Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

każda myjka może pracować "z beczki". Jedyny warunek to to, aby lustro wody znajdowało się powyżej urządzenia, resztę załatwia grawitacja. Oczywiście lepsza jest beczka z kranem, ale taka zwykła też może być, tylko trzeba "zassać" wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wody do myjki ciśnieniowej. Złącza najczęściej ma takie jak na myjce. Zdejmujesz z myjki końcówkę do węża ogrodowego. W jej miejsce wkręcasz filtr, a na filtr nakręcasz tą końcówkę. Ot cała filozofia. Na allegro np. aukcja nr: 4811707818. Taki kupiłem razem z pianownicą od PPUH WERA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze mam problem z myjka parkside z lidla.

Mianowicie jak ją uruchamiam to po naciśnieciu pistoletu wyje i z lancy leci woda pod bardzo niskim cisnieniem jak z węża ogrodowego.Dopiero po chwili jest normalne ciśnienie, tak samo podczas pracy, gdy jej nie używam i chce znów nacisnąć pistolet to wyje i niskie ciśnienie-pomaga szybkie podwójne naciśnięcie pistoletu.Na początku użytkowania się chyba tak nie zachowywała, mógłby ktoś doradzić co tam sie mogło popsuć?

Dodam tylko, ze myjke uruchamiam po kilku minutach po otwarciu zaworu w wężu doprowadzającym wode do myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myjka odpowietrza się, ja mam B&D PW 1700 i po podłączeniu węża wpierw pistoletem puszczam wodę i odpowietrzam myjkę, a po jej uruchomieniu zaczyna nabijać ciśnienie przez ok 3-4 sekund, wyłącza się i wtedy mogę z niej korzystać.

Przeczytaj instrukcje pewnie masz tam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja myjka parkside miała to samo. Finał finałów, przestała dawać wysokie ciśnienie i się nie wyłączała. Wymiana uszczelniaczy tłoczków pomogła, ale na krótko.

 

Tez mi się właśnie wydaje, ze jest cos uszkodzone.Na początku raczej tak nie bylo, a użytkuję myjkę tak jak instrukcja nakazuje.Nie pomaga nacisniecie pistoletu przy wyłączonej myjce.Jak sie tylko da wlącznik na pozycje "1" to wyje +słabe cisnienie.

Mam jeszcze gwarancje bo kupiona w 2014 roku, jest sens im odsyłać?Ma ktoś jakieś doświadczenie w takiej sytuacji?Bo jak mają mi nie uznać ze względu na nieprawidłowe użytkowanie to szkoda zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto. Ja swojego B&D odsylalem na reklamację (kurierem DPD za 19 zl) poszedł dym z niej i dawała małe ciśnienie do tego pistolet przeciekał. Bez problemu zrobili, działa do dzisiaj. Jeszcze rok mam gwarancję.

Tylko umyj myjkę aby nie była jakaś uwalona, w pudełko, dobrze zabezpieczyć i wysyłaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze gwarancje bo kupiona w 2014 roku, jest sens im odsyłać?Ma ktoś jakieś doświadczenie w takiej sytuacji?Bo jak mają mi nie uznać ze względu na nieprawidłowe użytkowanie to szkoda zabawy.

 

Wymienią Ci na nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K5 kompakt karchera myjka od której zaczyna się mosiężna pompa, po zakupie odrazu poszła na reklamacje bo ciekla. Naprawiono szybkość działa ok. Mam nadzieje ze to jakiś przypadek i dalej będzie z nią wszystko ok. Sama myjka ok małe rozmiary, mocny wzupelnosci wystarczy. Zastanawiałem się również nad Lavorem ale dostępność części i serwisów przekonał mnie do Karchera który napewno przez te rzeczy ma trochę zawyzona cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem

B&D 1700 - ceny ok 400 zł

Pianownica PA - cena 130.50 u Techkar

Jakiś wąż ogrodowy, znajde coś w castoramie

 

Myślicie, że to dobry wybór tylko do mycia auta aktywna pianą no i spłukiwania jej:)

 

W ogóle coś mi do tego zestawu jeszcze potrzebne ?

Myślałem, żeby do garażu podciągnąć ciepłą wode, jest sens??, myjka nie będzie przez to szwankować, wydaję mi się, że nawet powinna lepiej domywać, jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda myjka może pracować "z beczki". Jedyny warunek to to, aby lustro wody znajdowało się powyżej urządzenia, resztę załatwia grawitacja. Oczywiście lepsza jest beczka z kranem, ale taka zwykła też może być, tylko trzeba "zassać" wodę.
... o tak widzę to na tym filmiku, woda z taczek :)

https://www.youtube.com/watch?v=V1CPp10gkac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.