Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Witam

 

ogólnie opinia poszła taka że Black hole to glaze.

 

Dzisiaj przeglądając sobie opakowanie zauważyłem wielki napis na etykiecie że:

 

- usuwa drobne rysy

-nadaje głębi

- ukrywa drobne rysy

- .......itp

 

Czyli skoro usuwa drobne rysy to musi mieć coś w sobie delikatnie ściernego, czyli tym bardziej można zaliczyć go do cleanerów.

 

tylko teraz moje pytanie:

 

- Jak może jeden produkt usnąć rysy, odżywić lakier i przykryć minimalne pozostałości po rysach ???

 

Przecież jedno wyklucza drugie.

Chyba że poszczególne składniki odpowiadające za jeden z tych 3 etapów aktywują się po np starciu poprzednich czyli przy aplikacji najpierw działają cząstki ścierne po ich całkowitym spolerowaniu zostaje wtarta odżywka a następnie fillery.

 

Teraz drugie pytanko:

 

Skoro jak większość twierdzi nałożenie glaze-u powoduje gorsze utrzymanie sie wosku na lakierze, czyli z tego wychodzi że glaze nie jest wcierany w lakier tylko to jest minimalna warstwa która może minimalnie wchodzi w mikropory lakieru ale jeżeli po tym przejedziemy cleanerem nawet bez właściwości ściernych to moim zdaniem on chemicznie i tak zniszczy nałożony glaze lakier z powrotem zostaje wysuszony. Większość firm porównuje glaze do kremu do skóry czyli moim zdaniem użycie cleaner-a po glaze to to samo co nakremowane ręce wymyć rozpuszczalnikiem lub czymś podobnym czyli efekt jak przed kremowaniem.Chyba że się mylę.

 

Trochę to kosmos dla mnie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że ktoś to ostatecznie wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja też poruszałem tę kwestię, jak znajdę temat, to dorzucę, ale mi się wydaje tak jak Tobie.

Co do usuwania i pokrywania....

W naczyniu masz ciesz. Na górze pływa ser, a pod spodem jest mleko.

Może z tym jest podobnie, że trzeba poczekac aż się rozwarstwi i poszczególne warstwy są odpowiedzialne za co innego... :lol::ad:

 

Ponoć 1STEP APP działa w podobny sposób, ale zależny od prędkości nakładania maszyną, że jak wolne obroty, to wypełnia, jak szybkie, to ściera.

 

[ Dodano: 9 Grudzień 2009, 08:07 ]

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Hmm

 

A jak sie ma do tego nakładanie na black hole sealanta ? Pisaliście że zmniejsza sie jego przyczepność.

 

Czyli skoro nałożenie sealanta skutkuje krótszym utrzymaniu wosku to nałożenie na sealant naturalny wosk da nie za ciekawy efekt trwałości.

 

co o tym sądzicie gdyż ja osobiście lubię efekt glaze, sealant, wax. ?

 

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

W tym przypadku sealant EX-P a na to jakis dedykowany wosk do ciemnych kolorów np dodo albo nattys blue.

 

Sealant nakładany zaraz po black hole a wosk kilka dni później po umyciu autka, na pewni nie szybciej niż 24h gdyż nie mam za bardzo możliwości.

 

Może napisz z którymi sealantami nie będzie dobrze współgrało.

Jak to wygląda z tech wax 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Jak może jeden produkt usnąć rysy, odżywić lakier i przykryć minimalne pozostałości po rysach ???

W Lidlu takie coś w tubkach było sprzedawane ;) więc widać się da ;) ... ale jeszcze tego nie testowałem :)

 

Nie wiem jak jest z nakładaniem wosku lub sealantu na Black Hole, ale colli na EX-P nałożone po kilku godzinach dobrze się 3ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mojej butelce napisane jest w instrukcji, ze nie sciera tylko wypelnia ryski i jest to glaze. wypelnia ale w znacznie mniejszym stopniu niz srp, za to efekt wizualny jest lepszy.

cytat z butelki:

 

Black Hole is an easy on, easy off dark color paint glaze that cleans and fills swirl marks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Chodziło mi od przednia stronę opakowania, pierwsza podkreślona linijka:

 

blackhole.jpg

 

Na stronie producenta jest taki zapis :

 

In addition to disguising blemishes, Poorboys Black Hole Show Glaze for Dark Vehicles cleans the paint. Swirls can be more noticeable when they’re filled with grime, so this special formula lifts out dirt and then fills in swirls with glaze. In just one quick step, your vehicle will be swirl-free, incredibly glossy, and slick!

 

czyli w skrócie

 

- czyści rysy z brudu a następnie je wypełnia. czyli chyba nie ma żadnych właściwości ściernych ale jako cleaner z odzywką można stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

houseofwax nie jest przedstawicielem PB - nie sugerowałbym się informacja 10/10, 3/10 etc bo nikt tego nie autoryzował :)

 

 

z informacji od źródła:

 

Black Hole nie ma właściwości ściernych. Informacja na etykiecie z przodu "removes" odnosi się do własciwości WYPEŁNIAJĄCYCH mikrorysy.

 

Zalecane jest nakładać PBH maszynowo celem dokładnego równomiernego wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia w sklepie House of Wax maja charakter poglądowy. Panie Adamie, padło "poważne" słowo autoryzacja. Tylko kto ma autoryzować opisy w naszym sklepie? :)

 

Jeżeli wkradł się nam błąd w tłumaczeniu, przepraszamy poprawimy opis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

jutro będę robił korektę lakieru w systemie 3M. Zastanawiam się co nałożyć później...

 

Mam specyfiki Dodo Juice Lime prime lite oraz PB Black Hole. Lakier jest czarny.

 

Chciałbym użyć BH i teraz pytanie czy stosować najpierw cleaner Dodo Juice, a na to BH? Czy może od razu BH. Później oczywiście na to wosk (Harly Wax). Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, julian,

1. Czy po umyciu, wyglinowaniu mógłbym od razu zastosować Black Hole i potem wosk. Czy black hole to glaze/politura/cleaner w jednym...czy to za dużo posunięty wniosek?

2. Dodo Lime Prime Lite to cleaner z odżywką, rozumiem że zastosowanie po nim Black Hole w efekcie końcowym poprawi głębię i blask?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

MetalMagnes,

 

1- troszkę za dużo posunięte stwierdzenie , BH ma w sobie właściwości czyszczące ale bardzo delikatne, mają za zadanie usunięcie brudu ze swirlów i delikatne przykrycie ich fillerami, ale te właściwości cleanera są bardzo bardzo delikatne i nie można tego traktować jako typowy cleaner.

 

Jeżeli lakier jest w dobrym stanie to oczywiście po glince możesz użyć BH tylko nie użycie cleanera może przełożyć się negatywnie na trwałość powłoki wosku, jednak po zimie polecił bym jednak użycie cleaner-a

 

2- tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Podbiję temat. Chciałem się upewnić co do sensu zastsowania cleanera w takim przypadku:

 

Zakładając, że lakier jest zaraz po polerowaniu Megsem #205 na który chcę położyć BH i na to Sealant Wolfganga, czy wystarczy, że przetrę lakier IPA i od razu BH i na to sealant?

Pod Wolfganga mam dedykowany cleaner, z tym że jest to cleaner nie ścierny z wypełniaczami łączący funkcję glaza i zastanawiam się czy jest w ogóle sens użyć go jeszcze pod BH ? Czy poprostu BH może go zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.