Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki serdeczne za cenne opinie. Lavora byłem bardzo ciekaw...dziękuję za wyważoną opinie, która nie przekreśla tej myjki ale daje do myślenia. Czy taki Nilfisk sobie poradzi na domku jednorodzinnym? https://www.mall.pl/myjki-cisnieniowe/n ... 7809&ceneo

czy może ten? Nilfisk-ALTO myjka ciśnieniowa C 130.2-8 PAD Parametry podobne ale drugi wyrzuca znacznie więcej wody (520 l) niż pierwszy, który z kolei jest 5 kg cięższy (możne tym samym lepszy?).

Trochę zależy mi na przewodzie do rur...

 

czajam - mam podobne dylematy. Nilfisk 140 bar za 900zł to dobra (na papierze) oferta. Mam u siebie w mieście podobnego Stihla za 1100zł.

BOSCH chyba lepiej niż Lavor i możne to też niegłupi wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam myjki. Mój budżet to jakieś 1600 złotych. Chciałbym jej używać do mycia samochodu osobowego, busa oraz maszyn budowlanych. Na oku mam ANNOVI AR 590 z uwagi na mosiężną pompę i wydajność 600 l/h, ewentualnie KARCHER K7, chociaż ona ma chyba pompę aluminiową. Dodatkowo mam zamiar podłączać czasem myjkę do bojlera. Oglądałem też myjki firmy Comet, spotkał sie ktoś z tą marką? Co innego możecie mi polecić. Chciałbym, żeby nie było problemu z długotrwałym myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś pomoże mi w wyborze myjki? Od niedawna przeglądam forum jaki i myjki i zastanawiam się głównie nad Lavorem, trochę bardziej oszczędnościowo model 135 +dobra pianownica PA żeby domknąć się w budżecie. Myślałem też o wyższych modelach do 160, parametry fajne, czy ma ktoś może te myjki i mógłby cos o nich powiedzieć ? Można je porównać z karcherem k3? bo jest w podobnych pieniądzach.

A może poleci ktoś coś sprawdzonego, godnego polecenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do nowej, sensownej myjki ile bym musiał dołożyć? W czym Karcher HD jest taki dobry, że warto nawet używanego?

 

W pelni profesjonalna myjka gdzie postawiono na jakos - ma byc wolem roboczym ktory ma dzialac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702098 W pelni profesjonalna myjka gdzie postawiono na jakos - ma byc wolem roboczym ktory ma dzialac:-)

I wszystko da się naprawić i śmiga dalej :)

702096 A do nowej, sensownej myjki ile bym musiał dołożyć? W czym Karcher HD jest taki dobry, że warto nawet używanego?

Czy końcówka twojego nicku oznacza, że jesteś z Sieradza? Jeżeli tak to możemy się umówić, obczaisz moje 5/15 i będziesz miał jakiś punkt odniesienia przy innych myjkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg historii Kranzle 1050:

1. Zadzwoniłem do Kranzle Polska żeby potwierdzić konieczość wysłania maszyny do Niemiec. Otrzymałem dyplomatyczną odpowiedź, że nie rozmawiają z klientem końcowym i ze wszystkimi pytaniami, problemami mam się udać do sklepu w którym kupiłem myjkę.

2. Zadzwoniłem do sklepu (abexil.pl), a dokładniej do serwisu przy sklepie, żeby potwierdzić, że przywiozę 1050 ze znanym już problemem. Usłyszałem, że mam ją przywieźć w całości tak jak kupiłem, spakowaną w karton ze wszystkimi akcesoriami i dokumentami bo będzie odesłana do Niemiec.

Na miejscu dowiedziałem się, że problem jest na dużą skalę i w zasadzie większość 1050, które sprzedali poszła do reklamacji, ale Pan z serwisu nie wie jakie było rozstrzygnięcie bo po przyjęciu do reklamacji sprawdę kontynuuje już sklep a nie serwis.

Jako ciekawostkę opisałem przytoczony tu na forum przypadek, że myjka została naprawiona poprzez wymianę pompy i kilku innych elementów, ale Pan stwierdził, że to jakiś ewenement, a tak w ogóle to seria 1050 została wycofana z produkcji i nie jest kontynuowana (co jest oczywistą nieprawdą bo można nową 1050 z nową pompą kupić w Niemczech bez problemu) i że najpewniej dostanę zwrot gotówki.

Jak się miało chwilę później okazać w sklepie obok potwierdzili mi to co przeczytałem m.in. tutaj na forum, że jak najbardziej 1050 z nowej serii można będzie u nich kupić i produkcja w zmienionej formie jest kontynuowana.

W sklepie dowiedziałem się jeszcze, że nie wiadomo kiedy zostanie rozpatrzona reklamacja, ale najprawdopodobniej zostanie wymieniona cała maszyna na nową... W co wątpie, bo niby czemu mieli by wymieniać używaną maszynę na nową maszynę skoro można wymienić tylko pompę, jedną stalową rurkę i przednią obudowę...

Ogólna konkluzja jest taka, że ten konkretny dystrybutor się nie popisał, wyraźne braki wiedzy, sprzeczne wypowiedzi serwisu i sklepu i ogólnie słabe zaangażowanie w sprawę. Kranzle Polska też nie specjalnie chyba zależy na pozytywnym wizerunku...

OK, niech wyślą tę myjkę do producenta i zobaczymy co będzie dalej, będę informował o postępach, następna aktualizacja pewnie za miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy skorzystałeś z rękojmi czy z gwarancji. jeśli z rękojmi - powinieneś powiedzieć, jakie są twoje oczekiwania (naprawa, zwrot gotówki, wymiana na nowy). sklep ma 14 dni na rozpatrzenie roszczeń. jeśli z gwarancji - terminy są w warunkach. jakby nie było - mam nadzieję, że rzeczywiście wkrótce będziesz miał nową myjkę :)

 

Dodane po 2 minutach 40 sekundach:

i też uważam, że problem dotyczył wielu myjek a nie jakiejś konkretnej partii / promila. gdyby tylko partia była felerna, nie zmienialiby całej konstrukcji. oczywiście firmie nie na rękę przyznać się, że wypuścili na rynek urządzenie z jakąś wadą konstrukcyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma w porównaniu do poprzednika, tu jest regulowana lanca + wyświetlacz, pytanie czy to w przyszłości nie będzie awaryjne, poprzednik byl prostszy w konstrukcji :) z drugiej strony taka regulacja by mi sie przydała. Lancy rotacyjnej w podstawowym zestawie widze że nie ma, dochodzi dodatkowy koszt. Mam sporo kostki z mchem itp więc musiałbym dokupić, co już podnosi cene całości o 250 zł w porównaniu do starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie do końca wiem jak to jest z tą rotacyjną, bo widze że są na allegro zestawy które mają dodatkową turbo lance. Mi sie wydaje że musi być druga aby uzyskać maksymalne ciśnienie. Rotacyjna do kostki zapuszczonej jest niezbędną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia , bo są już 2 serie FC , czyli starsza FC i nowsza FCplus . Odróżnia je w sumie wszystko oprócz ciśnienia i formy wizualnej ;)

W FC są 2 lance (regulowana i rotacja) , pistolet ma tylko wyświetlacz diodowy który informuje o tym jak masz przekręconą dyszę , czyli od MIN do MAX ... tak jakby nikt nie mógł na samej lancy sobie zobaczyć ile ustawił :D

 

W FC plus już jest inna bajka, bo tam w pistolecie jest sterownik zaworu znajdującego się w myjce (komunikują się drogą radiową) i klawiszami + i - ustawiasz ciśnienie jakie oddaje myjka i na pistolecie ekran lcd wyświetla paskowy (taki modułowy) stan ciśnienia . Co do lancy , to jest ona jedna (gruba) ale ma ona w sobie niejako 3 dysze, czyli płaską (ciśnienie regulujesz klawiszami) , rotacyjną i dyszę niskiego ciśnienia którą podaje się chemię z buteleczki umieszczanej na myjce. Nic więc nie musisz dokupywać ;)

 

702182 pytanie czy to w przyszłości nie będzie awaryjne

Ta seria to w sumie nowość, więc na pytanie o psucie się w przyszłości na chwilę obecną nie znam odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tą chodzi. Nawet ją kupiłem, ale oddałem i kupiłem K7. Mam odkurzacz z takim sterowaniem i nie działa to po 2 latach, na szczęście można sterować na odkurzaczu, w przypadku myjki takiej możliwości już nie ma

 

Dodane po 1 minucie 47 sekundach:

Z tego co się dowiedziałem to jest model, który wszedł w lutym, więc wyprzedają najpierw stare, a i opinii co do działania jest mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy skorzystałeś z rękojmi czy z gwarancji. jeśli z rękojmi - powinieneś powiedzieć, jakie są twoje oczekiwania (naprawa, zwrot gotówki, wymiana na nowy). sklep ma 14 dni na rozpatrzenie roszczeń. jeśli z gwarancji - terminy są w warunkach. jakby nie było - mam nadzieję, że rzeczywiście wkrótce będziesz miał nową myjkę :)

 

Dodane po 2 minutach 40 sekundach:

i też uważam, że problem dotyczył wielu myjek a nie jakiejś konkretnej partii / promila. gdyby tylko partia była felerna, nie zmienialiby całej konstrukcji. oczywiście firmie nie na rękę przyznać się, że wypuścili na rynek urządzenie z jakąś wadą konstrukcyjną

 

Z gwarancji, w tym akurat sklepie z rękojmią miałbym tylko niepotrzebne wożenie się i przepychanki - tak się przynajmniej domyślam, bo ogólnie nie jestem zadowolony ze współpracy z nimi, ale to już nie ma co się rozwodzić nad tym...

Ja w sumie najchętniej przyjąłbym zwrot gotówki i kupił sobie produkt innego producenta, ale jak dostanę moją myjkę z nową pompą, pracującą prawidłowo to też będę usatysfakcjonowany. Mam tylko nadzieję, że przy okazji tranportu i napraw moja myjka nie ulegnie jakimś dodatkowym uszkodzenion, choćby i wizualnym. Na szczęście porobiłem zdjęcia w dniu oddawania do serwisu na których widać, że jest jak nowa.

Zdecydowanie problem dotyczy lub dotknie w przyszłości zapewnie większości 1050 ze starą pompą, która najzwyczajniej w świecie jest wadliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinie użytkowników black & decker - chodzi mi o to czy pianownice w tych modelach są w miarę spoko działające?

PW1400TDK lub BXPW1700E jednak z naciskiem na tą pierwszą.

 

PS do moderatora: Nie wiem dlaczego mój post został usunięty a nie zmoderowany bo powyżej w innym widzę info "nie wklejamy linków allegro" więc może warto było tylko link wyrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczytałbyś na forum gdzie można sobie wsadzić KAŻDĄ pianowniczkę dodawaną do myjki? Ileż można pisać to samo! :zly:

To było zapytanie które dodałem i zawierało się w jednym zdaniu. Główny wątek dotyczył opinii na temat dwóch konkretnych modeli myjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.