Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lavor naprawdę podaję parametry których myjka nie ma? Chcę coś kupić do 500zl do auta czy kostki. Myślałem o lavorze Galaxy 150, no może dołożyć do 560zl do Galaxy 160 tylko jak czytam to szkoda kasy i może lepiej kupić nilfisk c120 za 420zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 419 zł masz Nilfisk C125 zamiast C120 :) Podałem info stronę wcześniej. Dzisiaj do mnie ta myjka dojedzie, a testował będę w przyszłym tygodniu.

 

Co do zawyżanych parametrów - sam nie testowałem żadnych myjek ale z potężnej lektury na forum zaobserwowałem, że czy to Lavor, Nilfisk czy inne chińczyki - zawyżają. W mojej opinii lepiej kupić myjkę "kilka zł" tańszą i dokupić pianownicę PA + pianę.

 

Samą myjką czy to Lavor czy Nilfisk i tak nie umyjesz auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciąg dalszy historii mojej Kranzle 1050TST.

Aktualizacji nie było, bo cały czas myjka była na serwisie, ostatnio kontaktowałem się ze sklepem dwa tygodnie temu, dostałem info, że czekają na części, wczoraj dostałem wiadomość że myjka czeka na odbiór - po lekko licząć 1,5 miesiąca odzyskałem swoją Kranzle 1050TST po naprawie gwarancyjnej...

Myjka dostała nową pompę i przednią obudowę i kilka innych drobniejszych przypadłości - w skrócie została przebudowana na nowy model 2017.

Przetestowałem - działa dobrze, "mechanika pracy" jest inna niż na starej pompie, pracuje bardziej miarowo i mocarnie, a po każdym naciśnięciu spustu robi taki bardzo krótki strzał ciśnienia - puff, i dopiero zaczyna cisnąć pełnym ciśnienem, po puszczeniu spustu 100% skuteczności - stop natychmiast.

Na szybko umyłem podjazd do garażu, kilka, kilkanaście minut pracy - ani razu żadnego niepokojącego efektu, silnik pracuje pewnie i miarowo, zawór za każdym razem bezbłednie zatrzymuje pompę... Aż miło posłuchać po tej loterii jaka była przed serwisem.

W końcu, po roku od zakupu mogę się cieszyć myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Mam na wydanie 2 tys albo i 3

Myślą nad takimi myjkami

 

1: Karcher HD 5/17 CX - Bardzo Drogi

2. Karcher K7 Premium Full Control - tutaj nie wiem czy się nada taki z bajerami

3. Nilfisk P 160.2-15 X-TRA - ten mnie zaciekawił no ale wolę kogoś zapytać

 

ale nie chce przepłacać niepotrzebnie. Ktoś pomoże mi z wyborem? Tylko do mycia aut w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciąg dalszy historii mojej Kranzle 1050TST.

Aktualizacji nie było, bo cały czas myjka była na serwisie, ostatnio kontaktowałem się ze sklepem dwa tygodnie temu, dostałem info, że czekają na części, wczoraj dostałem wiadomość że myjka czeka na odbiór - po lekko licząć 1,5 miesiąca odzyskałem swoją Kranzle 1050TST po naprawie gwarancyjnej...

Myjka dostała nową pompę i przednią obudowę i kilka innych drobniejszych przypadłości - w skrócie została przebudowana na nowy model 2017.

Przetestowałem - działa dobrze, "mechanika pracy" jest inna niż na starej pompie, pracuje bardziej miarowo i mocarnie, a po każdym naciśnięciu spustu robi taki bardzo krótki strzał ciśnienia - puff, i dopiero zaczyna cisnąć pełnym ciśnienem, po puszczeniu spustu 100% skuteczności - stop natychmiast.

Na szybko umyłem podjazd do garażu, kilka, kilkanaście minut pracy - ani razu żadnego niepokojącego efektu, silnik pracuje pewnie i miarowo, zawór za każdym razem bezbłednie zatrzymuje pompę... Aż miło posłuchać po tej loterii jaka była przed serwisem.

W końcu, po roku od zakupu mogę się cieszyć myjką.

 

MacGY cieszę się, że już po wszystkim. :)

 

Wielki minus dla Niemców za opieszałość :(

 

Duży plus za rozwiązanie problemu i bezpłatny upgrade myjki o mocniejszą głowicę :)

 

Byłem jednym z tych, którzy polecali ten nowy model.

Mojej prywatnej 1050 ze "starą" pompą stuknęły w kwietniu dwa lata.

U mnie żaden problem nie występował, przez ten czas wymieniłem tylko dwukrotnie olej i przesmarowałem tłoczek, czyli zwykłe czynności obsługowe.

 

Dodane po 1 minucie 35 sekundach:

POMOCY

Mam na wydanie 2 tys albo i 3

Myślą nad takimi myjkami

 

1: Karcher HD 5/17 CX - Bardzo Drogi

2. Karcher K7 Premium Full Control - tutaj nie wiem czy się nada taki z bajerami

3. Nilfisk P 160.2-15 X-TRA - ten mnie zaciekawił no ale wolę kogoś zapytać

 

ale nie chce przepłacać niepotrzebnie. Ktoś pomoże mi z wyborem? Tylko do mycia aut w sumie.

 

Ile tych aut w sumie i jak często ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGY cieszę się, że już po wszystkim. :)

 

Wielki minus dla Niemców za opieszałość :(

 

Duży plus za rozwiązanie problemu i bezpłatny upgrade myjki o mocniejszą głowicę :)

 

Byłem jednym z tych, którzy polecali ten nowy model.

Mojej prywatnej 1050 ze "starą" pompą stuknęły w kwietniu dwa lata.

U mnie żaden problem nie występował, przez ten czas wymieniłem tylko dwukrotnie olej i przesmarowałem tłoczek, czyli zwykłe czynności obsługowe.

 

Ja też się cieszę, myjka wreszcie daje jakąś frajdę z użytkowania :)

 

Opieszałość w tym przypadku nie musi być po stronie Niemców, reklamacja była realizowana przez sklep, więc oni też mogli się dołożyć do tak długiego czasu oczekiwania.

Ogólnie dość dziwna sprawa, bo ktoś tu pisał, że dostał od ręki zestaw naprawczy ze sklepu w którym kupił myjkę i sam ją sobie upgrade-ował.

Ja z kolei w sklepie dostałem na dzień dobry informację, że myjka jest wycofana z produkcji i nie będzie kontynuowana i zostanie odesłana do Niemiec a ja otrzymam zwrot gotówki. Już wtedy były potwierdzone informacje w necie, że nowy model z nową pompą będzie dostępny, a stare modele są naprawiane na gwarancji.

Potem dowiedziałem się, że myjka cały czas stoi w serwisie w Polsce i jednak czekają na części. Wtedy ja już wiedziałem że czekają na nową pompę i obudowę, oni pewnie też już to wiedzieli, ale później niż wszyscy ;)

 

Teraz się jeszcze zastanawiam czy to możliwe że myjka z nową pompą ma niższe ciśnienie niż ze starą - mam takie wrażenie i jestem ciekaw jak to jest regulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można zamówic myjke z tej strony?

https://www.faie.pl/Narzedzia-maszyny/E ... GQodpKAOIQ

 

Dodane po 1 minucie 35 sekundach:

Sa sredni o 1000zl tansze niz w Polsce

 

Oczywiście, że można.

Można także z Afryki, jak będą mieli wyprzedaż :)

 

Pytania:

-jak zabezpieczą urządzenia do wysyłki(nie sądzę żeby to szło na palecie, zbyt duży koszt)

- co z gwarancją?( z tego co wiem wysyłka i odsyłka na koszt kupującego do sprzedawcy )?

 

W Polsce pod koniec roku była promocja chyba za 4199, może ktoś ma ze starych zapasów, albo może zrobić ciut lepsza cenę.

 

Dodane po 21 minutach 31 sekundach:

aut nie dużo miesięcznie z 10 w firmie i z 4 swoje. Wszystko prywatnie ogólnie

 

Cała flotę w pracy myję sobie po godzinach

 

 

 

1: Karcher HD 5/17 CX - to jest kompakt, nie warto za podobne pieniądze masz znacznie lepszą K 2160

2. Karcher K7 Premium Full Control - full control, nie warto( chyba, ze znajdziesz starą wersją z mosiężną głowicą, były w promocjach na marketach niedawno)

----------------------------------------

3. Nilfisk P 160.2-15 X-TRA - za około 2 tys. może być.

4.Kranzle 1050 - koniecznie model 2017 z nową głowicą i ceramicznymi tłokami.( patrzwyżej post MacGY)

 

Dodane po 16 minutach 4 sekundach:

Teraz się jeszcze zastanawiam czy to możliwe że myjka z nową pompą ma niższe ciśnienie niż ze starą - mam takie wrażenie i jestem ciekaw jak to jest regulowane.

 

Nie sądzę bo ciśnienie budują;

komplet krzywkowy, tłoki oraz zawory a to

pozostało bez zmian ;)

Nie miałeś jej kilka tygodni, może subiektywne odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3. Nilfisk P 160.2-15 X-TRA - za około 2 tys. może być.

4.Kranzle 1050 - koniecznie model 2017 z nową głowicą i ceramicznymi tłokami.( patrzwyżej post MacGY)

 

 

ale ona ma mniejsze ciśnienie ta 4 od 3? I jest dużo tańsza na allegro o ile dobrze patrzę?

 

zależy mi też na gwarancji a nie potem kombinowaniu co z tym zrobić. I nie chciał bym wynalazków których nikt nie serwisuje. No i zależy mi na bębnie żeby węza zwijać.

 

Mam do wydania tak 2.500 tys brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dostępny serwis ma Karcher, bo jest po prostu prawie wszędzie :)

Tak jak pisałem wcześniej, możesz poszukać starej premium i upewnić się u sprzedającego czy oferowana maszynka posiada jeszcze starą mosiężną głowicę.

Niestety, ale karcher ostatnio się nie popisuje jeśli chodzi o rzetelne info dla klientówa a przecież nikt świadomy nie chce kupować kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bo ciśnienie budują;

komplet krzywkowy, łożysko oraz zawory a to pozostało bez zmian ;)

Nie miałeś jej kilka tygodni, może subiektywne odczucia :)

 

Jest jedna niesubiektywna rzecz, która może świadczyć o niższym ciśnieniu - możliwość przekręcenia lancy w pistolecie w trakcie pracy.

Wcześniej jak próbowałem to zrobić - przekręcić lancę żeby zmienić strumień z poziomego na pionowy to się nie dało, ciśnienie na tyle silnie wypychało lancę, że nie dało się jej przekręcić, trzeba było puścić spust i dopiero łatwo można było to zrobić. Teraz w trakcie pracy bez wielkiego wysiłku da się przekręcić lancę w gnieździe pistoletu.

Potestuję trochę dłużej, pomyje samochody, zobaczymy :)

Wydaję mi się, że ta pompa jest identyczna jak w 1152, więc z dołożeniem manometru chyba nie powinno być problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Karchera to polecam wysyłać na naprawę do głównego serwisu w Krakowie. Ja miałem problem z lancą Vario Power( konkretnie z dyszą z plastiku) i cieknącym pistoletem. W najbliższym mieście 2 serwisy Karchera twierdziły, że lanca i pistolet nie podlegają gwarancji koszt (280zł). Zadzwoniłem na infolinie Karchera i konsultanci też nie wiedzieli czy to obejmuje gwarancja czy nie :lol: , ale jeden z nich powiedział żeby przysłać na ich koszt do głównego serwisu. Po 3 tygodniach przysłali nową lancę i nowy pistolet, co więcej lanca z dyszą mosiężną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a mając 3 tysiące co kupić. Chcę coś co posłuży z 5 lat chociaż. Zależy mi na zwijam bebnie

 

Urlak, być może starczyły by ci wymienione wcześniej p160 lub 1050 TST.

Z wyższych modeli profi za rozsądne pieniądze masz Kranzle 1152 TST lub 2160 TST, Karcher hd 6/13 lub 15cx lub posejdony z Nilfiska i według mnie wybieraj wśród tych modeli.

 

Ja z racji znajomości tematu polecam Kranzle, bo tam tak naprawdę od lat nic się nie zmienia. Kupisz nawet najtańsze "amatorskie" 1050 i wiesz, że masz mosiężną pompę, ceramiczne tłoki, indukcyjne silnik i dobrej jakości osprzęt.

To wszystko jest na wierzchu i nikt cie nie oszuka.

Ważny jest dostęp do części, to są marki gdzie za 10-20 lat jeszcze zrobisz serwis !

Ale nawet kranzle tez zaliczyło rok temu mała wtopę z głowicą w nowym modelu.

 

Karcher w ciągu ostatnich lat znacznie obniżył loty i tak jak ktoś pisał na forum, nawet sprzedawcy nie wiedzą "co siedzi w środku" i według mnie jak żółty to klasa średnia w górę, ale dostępność sklepów jest ogromna i to tez atut.

 

Nilfisk w wyższym segmencie produkuje także dobre urządzenia, problemem jest z tego co wiem z kolei z czasem dostęp do części.

 

Ale każdy ma swoje sympatie i antypatie, czasami ludzie piszą na forach różne rzeczy a ty nie będziesz wiedział, czy gość który klepie w klawiaturę z drugiej strony coś wie, czy wydaje mu się , że wie :D

 

Z racji tego, że to nie myjka z Lidla czy Biedronki, ja zawsze uważam, że przy tego typu zakupach trzeba podjechać osobiście pomacać sprzęt odpalić i popracować chwilę a nie kupować kota w worku.

I przede wszystkim pogadać ze specem od serwisu, a nie sprzedawcą, który doradza klientom tylko pod kątem zarobienia mamony.

Poszukaj w swojej okolicy firmy , które specjalizują się w myjkach i mają w ofercie ze dwie czy trzy marki myjek do porównania.

 

Albo podaj skąd jesteś może będę w stanie podać ci jakieś adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Przemyśla woj. Podkarpackie i wątpię że coś znajdziesz. DZWONIŁEM do 1 firmy i do 3 tys polecili mi nilfiska 160.

 

Jak bym zamawiał to na myjki.com bo tam najtaniej jest

 

Pokarpacie?

 

To masz rzut beretem do Rzeszowa do Wery ( tam mają wszystko od lavora, nilfiska karchera czy kranzle) lub Sandomierz- firma Jacu (świetny serwis)

 

A ja bym nie zamawiał tam gdzie mam 50 zł taniej tylko tam gdzie mi później szybko i często bezpłatnie pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.