy.

Więcej ci raczej nie będzie potrzebne.

A jeśli chodzi o gwarancję To mają rację, im dłużej to lepiej będziesz spał, bo się zepsuje To nie tracisz nic.

 

 

Wysłane z Moto Z Play przez Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadliwa Kranzle 1050 TST aktualizacja-

Oddałem do serwisu swoją 1050 w związku z tym zacinaniem sie. Po tygodniu odebrałem. Serwisant powiedział mi, że kontaktowali się z KRANZLE i za ich sugestią skrócili sprężynę sterująca (czy jakoś tak) i przesmarowali tłoki, tak mi powiedział. Masakra z tym 1050:\

 

Wygląda na to, że ten model po prostu się Niemcom nie udał i sami nie wiedzą co z tym teraz zrobić, działają po omacku i jeszcze jednoznacznie nie określili co jest przyczyną takiego zachowania myjki...

 

"Operacja" zajmuje kilka minut i polega wymianie końcówki przekonstruowanego mosiężnego zaworu ciśnieniowego.

 

cześć, też miałem problem z moją kranzle 1050 TST. od sprzedawcy dostałem cześci i sam dokonałem naprawy. polegała na wymianie mosiężnej pompy na całkowicie nową konstrukcję. konieczna jest nowa obudowa myjki (zmieniła się konstrukcja zaworu zwrotnego, umiejscowienie wyjścia wody i kształt tego czarnego czegoś :) - stąd wycięcie w obudowie).

szczegóły na fotkach. (jest to model pompy z 2017 roku)

 

941da0fd5fddc47emed.jpg

 

naprawa całkowicie rozwiązuje problem buczenia, dobijania i trudności w wyłączeniach silnika. myjka w końcu działa tak jak powinna.

 

pytajcie swoich serwisantów/sprzedawców o szczegóły

 

Dodane po 51 minutach 14 sekundach:

a tutaj możecie znaleźć 1050 TST z nową wersją pompy w bardzo dobrej cenie (fakt, że wysyłka tylko na terenie niemiec, ale może warto pokombinować) - 479 eur ~- 2050 zł

http://www.mersch-reinigungstechnik.de/artikel.php?id=72884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wkręciłem się w zakup myjki. Dom jednorodzinny, auto i pewnie nie za często będę tego używał. Miał być Bosch, potem Karcher a teraz myślę o Stihlu lub Nisfilku. Serwis Stihla mam w zasięgu ręki "ale czy to dobre jest?" Bardzo rozsądny jakościowo i cenowo wydaje się RE 98 ale chyba słaby jest - robocze 110, max 120 bar. W sklepie radzą re 129 ale czy ma to sens? W necie widzę Nisfilki 130 bar za rozsądne pieniądze ale co potem z gwarancja czy częściami? W Stihlu są...ok - drogo ale zrobią. Nisfilk kusi ale to dla mnie firma wirtualna. W regionie nie widziałem w żadnym sklepie. Marzą mi się lata 70-te na zachodzie gdzie kupowało się Boscha i działał do teraz. Dziś boję się wydać za dużo jeśli mam użyć 5 razy w czasie gwarancji. Może jakaś rada? Jest jeszcze coś solidnego na tym świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na co dzień kontakt z różnymi elektronarzędziami B&D to brałbym Nifilska z 5 letnią gwarancją ;)

To sprawdzone info :?:

Znalazłem tylko takie informację z 2016 roku, nie wiem czy ciągle aktualne.

https://www.koelnerpolska.pl/o-nas/aktu ... ek-nilfisk

 

Obowiązuję to myjki kupione gdziekolwiek, wystarczy tylko paragon i wciągu 2 pierwszych lat normalnie reklamuje w sklepie, a następne 3 w serwisie nilfisk :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania powyżej, bo dziwne ,że praktycznie nigdzie nie piszą o takiej opcji .

I drugie pytanie co do Nifilska , najbardziej się opłaca kupić w Juli czy gdzieś jeszcze są w dobrych pieniążkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofając się kilka postów wstecz - proponowanych jest wiele, przeróżnych myjek, ale jaka będzie odpowiednia? (zakładamy, że osoba początkująca nie ma pojęcia jakie ciśnienie powinno być, aby to dobrze szło).

Ze swojego doświadczenia mogę napisać jedynie, że korzystałem z nilfisk alto mc 3c i ją mam, ale na auta osobowe się nie nadaje. Za duże ciśnienie :? . Dostałem również odpowiedź, że powinienem szukać czegoś z parametrami zbliżonymi do Karcher 5/12c. Kiedyś widziałem post na forum, gdzie było ładnie rozpisane porównanie parametrów myjek top, ale gdzieś mi umknęło.

 

Co do nilfisk'a to bardzo ciekawą ma opcję w lancy, czyli możemy dać mu 20*, 65*, wirowanie (tornado) i jeszcze jedną, ale piszę z pamięci :o. W razie czego mogę podesłać filmik jak to chodzi.

 

P.S Mamy również temat z propozycjami do 1000, 2000 itd., jednakże ostatnie propozycje nie występują już w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadliwa Kranzle 1050 TST aktualizacja-

Oddałem do serwisu swoją 1050 w związku z tym zacinaniem sie. Po tygodniu odebrałem. Serwisant powiedział mi, że kontaktowali się z KRANZLE i za ich sugestią skrócili sprężynę sterująca (czy jakoś tak) i przesmarowali tłoki, tak mi powiedział. Masakra z tym 1050:\

 

Wygląda na to, że ten model po prostu się Niemcom nie udał i sami nie wiedzą co z tym teraz zrobić, działają po omacku i jeszcze jednoznacznie nie określili co jest przyczyną takiego zachowania myjki...

 

"Operacja" zajmuje kilka minut i polega wymianie końcówki przekonstruowanego mosiężnego zaworu ciśnieniowego.

 

cześć, też miałem problem z moją kranzle 1050 TST. od sprzedawcy dostałem cześci i sam dokonałem naprawy. polegała na wymianie mosiężnej pompy na całkowicie nową konstrukcję. konieczna jest nowa obudowa myjki (zmieniła się konstrukcja zaworu zwrotnego, umiejscowienie wyjścia wody i kształt tego czarnego czegoś :) - stąd wycięcie w obudowie).

szczegóły na fotkach. (jest to model pompy z 2017 roku)

 

941da0fd5fddc47emed.jpg

 

naprawa całkowicie rozwiązuje problem buczenia, dobijania i trudności w wyłączeniach silnika. myjka w końcu działa tak jak powinna.

 

pytajcie swoich serwisantów/sprzedawców o szczegóły

 

Dodane po 51 minutach 14 sekundach:

a tutaj możecie znaleźć 1050 TST z nową wersją pompy w bardzo dobrej cenie (fakt, że wysyłka tylko na terenie niemiec, ale może warto pokombinować) - 479 eur ~- 2050 zł

http://www.mersch-reinigungstechnik.de/artikel.php?id=72884

 

Wielkie dzięki za informację, chwała Ci za to, że chciało Ci się nas o tym powiadomić :)

Możesz przybliżyć temat jak wyglądał proces reklamacji w Twoim przypadku? Zgłosiłeś wadliwe działanie myjki do sprzedawcy swojej myjki i po prostu dali Ci "zestaw naprawczy" - wszystkie opisane przez Ciebie elementy łącznie z obudową? Jutro wybiorę się do sklepu w którym kupiłem swoją 1050 i będę chciał podać już jakieś konkrety, które ewentualnie uzyskam od Ciebie :)

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie ma sprawy. Ta myjka jest zbyt droga, żeby w działaniu były jakieś ale.

Proces reklamacji wyglądał bardzo prosto, zadzwoniłem do sprzedawcy. Dowiedziałem się, że była jakaś wadliwa seria i że to druga taka sytuacja na 6 myjek, które sprzedał. Sprzedawca pytał, czy chcę wysłać myjkę do naprawy czy wolę, żeby on mi przesłał części na swój koszt. Ponieważ naprawa miała nie być skomplikowana i dostałem instrukcję, wybrałem wariant wysyłki. Mam nadzieję, że wam też się uda, bo u mnie niedomagania zaczęły się od pojedynczych dobijań a skończyły na tym, że myjka przycinała się po każdym wyłaczeniu a po chwili działał termik. Było to bardzo upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.