Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

CAR CRAZY

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Korektę miałem robioną na wiosnę i lakier ogólnie jest w dobrym stanie ale pod słońce już widać małe swirle. Czy położenie Prima Amigo -> PB Black Hole -> PB Nattys Red zamaskuje je w jakimś stopniu? Na długie trwałości jakoś mi nie zależy, bardziej zalezy mi na wyglądzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, zamaskuje. Możesz śmiało nakładać.
Prima Amigo nie używałem, ale słyszałem że jest w swoim działaniu zbliżony do BH od Poorboya.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prima Amigo używałem praktycznie przez całe lato aż do ostatniego mycia auta, jeśli chodzi o maskowanie drobnych rysek, przyciemnienie lakieru to sprawdza się bardzo dobrze, ale bardzo obniża trwałość wosku, latem 4-5tyg i wosk znikał (fakt że był to wosk typowo letni), teraz w sezonie deszczowym po 2,5 tyg praktycznie nie było śladu, ale sam look na duży plus ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem kanapka z dwóch produktów o praktycznie tym samym działaniu/przeznaczeniu to przerost formy nad treścią. Amigo to politura z właściwościami delikatnie ściernego cleanera, Black Hole podobnie (z tym, że właściwości czyszczące BH opierają się na chemii, a nie składnikach ściernych) - kładąc BH na Amigo usuniesz część wypełniaczy Amigo i uzupełnisz je wypełniaczami z BH. To - wg mnie - taka niepotrzebna robota dla samej roboty. Osobiście zdecydowałbym się na jeden z tych produktów i byłby to Amigo - znam/używam oba te produkty i uważam, że przy zbliżonym optycznym efekcie finalnym ich użycia (subiektywnie twierdzę, że Amigo daje lepszy efekt), Amigo jest trwalszą bazą pod wosk/sealant, niż BH.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zrozumiałem to tak że kolega pytał który z nich będzie najlepszy do zamaskowania rysek, a nie czy nałożenie tych 3 na raz będzie ok.
Jeśli tak to faktycznie taka kanapka nie ma sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli Amigo i na to jakiś wosk naturalny, bo chyba zrezygnuję z PB Natys Red, za duży jak na dwa samochody. Podobno Dodo Juice Purple Haze (tester) też całkiem ciekawy, ale widziałem też sampler Zymola Carbon i nie wiem na co się zdecydować, bo nie wiem jak Zymol będzie leżał na Amigo, a zależy mi jednak na tym zamaskowaniu rys.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta