Skocz do zawartości

homemade wax


kecav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master
po Świętach mogę Ci przesłać trochę najnowszego PA Esclate Lotion

kamilgt Dzięki ,

ale ja raczej nie ogarnę tego wszystkiego. Dlatego, jeśli będą chętni (a zgłosiło się już kilka osób), to będą mogli testować sami. Teraz jest wciąż jeszcze za wcześnie na takie działanie. Na razie nie skupiam się na takich testach, bo wciąż zajmuje mnie praca z samym woskiem, a dokładniej - w tym momencie jego konsystencja i smarowalność (aplikacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z dedykowanym cleanerem

Tak sobie myślę, że można zadać kolejne pytanie np. co z QD?

Jak wiesz, najpierw wosk. Cleaner to pewnie następne spore wyzwanie, ale ze względu na fakt, że wosk jest naturalny, to i cleanery dla wosków naturalnych powinny sprawdzać się znakomicie. Nie znalazłem (ale i nie szukałem) testów typu: różnica dla wosku S lub Z nałożonego na CF, HDC czy Dodo :o . Czyli, na razie zostawiamy sprawę, chociaż kiedyś już próbowałem coś takiego i odłożyłem to na korzyść wosku/-ów. :).

czy może wielki test clenerów

I tu ukłonię sie nisko do wszystkich potencjalnych 'testerów' :D

 

jak coś napisz co potrzebujesz a ja Ci podeśle :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Dzisiaj udało mi się wyrwać na chwilę na bezdotyk. Słoneczko i +7, to dawno niewidziane zjawisko :mrgreen:. Jak ktoś tu wcześniej powiedział, jak bezdotyk, to musi być filmik, bo inaczej to tak, jakbyś nie był na myjni :D.

 

Czyli proszek+spłukanie. Woski mają 17 dni w wiadomych warunkach pogodowych:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
na masce między 230 a Concorso chyba jest widoczny pasek z przejściem

dokładnie tak, te paski są widoczne, bo to pozostałość po taśmie 3M, którą widać na fotkach z kładzenia wosków. Niestety taśma jest nieodpowiednia do takich celów, bo ma mocny klej, który pozostaje na lakierze :( . Ale dzięki temu widać cały czas miejsca odcięcia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Master

Minęło kilkanaście dni, a tu dzisiaj zrobiło się małe okienko pogodowe. Co prawda tuż przed świętami odbył się jeden bezdotyk, ale z racji ruchu na myjkach, relacji żadnej nie ma. Dlatego nadrabiam małą zaległość, bo po wspaniałych pogodowo świętach, było co nie co na aucie i należało mu się :). Bezdotyk jako proszek i płukanka, a woski wyglądają tak:

 

 

Na temat swoich mazideł nie powiem ani słowa, ale za to Concorso udowodnił, że nie jest tylko i wyłącznie woskiem weekend'owym. Dotyczy to również Concours'a, którego nie ma na tym filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Można wiedzieć ile km zrobione od nałożenia?

 

Tu trochę trudno mi powiedzieć, bo nie zapisałem stanu licznika na początku. Nie było tego za wiele. Pamiętam, że tankowałem tuż przed nałożeniem wosków i tankowałem na święta. Na podstawie średnich przebiegów na baku w okolicach 800 - 1000 zakładam, że było to w okolicach 800 (zima).

Parametry startowe dla wosków, to wszystkie położone na CF Medium, wszystkie w 1'nej warstwie. Były w sumie do teraz 4 mycia na bezdotyku, tzn. proszek i płukanie. Nie było żadnego porządnego mycia ręcznego, więc pewnie jak to zwykle bywa po bezdotykach, jakiś film z pięknego syfu utrzymuje się na powierzchni auta.

 

możesz zaczynać produkcję na szerszą skalę

Huraaa ! ;):D

 

Nastepnym razem poloz cos z Zymola obok, lepsze ingi maja, bedzie do czego rownac

Właściwie to już leży na dachu, ale niestety musiałem wyciąć z filmiku, bo tak nieszczęśliwie świeciło światło, że nie było nic widać.

W sumie to i tak nie chcę robić na razie tego rodzaju testów, bo pewnie zrobią to inni i w dodatku bardziej obiektywnie niż ja. Kładę inne woski obok swoich, raczej tylko dla pewnych porównań i aby mieć jakiś punkt odniesienia.

 

 

co teraz planujesz?

Właściwie to tak trochę kręcę się wciąż wokół tej 230'ki i robię różne poprawki. Od dłuższego czasu próbuję różne konsystencje. Wciąż nie mogę jeszcze utrafić na tą wg. mnie najlepszą, bo albo za twardy, albo za miękki. Czasem mieszam jeszcze coś w składnikach i powstał już nawet jakiś materiał na następne woski, ale odstawiam to na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu próbuję różne konsystencje. Wciąż nie mogę jeszcze utrafić na tą wg. mnie najlepszą, bo albo za twardy, albo za miękki

to jak byś miał taki za twardy to możesz podesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu próbuję różne konsystencje. Wciąż nie mogę jeszcze utrafić na tą wg. mnie najlepszą, bo albo za twardy, albo za miękki

to jak byś miał taki za twardy to możesz podesłać :)

 

dobrze kolega pisze :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilkanaście dni, a tu dzisiaj zrobiło się małe okienko pogodowe. Co prawda tuż przed świętami odbył się jeden bezdotyk, ale z racji ruchu na myjkach, relacji żadnej nie ma. Dlatego nadrabiam małą zaległość, bo po wspaniałych pogodowo świętach, było co nie co na aucie i należało mu się :). Bezdotyk jako proszek i płukanka, a woski wyglądają tak:

 

 

Na temat swoich mazideł nie powiem ani słowa, ale za to Concorso udowodnił, że nie jest tylko i wyłącznie woskiem weekend'owym. Dotyczy to również Concours'a, którego nie ma na tym filmiku.

 

:shock::shock::shock::shock: masakra jestem w szoku

 

podziwiam zapał i checi :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw sprawowania Twojej powłoki w komorze klimatycznej , albo chociaż solnej :D Dużo mówią takie badania ;) Zawsze możesz w 5%NaCl coś zostawić na kilka dni pod obserwacją :D Szkoda że ostatnio słabo z czasem bo też bym coś podłubał w temacie , ale wczoraj przypadkiem zrobiłem odrdzewiacz do lotnych produktów korozji hehe , znaczy no nie przypadkiem ale tak na wariata :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.