Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W Black & Decker PW1700 od jakiegos czasu zaczeło puszczać łaczenie węża z pistoletem i kapała woda, uciekało cieśnienie i myjka co chwilę właczała się start/stop. Naprawiłem to, gdyby ktoś chciał potady jak to naprawić słuzę pomocą i zdjęciami z naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem myjkę Black & Decker PW1700 przez 2 lata i działała ale kupiłem karcher HD i Black & Decker odsprzedałem bratu. No i u braciszka po 2 miesiącach spaliła się. Dodam że pistolet i oringi do niego to badziewie. Polecam karchera lub nilfisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleccie myjke do 1000zl, mam B&D 1700 ale po 3 latach zaczyna cieknac z pompy pewnie jakies mikropekniecie, no i lance sie zniszczyly beznadziejnie pryskaja, szukam czegos lepszego co polecacie? musi byc min. alu pompa

 

co sadzicie? widzialem na agzetce castoramy, wyglada ciekawie ?

http://www.castorama.pl/myjka-wysokocis ... -5-eu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z tymi myjkami Karchera z marketów? Obi i Castorama w tej chwili mają Karchera K5 poniżej tysiaka, w oficjalnych sklepach trzeba zapłacić więcej. Myślicie, że dla marketów produkt jest zubożony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z tymi myjkami Karchera z marketów? Obi i Castorama w tej chwili mają Karchera K5 poniżej tysiaka, w oficjalnych sklepach trzeba zapłacić więcej. Myślicie, że dla marketów produkt jest zubożony ?

 

 

Ja myślę że marketówka to sprzęt gorszej jakości :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pół roku temu myjkę Karcher K2.100 czyli najmniejszy, najtańszy model który kosztował mnie 150zł, dokupiłem przewód 8m i końcówkę z płaskim strumieniem, teraz mycie to przyjemność i generalnie przynajmniej raz w tyg myje kilka samochodów, myjka dostaje z bojlera ciepłą wodę, ciężko ocenić jaką ma dokładnie temperaturę, myślę, że ok 45-50C i nadal chodzi i ma się dobrze :) Generalnie jak padnie to kupi się nową, więc wydaje mi się, że z temperaturą wody nie ma co aż tak panikować, wiadomo jak będzie 60C to myjkę pewnie załatwi, ale trochę więcej niż powinno być nic nie zrobi, ale to każdy musi sprawdzić samemu jak mu nie zależy :D

A co do przewagi ciepłej wody nad zimną to chyba jasna sprawa która lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ja kupiłem pół roku temu myjkę Karcher K2.100 czyli najmniejszy, najtańszy model który kosztował mnie 150zł, dokupiłem przewód 8m i końcówkę z płaskim strumieniem, teraz mycie to przyjemność i generalnie przynajmniej raz w tyg myje kilka samochodów, myjka dostaje z bojlera ciepłą wodę, ciężko ocenić jaką ma dokładnie temperaturę, myślę, że ok 45-50C i nadal chodzi i ma się dobrze :) Generalnie jak padnie to kupi się nową, więc wydaje mi się, że z temperaturą wody nie ma co aż tak panikować, wiadomo jak będzie 60C to myjkę pewnie załatwi, ale trochę więcej niż powinno być nic nie zrobi, ale to każdy musi sprawdzić samemu jak mu nie zależy :D

A co do przewagi ciepłej wody nad zimną to chyba jasna sprawa która lepsza :)

 

ja tez cudów nie chce. Taka by mi wystarczyla.

Czy pasuje do niej pianownica PA ? :ad:

 

 

EDIT 12:38

Tak wlasnie sobie szukalem cos o K2 i znalazlem fajny komentarz:

a nie rozumiem jak można oceniać pojęciami: szajs, badziewie, za głośna, nigdy więcej...etc. Przecie to produkt do drobnych prac za !!! 200zł !!! (przynajmniej ja dałem tyle ). Przez 3 lata użytkowania nie dzieje się z tym NIC. Umyła tynki kilku domów, samochody myje ciągle, posadzki i kostkę też. Wiąże się to oczywiście z pewnymi wymaganiami. 1 - nie włączamy myjki na sucho. Zanim włączymy, naciskamy spust pistoletu żeby odpowietrzyć układ. Jak woda przestanie strzelać to dopiero włączamy zasilanie. 2 - po skończonej pracy i wyłączeniu, naciskamy pistolet aby upuścić ciśnienie 3 - !!!NAJWAŻNIEJSZE!!! - 20 minut pracy i !!!przerwa!!! bo inaczej pompka kaput. Chyba miałem szczęście że trafiłem na dobrego sprzedawcę który mi to wszystko powiedział. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych ps To że lanca obrotowa to szajs - potwierdzam. No i wąż - tak krótki, że trzeba dokupić albo biegać z myjką wokół samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować pasuje, jak do każdego Karchera, ale za małe ciśnienie na pianownicę :) Ja mam Marolexa z lancą z dojściem na ciśnienie i podłączam pod kompresor :) Niestety piana z myjki może i fajna, ale mało ekonomiczna, dużo środka idzie na pianowanie, a do marolexa wleje kilkanaście mililitrów środka na 1,5l wody i pokryje pianą całe auto włącznie z kołami i nadkolami :) Generalnie używałem wcześniej dość długo Karchera, już nie pamiętam jaki model dokładnie, ale dość duża myjka z bardzo dużym ciśnieniem, kosztowała prawie 2tys i faktycznie robota szła szybciej i domywała dużo, dużo więcej, ale i tak nie domyła w 100% wszystkiego i trzeba myć zawsze później auto normalnie, więc dla mnie bez znaczenia. Nadkola domywam w stopniu zadowalającym jak na szybkie roboty (mowa o nadkolach materiałowych). Jedyny plus posiada bardzo mocnej myjki jest taki, że kiedyś na dole tylnego zderzaka odszedł lakier gdzieś 5x5cm bo za bardzo przyładowałem ciśnieniem, takie plusy tego :D

 

ps. zgadzam się ze wszystkim w 100%, zresztą napisałem wyżej o przewodzie i o końcówce. Jak to sobie wymienisz to naprawdę można myć ;)

Przewód kupiłem niedawno za 80zł z przesyłką z allegro, myślę że 6-7m wystarczy również ale 8m to już w ogóle wygoda. Natomiast końcówkę gdzieś od kogoś dostałem, więc nic nie kosztowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem dłuższego węża do myjki Nilfisk C120 aktualnie mam 6 metrów i niestety przy myciu trzeba myjkę przenosić. Czy w przypadku dłuższego węża (8 lub 10m) nie będzie spadku ciśnienia lub jakiś większych obciążeń dla myjki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie musi byc optymalne cisnienie do PA ?:)

A to nie jest tak że w zależności od ciśnienia jakie podaje myjka dobiera się odpowiednie PA?

Ja musiałem ja przykręcić zawór bo myjka przerywała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Gdzie dostanę przystępnie cenowo wąż 10m do B&D PW-1700SM?

Może być sama przedłużka 5m.

Od Karchera podejdzie?

Ten 5,5m to trochę za mało, szczególnie jak 2 auta to umycia.

 

 

Co do samej myjki jestem mega zadowolony.

Pianownica PA z K2 Active Foam i piana jak śnieg(70ml na 1l). Pełna pianownica spokojnie wystarcza na cały samochód.

Na koniec mycia mam wosk k2 Molt i fajnie woda kropelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.