Skocz do zawartości

homemade wax


kecav

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu... Dziwne, że żaden z producentów "nie wypuścił" dotąd tak genialnie prostego i przydatnego produktu... Czekam z niecierpliwością - zakupię nawet z czystej ciekawości, czy rzeczywiście sprawdzi się w punktowym usuwaniu zabrudzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili zastanowienia przyszło mi do głowy porównanie z... żelem do włosów. Tyle, że bez dodatku składników usztywniających i zapachowych - coś, jak woda z odpowiednią ilością wodorozpuszczalnych polimerów. Nieważne - wszystko wskazuje na to, że można wymyślić coś, co wydaje się być przydatne, a jednocześnie niesamowicie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To produkt na który najbardziej czekałem. Częściej jestem na bezdotykowej myjni właśnie z powodu jednego czy dwóch kleksów niż z powodu brudnego czy zakurzonego samochodu. Kupa na samochodzie w moich warunkach jest co drugi dzień :/ wszystko przez sąsiadów którzy dbają o gołębią dietę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Dziękuję za wszystkie komentarze !

H2O+ będzie dostępny już chyba od jutra, ale nie mogę tu napisać w których sklepach i jakie są ceny. Niestety, nie mam jeszcze wątku w dziale Dystrybutorzy, ale jak tylko się tam znajdę, podam wszystkie informacje. Co prawda może się tak zdarzyć, że wcześniej takie informacje podadzą sklepy, niż ja uzyskam dostęp do dystrybutorów, ale to chyba nie jest jakimś większym problemem.

W sumie najważniejszym jest, aby produkt się spodobał i spełnił Wasze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać (ja również :D ) ważna informacja:

H2O+ dostępne jest już u MX NOWICKI !!!

 

p.s.

nie mogłem sobie darować takiego ogłoszenia, tym bardziej, że to absolutnie pierwszy sklep i miejsce, gdzie H2O+ jest dostępne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie: czy ma sens stosowanie tego produktu na zasadzie aplikacji na kupę, ale bez jej wycierania? czy to w jakimś stopniu zmniejszy reakcję odchodu względem lakieru? i czy taka mikstura, jak poleży 2-3 dni nie narobi więcej szkód niż pożytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Juz zakupione, jak nadazy sie okazja, oby nie :acute:, to przetestuje

To produkt typu "na wszelki wypadek" :kox: i oczywiście jak napisałeś "oby nie", ale z całą pewnością przyjdzie taki czas :D

A ja mam pytanie: czy ma sens stosowanie tego produktu na zasadzie aplikacji na kupę, ale bez jej wycierania? czy to w jakimś stopniu zmniejszy reakcję odchodu względem lakieru? i czy taka mikstura, jak poleży 2-3 dni nie narobi więcej szkód niż pożytku?

Wg. mnie jest sens, bo zwyczajnie rozmoczy prezencik na lakierze, a wówczas siła żrąca zdecydowanie się zmniejszy. Natomiast, jeśli planujesz pozostawienie tego na parę dni :o (przyznasz, że trochę to dziwne), to raczej taka operacja nie ma sensu, bo żel to woda, która i tak odparuje, tyle tylko, że wolniej niż zwykła sama woda, no i utrzyma się na kupie, a nie od razu z niej spłynie ( tu mała uwaga: aplikowanie żelu na ciepły/gorący lakier powoduje, że żel traci trochę na swojej gęstości i tak jakby się topi i może spływać). Taka "nowa mikstura" na masce nie spowoduje żadnych większych szkód, niż pozostawiona kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651922 siła żrąca zdecydowanie się zmniejszy

:good:

651922 jeśli planujesz pozostawienie tego na parę dni :o (przyznasz, że trochę to dziwne), to raczej taka operacja nie ma sensu, bo żel to woda, która i tak odparuje,

To nie jest tak, że planuję ;) ale nie myję auta za każdym razem jak mi ptak narobi bigosu (chyba, że naprawdę konkretnie podszedł do sprawy) ot, po prostu, dzisiaj ptak narobił, a auto będzie myte np. w sobotę. W międzyczasie zależałoby mi na ewentualnym osłabieniu odchodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651922 siła żrąca zdecydowanie się zmniejszy

:good:

651922 jeśli planujesz pozostawienie tego na parę dni :o (przyznasz, że trochę to dziwne), to raczej taka operacja nie ma sensu, bo żel to woda, która i tak odparuje,

To nie jest tak, że planuję ;) ale nie myję auta za każdym razem jak mi ptak narobi bigosu (chyba, że naprawdę konkretnie podszedł do sprawy) ot, po prostu, dzisiaj ptak narobił, a auto będzie myte np. w sobotę. W międzyczasie zależałoby mi na ewentualnym osłabieniu odchodu

 

zależy też gdzie te kupsko będzie, jeżeli na dachu to gel poleży, gorzej jak elementy pod kątem czy też w pionie, wówczas gel długo nie posiedzi, no i wiadomo temperatura jak i słońce też swoje robi :) mi dzisiaj na ciepłej masce aqua gel zluzował kuku i zaczął lekko spływać więc gdybym to zostawił na godzinkę to fajnie by to nie wyglądało, dlatego ja tam wolę ściągać od razu i mieć nawet i lekkie mikro ryski niż wżery, które ciężko później usunąć nawet przy cięciu ;)

 

Kecav jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O stary gratuluje samozaparcia i rozkręcenia tematu ! :good: Z ciekawości jakie produkty masz w planach do wdrożenia? Z dokumentacją i dopuszczeniami nie będzie chyba aż tak źle, pewnie atesty pzh do tego jakieś świstki z pcbc , a karty msds i tds sam możesz zrobić, ale rób od razu dwujęzyczne. Jak chcesz fajne żele robić to polecam podziałać na preżelach celulozowych, super zagęszczają i są o wiele tańsze od akrylowych środków reologicznych ;)

Ps nie potrzebujesz reaktorów bo mam z nierdzewki stoją i się marunują :D

Jeszcze raz powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
653994 Jeszcze raz powodzenia

Dzięki za wsparcie :)

653994 Z ciekawości jakie produkty masz w planach do wdrożenia?

Właściwie to już gdzieś wcześniej wspomniałem, że teraz w kolejce jest coś w rodzaju QD. Nie jest to ten QD, który był wysłany do ostatnich testów, lecz mam nadzieję, że spodoba się naszej społeczności, To wersja "trochę" zmieniona i ulepszona. Jak dobrze pójdzie to ukaże się na przełomie sierpnia/września. Następne rzeczy też czekają na swoją kolej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654250 Właściwie to już gdzieś wcześniej wspomniałem, że teraz w kolejce jest coś w rodzaju QD. Nie jest to ten QD, który był wysłany do ostatnich testów, lecz mam nadzieję, że spodoba się naszej społeczności, To wersja "trochę" zmieniona i ulepszona. Jak dobrze pójdzie to ukaże się na przełomie sierpnia/września. Następne rzeczy też czekają na swoją kolej ;)

 

Już tamten był naprawdę fajny, a tu jeszcze ulepszona wersja :song: Czekam z niecierpliwością :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • Master
654250 Jak dobrze pójdzie to ukaże się na przełomie sierpnia/września
654564 Czekam z niecierpliwością

No i tak wyglądają zapowiedzi, a właściwie chęci. Zapowiedzi swoje, a życie swoje :oops:

Ze sporym poślizgiem, ale realizacja ma się ku końcowi :)viewtopic.php?p=693395#p693395

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.