Skocz do zawartości

homemade wax


kecav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master
mam nadzieje, że stworzysz wosk, który pobije Bouncer'owe wynalazki

 

Chciałbym mieć taką nadzieję :) . I.... ją mam.

Tworzenie wosku, to w sumie fajna zabawa, chociaż wymaga trochę samozaparcia, bo więcej jest upadków niż wzlotów :-]

Do tego jeszcze totalnie zaskoczyła mnie dizsiaj Administracja forum :shock:

Czytam i nie wiem w co 'ręce włożyć'. Chyba jednak w .. wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
miękki, zielony, i pachnący cynamonem
Ile płacisz?

:D I tak sobie myślę, że dzinkins zrobi to dla Ciebie dużo szybciej. Czy taniej? Tego nie wiem ;)

Należało Ci się kecav
teraz masz pracować 2 razy więcej

No i co tu powiedzieć, nie dość, że kosztowało mnie to tyle kasy, to jeszcze trzeba więcej zapitalać :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz robić na przykład 2 razy większe próbki, połowa dla siebie a druga w świat, przypuszczam ze ludziska zapłacą tyle że na całą próbkę wystarczy

 

spokojnie :)

 

ja jestem jak najbardziej za takim pomysłem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Panowie !

Jeśli chodzi o próbki, to wszystko w swoim czasie. Pozwólcie mi zdecydować samemu, który wosk zostanie przedstawiony do testów. Nie mogę wysyłać każdej nowej zrobionej próby, bo stał bym tylko na poczcie :wallbash: . Na razie, jestem w stanie stwierdzić, czy wosk jest ok czy nie. Dotyczy to oczywiście podstawowych spraw, a nie np. wytrzymałości. Wciąż borykam się z poprawą różnych cech i jak zawsze, są wzloty i upadki. Robię krok do przodu, a tu następnym razem okazuje się, że to ślepa uliczka i trzeba się wycofać. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie. Nie chcę dawać do testów, czegoś co w mojej opinii jeszcze nie jest 'kompletne' i nie chciałbym tego 'spalić', zanim się jeszcze urodziło. Cierpliwości.

 

2 razy większe próbki

To raczej nie wchodzi w grę. Przynajmniej na razie. A wynika to z prozaicznych powodów. Zaczyna brakować mi niektórych składników, które do tej pory jakoś udało mi się zdobyć. Teraz jednak pozostaje zakup. I to jest ok, ale niektóre muszę kupić w Belgii, inne w Niemczech czy nawet Austarlii i to też jest ok. Tylko te nieszczęsne ilości :wallbash: , a to minimum worek 25 kg, a to minimum beczka 100 czy 200 litrów. To są jedne z większych problemów logistycznych, nie mówiąc o kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o próbki, to wszystko w swoim czasie. Pozwólcie mi zdecydować samemu, który wosk zostanie przedstawiony do testów.

 

wszystko w swoim czasie... czyli na wczoraj :lol: To się nazywa presja popytowa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna brakować mi niektórych składników, które do tej pory jakoś udało mi się zdobyć

 

może weź pod uwagę też to, że na forum jest mnóstwo ludzi z różnych branż, więc może warto by rzucić zapytanie czego ci brakuje, może ktoś ma dostęp i nie trzeba latać po świecie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Czas na mały up !

 

W poprzednią sobotę nastąpiło małe smarowanie kilku elementów nowymi próbkami, ale wraz z dwoma gotowymi woskami porównawczymi:

 

I tak na maskę:

 

hm38.jpg

 

na połowę dachu:

 

hm39.jpg

 

i na klapę bagażnika:

 

hm40.jpg

 

Posmarowane:

 

hm41.jpg

 

 

Z racji tego, że auto przez dzień parkuje aktualnie obok budowy :wallbash: , to pyłu, kurzu + krakowskiego syfu jest wszędzie pełno. We środę auto wyglądało tak:

 

hm35.jpg

hm36.jpg

hm37.jpg

 

 

Jest piękna pogoda (zapowiadana wiosna +14), to i plan na następny dzień: bezdodtyk. Jak to jednak z planami bywa to wiecie sami. Czwartek - koniec wiosny (+5) i deszcz padający na to cudnie usyfione auto. Jakby tego było mało, do domu wróciłem dopiero przed północą. Jednym słowem, plan wziął w łeb :cry: . Pstryknąłem chociaż kilka fotek, po usadowieniu paska w garażu:

 

hm42.jpg

hm43.jpg

hm44.jpg

hm45.jpg

hm46.jpg

 

 

Wreszcie piątek. Auto wyjechało na zewnątrz, no i znowu pstryknąłem fotki, bo jednak widać różnicę (mam nadzieję), gdzie było woskowane i jak się samo oczyściło (SONAX to to oczywiście nie jest :) ) po deszczu w dniu poprzednim:

 

hm47.jpg

hm48.jpg

hm49.jpg

hm50.jpg

 

 

Temperatura co prawda nie ta (+1), ale chcąc nie chcąc, oprysk trzeba zrobić. Zresztą choćby tylko z samej ciekawości. Poleciał bezdotyk: proszek + płukanka. Poniżej krótka relacja z tego jakże zimnego zajęcia, które jednak pokazało słabość jednej z próbek. Tej na klapie bagażnika.

 

 

I kilka fotek po:

 

hm54.jpg

hm55.jpg

hm56.jpg

hm57.jpg

hm58.jpg

hm59.jpg

hm60.jpg

hm62.jpg

 

i to co nie wytrzymało próby 'czasu', albo coś zchrzaniłem przy aplikacji:

 

hm61.jpg

 

 

Po przejechaniu ~800 metrów, na masce nie zostało za wiele:

 

hm51.jpg

hm52.jpg

hm53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
widze że wziałeś concorso i concours'a do testów brawo

No cóż zrobić :) . Zdecydowanie lepiej jest do czegoś porównać, niż nakładać same swoje. A że właśnie do takich? - bo raczej nie mam nic lepszego od nich i w końcu lepiej porównywać do lepszych niż do gorszych ;).

 

Zapomniałem dodać, że wszystko było posadzone tym razem na SV CF Medium. Jednym słowem fory dla Concorso, a Concourso musi tym razem pocierpieć z powodu przeciwnego obozu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
co z dedykowanym cleanerem

Tak sobie myślę, że można zadać kolejne pytanie np. co z QD?

Jak wiesz, najpierw wosk. Cleaner to pewnie następne spore wyzwanie, ale ze względu na fakt, że wosk jest naturalny, to i cleanery dla wosków naturalnych powinny sprawdzać się znakomicie. Nie znalazłem (ale i nie szukałem) testów typu: różnica dla wosku S lub Z nałożonego na CF, HDC czy Dodo :o . Czyli, na razie zostawiamy sprawę, chociaż kiedyś już próbowałem coś takiego i odłożyłem to na korzyść wosku/-ów. :).

czy może wielki test clenerów

I tu ukłonię sie nisko do wszystkich potencjalnych 'testerów' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tylko pytanie co chcecie porownywac?

Zadaniem cleanera jest przygotowanie powierzchni pod wosk. Usuniecie resztek starego wosku, zebranie pozostalych zanieczyszczen. Czysty cleaner pozostawia fajnie skrzypiaca przy woskowaniu powierzchnie.

 

Chyba, ze wam chodzi o wplyw rodzaju cleanera, tudziez oddzialywanie na polozona nan warstwe wosku, tzn trwalosc?

 

Z moich oberwacji wynika, ze w zaleznosci od kilku czynnikow, nie tylko sam cleaner robi robote, a warunki: temperatura i wilgotnosc; aczkolwiek i od tego sa wyjatki- Z Glasur. :P

 

Takze moim zdaniem mimo pracy takimi samymi narzedziami w wydawaloby sie 'sterylnym' garazu wyniki nie beda do konca powtarzalne, tzn moga byc, ale nie bede zaskoczony jak ta sama kombinacja pokaze sie z zupelnie innej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
mimo pracy takimi samymi narzedziami w wydawaloby sie 'sterylnym' garazu wyniki nie beda do konca powtarzalne, tzn moga byc, ale nie bede zaskoczony jak ta sama kombinacja pokaze sie z zupelnie innej strony

 

Masz rację, ale jakiś pogląd daje. Gdybyśmy założyli, że wyniki często mogą być różne, albo wręcz odwrotne, to właściwie, żadne testy wosków, QD, cleanerów itd. itp. nie miałyby sensu. A jednak je robimy. Kto wie, może z próżności? Pewnie po części tak, ale nie bardzo widzę inną drogę sprawdzenia działania jakiegoś preparatu. Wiadomo, każdy i tak wybiera to co jemu najbardziej pasuje, sprawdza się w jego warunkach itd.

Zobaczymy. Do testów jeszcze trochę mamy czasu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.