Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

I tamte opinie dotyczą Parkside p150 a1 która jest starsza wersją. Myślę, że za taka kwotę do niedzielnego mycia auta lub dwóch wystarczy jest 3 gwarancja. I niektóre opinie to po prostu śmieszne np. o ty, że myjka nie ma 150BAR ona ma ale początkowe czyli przy załączeniu. to dotyczy wszystkich elektronarzędzi podawana jest moc maksymalna. Oczywiście piszę jako osoba która nie posiada tej ani żadnej innej. Po prostu moje takie zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myjkę Parkside PHD-100E2 , PHD-150A1 i jeszcze jakąś z wyprzedaży (10lat temu) z Carefour i wszystkie działają idealnie. Jedna w domu, druga w garażu i trzecia na działce :) Jak to mówią, jak dbasz, tak masz... przy 150A1 z lanca to prawda, ciśnienie rozwala ją, można dokupić cokolwiek innego na M14 i działa. U mnie i ta słabsza daje rady, jak i mocniejsza. Może zajmuje to trochę więcej czasu, ale ja jestem zadowolony ze wszystkich. Samochód myje raz na tydzień, czasami opłuczę w tygodniu tylko, jak jest usyfiony. Do użytku domowego w zupełności wystarczy. Wystarczy nie załączać "na sucho" to posłuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakbym chciał do tego pianownice, to dokupuję tą: [mod=]Nie podajemy linków do Allegro[/mod] i temat zamknięty?

A jak wygląda kwestia roztworu do takiej pianownicy? Leję samą pianę tam, czy rozcieńczam z wodą, tak jak w przypadku pianownic ręcznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakbym chciał do tego pianownice, to dokupuję tą: http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-p ... ml#thumb/1 i temat zamknięty?

A jak wygląda kwestia roztworu do takiej pianownicy? Leję samą pianę tam, czy rozcieńczam z wodą, tak jak w przypadku pianownic ręcznych?

Kupilem do swojego Parkside ta sama pianownice z tego samego linku i pasuje wszystko ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

moja stara myjka niedomaga, na pianownicy PA, nie mogę ustawić ciśnienia, żeby zrobiło śnieg, a jak już zmniejszę ciśnienie, żeby nie rwało pracy to piana mimo, że ładna i biała to praktycznie od razu spływa (bez względu na proporcje piany i wody - probowalem 1:5 i 1:10 - piana tenzi magic foam).

 

Teraz rozważam zakup myjki, która posłuży przy domu i do mycia samochodów.

 

Blisko mam do WERA, więc myślę o :

 

Nilfisk E 130.2-8 po 999,99

Nilfisk C 130.1-6 X-TRA 849,99

 

albo Karcher K5, bo otwierają nam w sobotę OBI i jest w promocji podstawowa wersja po 899,00.

 

Co byście tu polecili? Jakie ciśnienie jest potrzebne by "bez większych" problemów umyć samochód? Karcher na papierze niby jest mocniejszy, a jak w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie jest myjka Stanley https://www.castorama.pl/produkty/narze ... GQodRoUDXg

Co sądzicie ? Lepiej dołozyć te 150 zł i wziąć tego Stanleya czy tą z Lidla ? Czy zamiast tych dwóch wziąć Nilfiska C120 za 449 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

698754 akie ciśnienie jest potrzebne by "bez większych" problemów umyć samochód?

 

 

Umyć samochód można tylko i wyłącznie metodą na dwa wiadra, a myjką to co najwyżej możesz auto spłukać.

;)

Jaką myjkę brać? Taką co ma najdłuższą gwarancję ... naprawy pogwarancyjne są z reguły nieopłacalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

698760 Umyć samochód można tylko i wyłącznie metodą na dwa wiadra, a myjką to co najwyżej możesz auto spłukać.

Się rozumie, pełny osprzęt posiadam :)

 

Okej, to który Nilfisk w takim razie? E130 czy wskazany C130? Czy może jeszcze powinienem rozważyć coś innego?

 

Moja myjka jeśli wierzyć temu co pokazuje na skrzynce to wali już jakimś biednym ciśnieniem, może te 100 pare bar, które oferuje Nilfisk, będzie skokiem milowym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie jest myjka Stanley https://www.castorama.pl/produkty/narze ... GQodRoUDXg

Co sądzicie ? Lepiej dołozyć te 150 zł i wziąć tego Stanleya czy tą z Lidla ? Czy zamiast tych dwóch wziąć Nilfiska C120 za 449 ?

Ktoś może się wypowiedzieć o tej myjce Stanleya z Castorsmy ? Warto ? Czy lepiej ta Nilfiska c120 czy już ta z Lidla ? Akurat dzisiaj będę w Castoramie i chciałbym poznać opinię bo zastanawiam się nad tą Stanleya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie jest myjka Stanley https://www.castorama.pl/produkty/narze ... GQodRoUDXg

Co sądzicie ? Lepiej dołozyć te 150 zł i wziąć tego Stanleya czy tą z Lidla ? Czy zamiast tych dwóch wziąć Nilfiska C120 za 449 ?

Ktoś może się wypowiedzieć o tej myjce Stanleya z Castorsmy ? Warto ? Czy lepiej ta Nilfiska c120 czy już ta z Lidla ? Akurat dzisiaj będę w Castoramie i chciałbym poznać opinię bo zastanawiam się nad tą Stanleya

 

To ta sama myjka co Black & Decker 2000W, który linkowałem wcześniej z allegro, tyle że chyba o 100 zł droższy :)

Te myjki (B&D, Stanley, Dewalt, Michelin) robi jedna firma: http://www.annovireverberi.it/Home/Prod ... tegoryId=9

 

Ja w końcu wczoraj miałem możliwość przetestowania nowej myjki (B&D BXPW2000E) i w zasadzie wszystko na plus - no może poza "pianownicą" z zestawu, ale to zakładałem że to nic wartego uwagi.

Przewód ciśnieniowy jest długi - 8m - co wygodnie pozwala mi płukać całe auto (Jeep Grand Cherokee) bez chodzenia z myjką. Jeśli chodzi o giętkość to wydaje mi się ok - do tej pory miałem kontakt z niższymi modelami B&D lub Karchera i tam te przewody były fatalne. Tutaj dodatkowo połączenie z lancą jest obrotowe, więc łatwo przewód "odkręcić" jeśli się zwinie.

Zmiana końcówek jest wygodna - taki klik na końcu lancy. Wygodny jest włącznik, do tej pory miałem do czynienia tylko z takimi ukrytymi pod gumą, które zawsze na "mokro" ciężko mi było przełączyć, tutaj jest taki dość duży "kołowy", także mokrymi rękami bez problemu się przełącza.

 

Reasumując, do domowego ditejlingu jak znalazł, szczególnie za tą kasę (zobaczymy jak długo pożyje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co polecasz ogólnie ? A jak ciśnienie daje radę w miarę? Ta Stanley ma niby podane ciut większe ciśnienie maksymalne i robocze .

Już teraz nie wiem na co się zdecydować, czy na tą B&D czy na tą Stanleya czy na tą Nilfiska C120. Do użytku domowego. Jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co polecasz ogólnie ? A jak ciśnienie daje radę w miarę? Ta Stanley ma niby podane ciut większe ciśnienie maksymalne i robocze .

Już teraz nie wiem na co się zdecydować, czy na tą B&D czy na tą Stanleya czy na tą Nilfiska C120. Do użytku domowego. Jestem w kropce.

 

Żeby polecić z czystym sumieniem, to wpierw musiałbym trochę jej poużywać, także na ten moment mogę jedynie powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojego wyboru :)

Tak czy siak, wydaje mi się, że niezależnie od tego, którą z tych 3 myjek wybierzesz to będziesz zadowolony jeśli chodzi o "użytek domowy" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z C130 to tylko ta z zestawu Car posiada pompę indukcyjną?

E130 dostępna do 1000 PLN jest słabo wyposażona i nie ma bębna na wąż, a to by mi znacznie ułatwiało przechowywanie w garażu. Trzeba by wydać przynajmniej 1200 PLN.

 

Natomiast C 130.1-6 CAR X-TRA mogę mieć na miejscu za 900 PLN. Na szybko między C130 i E130 różnicę widzę w przepływie wody odpowiednio 440 i 500 l/h - czy to duża różnica do domowego użytku? Ciśnienia max obie mają 130 bar, roboczego mi tu na aukcjach nie podali, więc nie wiem czy czasem E130 nie jest nieco mocniejsza, obie niby mają pompę indukcyjną.

 

Pytanie więc czy wyposażona C130 czy gołe E130?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta oferta

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/ka ... /p/6071203

jest dobra ? warto dopłacić do tej K7 z obi w stosunku do k5 full control z https://myjki.com/8-dom-i-ogrod/2376-k- ... 44774.html

OBI mam na miejscu bez zakupów przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem nilfisk p160 x9 - jesli chodzi o wykonanie, sile wyrzutu jak najbardziej jestem zadowolony.(mile uczucie odrzutu ktorego w k7 nie odczuwalem mimo tego samego weza doplywowego. Wygodne Miejsce na koncowki za wysuwana raczka plus 15m weza na bebnie. Moze mogliby dodatc jakie wlasciwosci antyplaczace, ale jest wykonany porzadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nilfisk p160 jest znacznie droższy od tej oferty K7 w obi.

Cenowo to by mi najbardziej odpowiadał przedział w okolicach 1000zł

Może najrozsądniejszym rozwiązaniem był by K5 z obi https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/ka ... /p/6071161

Co prawda nie są to full control tyle że lanca chyba taka sama jak w tych nowych full control. Tylko jak z awaryjnością tej technologi full control ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

699112 warto dopłacić do tej K7 z obi w stosunku do k5 full control

 

Ta K5 FC to starszy model (ciśnienie regulujesz tylko lancą, a na pistolecie diody tylko informują niby co można myć takim ciśnieniem). Nówki FC plus mają pistolet z wyświetlaczem (2 baterie paluszki) i 2 klawiszami (+ i - ) i nimi steruje się zawór ciśnieniowy znajdujący się w myjce (sterowanie odbywa się drogą radiową) . Podjedź do Obi (od 16 jest nowa gazetka ) bo na pewno mają teraz stojak ze zbiornikiem i można bezpośrednio porównać K5 i K7 ;)

 

 

699121 Co prawda nie są to full control tyle że lanca chyba taka sama jak w tych nowych full control.

 

 

Lanca w K5 , k5 FC , K7 i K7FC jest identyczna (w FC są tylko napisy koloru żółtego ) , dopiero w K5 FCplus i K7 FC plus są inne lance ...taka 3 w 1 , czyli w jednej lancy jest dysza rotacyjna, dysza niskiego ciśnienia do podawania chemii z pojemnika na myjce i dysza płaska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesyłam obiecany filmik z użyciem myjki z Lidla i pianownicy PA, sorry za jakość ale musiałem sobie to sam nagrać i trzymać dodatkowo lance, wyszło jak wyszło ale możecie ocenić sami działanie PA i myjki budżetowej. A tak apropo to Lidl daje 3 lata gwarancje.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.