Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Korektę miałem robioną na wiosnę i lakier ogólnie jest w dobrym stanie ale pod słońce już widać małe swirle. Czy położenie Prima Amigo -> PB Black Hole -> PB Nattys Red zamaskuje je w jakimś stopniu? Na długie trwałości jakoś mi nie zależy, bardziej zalezy mi na wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Amigo używałem praktycznie przez całe lato aż do ostatniego mycia auta, jeśli chodzi o maskowanie drobnych rysek, przyciemnienie lakieru to sprawdza się bardzo dobrze, ale bardzo obniża trwałość wosku, latem 4-5tyg i wosk znikał (fakt że był to wosk typowo letni), teraz w sezonie deszczowym po 2,5 tyg praktycznie nie było śladu, ale sam look na duży plus ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kanapka z dwóch produktów o praktycznie tym samym działaniu/przeznaczeniu to przerost formy nad treścią. Amigo to politura z właściwościami delikatnie ściernego cleanera, Black Hole podobnie (z tym, że właściwości czyszczące BH opierają się na chemii, a nie składnikach ściernych) - kładąc BH na Amigo usuniesz część wypełniaczy Amigo i uzupełnisz je wypełniaczami z BH. To - wg mnie - taka niepotrzebna robota dla samej roboty. Osobiście zdecydowałbym się na jeden z tych produktów i byłby to Amigo - znam/używam oba te produkty i uważam, że przy zbliżonym optycznym efekcie finalnym ich użycia (subiektywnie twierdzę, że Amigo daje lepszy efekt), Amigo jest trwalszą bazą pod wosk/sealant, niż BH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Amigo i na to jakiś wosk naturalny, bo chyba zrezygnuję z PB Natys Red, za duży jak na dwa samochody. Podobno Dodo Juice Purple Haze (tester) też całkiem ciekawy, ale widziałem też sampler Zymola Carbon i nie wiem na co się zdecydować, bo nie wiem jak Zymol będzie leżał na Amigo, a zależy mi jednak na tym zamaskowaniu rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dobra a teraz takie pytanie. Co sądzicie aby po zrobieniu korekty nałożyć BH przy pomocy DA, dotrzeć MF a na koniec zaaplikować powłokę ceramiczną? Jest sens? Czy już nie kombinować i standardowo korekta-IPA-powłoka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OsTrY napisał:

Dobra a teraz takie pytanie. Co sądzicie aby po zrobieniu korekty nałożyć BH przy pomocy DA, dotrzeć MF a na koniec zaaplikować powłokę ceramiczną? Jest sens? Czy już nie kombinować i standardowo korekta-IPA-powłoka? 

Chyba wiesz, że powłoka tylko na czysty, jałowy lakier - przecież powłoka musi wiązać się z powierzchnią lakieru. BH możesz położyć pod wosk/sealant, ale nie pod powłokę. Poza tym po co, po korekcie, chcesz kłaść na lakier warstwę politury ? Chociaż, jeśli nie szkoda Ci powłoki, możesz spróbować taką kanapkę - na pewno zjedzie Ci ona w przeciągu kilku-kilkunastu tygodni (przy obecnej pogodzie na pewno szybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Moja astra ma sporo swirli ( choć roczna to poprzednik traktował ją na myjni mechanicznej 😪) .

Posiadam już podstawowe materiały , w tym BH .  Na masce żony przeprowadziłem próbę ( 10x20 cm)  : mycie, glinkowanie , megs UC  ręcznie przez około 10 minut  , colli 476 . Bez IPA , czyli może ściągnąłem 30-50 % swirli ale wspaniale zamaskowałem .

Teraz pytanie ; czy BH zamaskuje tak samo niedoskonałości lakieru?  Bo patrząc na filmik :

, mój sposób jest o wiele lepszy. Zdaję sobie sprawę że wosk będzie krócej leżał , ale czy różnica w czasie leżenia wosku na karoserii  będzie większa po zastosowaniu po UC IPA i BH  czy podobna.

Jutro przeprowadzę na masce następną próbę  : po UC zastosuję IPA , potem PB BH  a na koniec colli 476s  . Porównam co więcej oszukuje.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warta skórka wyprawki jeżeli chodzi o trwałość bo z tego co piszecie to wosk będzie się trzymał na BH miesiąc , dwa.

A na UC , bez IPA i BH około 3 .

 

Chociaż ........................

W lato i tak będę kładł wosk raz na miesiąc , góra dwa więc może poświęcę trwałość na korzyść wyglądu ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odkopie temat , moze sie komus przyda , chociaz tak mnie wciagneło ze tylko jedno zdjecie 😛 

pacjent A6 C6 czarne uni (Lz9y)

z racji tego ze mam do malowania zderzak tył i w sumie cały front , ale to jeszcze nie teraz - a nie mogłem juz patrzec na to auto , to sie wziałem i natarłem black holem 

IMO wyszlo zajebiscie , tak zajebiscie ze zarzucilem na to fusso zeby chociaz troche to auto w tym stanie przetrwało 😛  wiec potestuje ile to wytrzyma i kiedy zjedzie 🙂

50/50 po 1 warstwie BH - kladzione dosc grubo 

IMG_20190504_124212_resized_20190504_043638726.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.