Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie siedzę już trzeci dzień i wałkuję temat myjki ( głowa mnie już boli ), może pomożecie z wyborem.

Praca którą wykonuje to ogarnianie aut na komisie ( 2 auta dziennie - mycie ) w sezonie od kwietnia do później jesieni.

W LM pokazał się karcher K7 premium za kwotę 1499 pln. Czy ten wybór będzie ok?. Może coś innego. ( mam bardzo mieszane uczucia co do K7 )

Jak możecie to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Artii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ppuh wera z zamiarem kupna C130 1.6 wersji car i wrocilem bez myjki. Sprzedawca podejrzewając mnie jaki mam model myjki po opisie i przedstawieniu problemów zasugerował że mam k570, ale sprawdziłem i jest to k580 Karcher (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi) jednak ze względu na problemy z pianownica czyli działa nie działa i tak w kółko rozwiercilem dysze zwiększając ją stopniowo aż zacznie działać no i działało, pianowalo. Co prawda piana się nie trzymała długo bo po 2 minutach prawie spływała, ale działało. Z czasem jednak musiałem zmniejszać ciśnienie aż w końcu praktycznie pianuje tylko na najmniejszym ciśnieniu. Przez to chciałem kupić nową myjkę, ale sprzedawca twierdzi że w tej myjce jest mosiężna pompa. Ktoś jest w stanie to potwierdzić? Albo posiada może specyfikację k580? Ile ona ma bar, jaka moc W?

 

Nie wiem czy oddać tę myjkę rodzicom i brać c130 czy coś jednak z nią kombinować. Nie miałem też innej myjki w ręce, żeby porównać na "oko" mocy myjki więc ciężko powiedzieć czy nowa się nie okaże gorsza. Wydawało mi się, że problem z pianowaniem jest stricte związany z tym, że leciwa myjka zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka NILFISK C 120.6 jest chyba polecana? Mój budżet to 500zł na myjkę i pianownice PA. Koniecznie musi być to sprzęt nowy. Da się coś fajnego w takim budżecie złożyć? Główne założenie to właśnie mycie samochodu i ew. kostki brukowej oraz płytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze planuje zmienić karchera k580 na nilfisk c130 bo pianownica PA nie działa mi dobrze z tym karcherem. Musiałem rozwiercac dysze i teraz muszę kupić właściwą do nilfiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], szybkozłączkach w sensie?

 

W nilfiskach jest zlacze bagnetowe podobne do karchera albo tak jak na zdjecu clickandclean wystraczy poinformowac techkart jaki tym lancy masz i Ci dobiora:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś myjki Lavor Galaxy 160 ?

http://myjki-lavor.pl/index.php?p634,la ... galaxy-160

Mam problem z pianownicą z zestawu. Zakładam ją ale piana nie leci trzeba kombinować z różnymi kątami nachylenia, raz leci za duzo raz wcale, dodatkowo kręci się na boki .

Coś robie źle czy to taka lipa po prostu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka, co byście polecili , bo się rozglądam, rozglądam i dalej nic nie kupiłem a myjka by się przydała. Do domowego użytku, raz coś umyć na dwa tygodnie.

 

1. Myjka z Lidla Parkside od soboty za 399 zł - cena dobra, 3lata gwarancji, bęben do węża, ale czytałem , że wąż jest mega twardy, lanca kiepskiej jakości i potrafi ją rozerwać i ogólnie po opiniach i filmikach dość kiepskie ciśnienie .

 

2. Black&Decker BXPW2000E - cena na alledrogo ok. 480zł , na + wąż 8m, bęben, mało opinii, ale większość pisze, że ok, mniej problemów niż Parkside

 

3.Nifilsk C120.7-6 - cena Jula 449zł - na + dobre opinie, na - brak bębna

 

Co wybrać ? Która z tych myjek będzie miała najlepsze ciśnienie ? Podejrzewam że Nilfisk . Nie wiem czemu ale najbardziej mnie kusi do B&D , nie wiem może ze względu na ten bęben i wąż 8m . Co wybrać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około tydzień bądź dwa będę zamawiał myjkę. Głównym zadaniem jest oczywiście mycie samochodu ale od czasu do czasu również jakaś kostkę fajnie byłoby umyć. Budżet łączny to około 550zł na myjkę i piaskownice. Kupowana będzie na firmę. Obecnie zastanawiam się nad LAVOR PRIME 145 z pianownicą LS3 (jaka jest różnica pomiędzy PA?) albo może Parkside z Lidla? Jak myślicie co warto wybrać w takim budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.