Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Strus napisał:

Amigo czy Hole ?

Subiektywna opinia: 1. i 3. - Amigo (zwłaszcza 3 na korzyść produktu Prima); 2. - podobnie, chociaż przy maszynowej aplikacji chyba Amigo nieco lepiej wypada... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Strus napisał:

Ile realnie PA i BH są widoczne ? Bo wpadłem na letni koncept położenia któregoś z nich na boki auta i na to po każdym myciu WG. 

Chodzi ci  kiedy wymyją sięz porów lakieru ?
Wiesz że to chodzi o swirle, jak masz lakier w bardzo dobrym stanie ciezko będzie zauważyć różnice.
Ja używam SRP przy tzw śmieciu, różnica w połysku jest ogromna
88014048_2822137934498451_7258960635407368192_o.jpg.7df6ba57923f7e13d69863963892fac2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja wiosna-lato używam tylko WG ( po prostu mam frajdę z psikania po każdym myciu), a sam WG nie daje tego wet looku to wymyśliłem PA albo BH jako ten look pod szkło które daje WG. 
ciekawi mnie ile oba glaze będą w tej opcji widoczne. 2 mycia ? Miesiąc ? Tydzień ?

lakier wiesz jaki jest na bokach ? Lekkie ryski od mycia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Ile realnie PA i BH są widoczne ?

Na takie pytanie nikt nie udzieli Ci wiążącej odpowiedzi. Jest zbyt wiele zmiennych (warunki pogodowe, częstotliwość używania samochodu, częstotliwość i sposoby mycia, warunki parkowania/garażowania itp.) Na pewno (opinia subiektywna) Amigo dłużej wytrwa na lakierze, niż BH. A realnie ile w przypadku określonego samochodu - nie wiem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad zakupem BH i położenie go przed aplikacją Soft99 Fusso Coat 12. Auto ma niecałe 3 miesiące, nałożyłem na szybko ręcznie tylko Soft99, jednak pewnie niebawem znowu coś się pobawię. Raz, ze lubię, 2 - że pierwotny efekt nie jest dla mnie zadowalający

Jako QD użyłem 2 razy Rain Drop, ale coś drogo wychodzi ta piana... możecie polecić coś fajnego i wydajnego na połysk po myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin_wachowiak84 lubisz smalcować i kładziesz wosk o największej sprawdzonej trwałości?? Gdzie sens, gdzie logika?

 

21 minut temu, marcin_wachowiak84 napisał:

pewnie niebawem znowu coś się pobawię

To na początek cleaner kup bo inaczej Fusso nie zdejmiesz.

 

21 minut temu, marcin_wachowiak84 napisał:

Rain Drop, ale coś drogo wychodzi ta piana

Jaka piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał:

lubisz smalcować i kładziesz wosk o największej sprawdzonej trwałości?? Gdzie sens, gdzie logika?

Jak to mówią, kawa nie wyklucza herbaty. Nasmalować raz porządnie, a potem utrzymywać powłokę właśnie jakimś dobrym QD.

 

3 godziny temu, Strus napisał:

To na początek cleaner kup bo inaczej Fusso nie zdejmiesz.

A cóż możecie polecić? Jak długo tak naprawdę taka powłoka wytrzyma? Wcześniej kupwoałem woski, ale odkąd nowe auto to chciałem coś lepszego

 

3 godziny temu, Strus napisał:

Jaka piana?

SOFT99 Rain Drop "bazooka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcin_wachowiak84 napisał:

Jak długo tak naprawdę taka powłoka wytrzyma? Wcześniej kupwoałem woski, ale odkąd nowe auto to chciałem coś lepszego

 

Fusso99 to nie powłoka, tylko wosk techniczny, z zawartym w swoim składzie fluorem (podobny skład ma Gyeon Wax). Jeśli chciałeś coś lepszego, niż dotychczas stosowane woski, to odpowiedz na pytanie, co jest dla Ciebie priorytetem: trwałość, czy efekty wizualne ? Fusso jest trwałym woskiem, ale pod względem wizualnym jest wiele wosków, które zdecydowanie wyprzedzają Fusso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chciałem mieć trwały wosk na aucie, ale aby efekt wizualny był jak najlepszy. Zatem chyb a popełniłem błąd kupując Fusso, dlatego chciałem podbić ten efekt jakimś dobrym QD po każdym myciu. Możesz polecić jakiś wosk, który da najdłuższy efekt wizualny?

 

Może na wiosna/lato The King of Gloss Dark od Soft99

a na jesień/zima aplikować Fusso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin_wachowiak84 napisał:

trwały wosk na aucie, ale aby efekt wizualny był jak najlepszy

No to takiego jeszcze nie ma 🙂  Niestety albo jedno albo drugie. Z reguły trwałe woski są syntetyczne a co za tym idzie nie mają gorszy wygląd niż woski naturalne. Albo rybki albo akwarium. Są jeszcze pośrednie czynniki takie jak brudzenie się, rodzaj hydro, łatwość aplikacji.

 

12 minut temu, marcin_wachowiak84 napisał:

chciałem podbić ten efekt jakimś dobrym QD

Jak chcesz do Fusso QD który poprawi wygląd to se stajni Soft99 weź Luxury Gloss. Jak stajnia może być inna to sprawdzony i lubiony Prostaff Water Gold, ewentualnie z nowości Gyeon Ceramic QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin_wachowiak84 napisał:

Możesz polecić jakiś wosk, który da najdłuższy efekt wizualny?

Próbą kompromisu w kwestii trwałość/efekt wizualny są woski hybrydowe, czyli łączące w składzie carnaubę (dającą głębię i "mokry" połysk) i polimery syntetyczne (dające trwałość i szklistość). Błędu kupując Fusso nie popełniłeś - będziesz miał wosk na zimę, gdzie trwałość jest ważniejsza, niż efekt wizualny. Na okres detailingowy kup sobie jakiś wosk oparty na carnaubie ( lub na wosku montana, który  jest trwalszy, ale daje mniej głębi). Do tego kup jakiś QD oparty na carnaubie, którym będziesz mógł podbijać wosk po myciu - wtedy (jeśli lubisz woskowanie) co 2-3 miesiące zdejmiesz wosk cleanerem i zaaplikujesz go na nowo. W sezonie będziesz miał zadowalającą ochronę lakieru, stały efekt wizualny i zapewniony proces terapeutyczny podczas zabawy przy aucie. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eidos71 napisał:

zapewniony proces terapeutyczny podczas zabawy przy aucie. 🙂 

To są najlepsze chwile 🙂 Nie ma pytań typu" o czym myślisz, lub stwierdzeń " Ty to ale masz dobrze" 🙂 Kto ma żonę i dzieci ten wie o co chodzi 🙂 Dobrze, ze prace ogrodowe zbliżają się wielkimi krokami 🙂

 

Wracając do tematu, czytam oferty cleanerów i niektóre mają chyba właściwości ścierne, a takiego bym nie chciał. Obecnie do otłuszczania mam SHINY GARAGE Scan Inspection, nie wiem czy się nadaje.

a czy wosk o którym pisałem wyżej  The King of Gloss Dark będzie ok, czy bardziej SOFT99 Authentic Premium?

Jakoś nie moge znaleźć dobrego QD z carnauba, bo ten  Luxury Gloss chyba nie ma tego skałdnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marcin_wachowiak84 napisał:

a czy wosk o którym pisałem wyżej  The King of Gloss Dark będzie ok, czy bardziej SOFT99 Authentic Premium?

Chyba przywiązałeś się mentalnie do Soft-a ? Jeśli tak - Aunthentic Premium będzie ok. 

 

32 minuty temu, marcin_wachowiak84 napisał:

Jakoś nie moge znaleźć dobrego QD z carnauba, bo ten  Luxury Gloss chyba nie ma tego skałdnika

Tutaj wybór QD jest bardzo duży, a wskazanie odpowiednich produktów można zawęzić poprzez określenie, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie, ze przywiązałem się, ale to jedyna marka jaką kojarzę.. Chyba, ze możesz coś innego zaproponować. No ten QD to pewnie coś koło 50 - 70. Może House of Wax Carbon Quick Detailer 500ml?

A co z tym clanerem, SHINY GARAGE Scan Inspection jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin_wachowiak84 napisał:

A co z tym clanerem, SHINY GARAGE Scan Inspection jest ok?

To jest płyn inspekcyjny (do oczyszczania/odtłuszczania lakieru z resztek past/olejów/lubrykantów po polerowaniu i przed aplikacją powłok, lub wymagających jałowej powierzchni wosków/sealantów), a nie cleaner. Cleanery nieścierne typowo pod wosk to np. Detailer's Pro Coating Prep Polish, Wolfgang Paintwork Polish Enhancer, Bilt Hamber Cleanser Polish, Dodo Juice Lime Prime.

 

9 minut temu, marcin_wachowiak84 napisał:

No ten QD to pewnie coś koło 50 - 70

Świetny (chociaż trochę wymagający w aplikacji) jest Good Stuff Show Detailer. Ponadto Funky Witch Hypnotic Icon Quick Detailer, Chemical Guys P40, Shiny Garage Morning Dew (również wymaga odrobinę uwagi przy aplikacji), Auto Finesse Finale. Tak naprawdę nie musi być to QD oparty na carnaubie - równie dobrze może to być QD oparty na wodzie, z dodatkiem polimerów, gdyż taki produkt również będzie dobrze współpracował z woskiem (tyle, że nie uzupełni ubytków carnauby w warstwie wosku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 18:09, Strus napisał:

A chciałbyś tylko błotnik czy może jedne drzwi?

Chciałbym aby było poprawnie i efekt końcowy był super. Myślałem, ze clearen ściaga powłokę i przygotowuje auto przed nałożeniem wosku, skoro nie ma substancji ściernych (ten od soft99) to jak go się stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest coś takiego:

 

* Spłukać z karoserii samochodu piasek, pył itp. wodą a następnie usunąć pozostałe krople suchym ręcznikiem

1. Nałożyć ciecz na czarną stronę zawartej w zestawie gąbki i mocno wetrzeć w miejscach gdzie występują brud lub drobne rysy.

2. Wytrzeć powierzchnię karoserii miękkim, czystym ręcznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.