Skocz do zawartości

homemade wax


kecav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master
po czym uznasz, że wosk jest "gotowy" ?

Robię pewne założenia i jak uznam i sprawdzę, że to jest to co chciałem, to ... już będzie gotowe. :D

 

jak pachną Twoje woski ?

Jak dla mnie - bomba :mrgreen: . A jak to podejdzie innym? Nie wiem, bo to jednak rzecz gustu. Tak na poważnie to niektóre capią niemiłosiernie :wallbash: , a nad innymi się zachwycam. Próby robię różne, ale ja gustuję generalnie w nutach cytrusowych i owocowych.

 

MSDS wosków SV

Evo wyjaśnił już sprawę, co prawda w języku trochę dla mnie obcym, ale takie właśnie mam. Swoją drogą każdy user ma prawo, a producent obowiązek dostarczenia MSDS, ale z uzyskaniem ich czasem bywa różnie.

 

Przy okazji mam pytanie do Wszystkich którzy posiadają MSDS różnych 'ciekawych' producentów, czy mogą je udostępnić? Może na PW? Aktualnie szukam PA, AF, Definitive. Przy okazji, gdzieś czytałem (DW?), że ich woski są takie, że bezpieczne, że można by je jeść (Definitive). Osobiście bym tego raczej nie polecał, ale może tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - bomba . A jak to podejdzie innym? Nie wiem, bo to jednak rzecz gustu. Tak na poważnie to niektóre capią niemiłosiernie , a nad innymi się zachwycam. Próby robię różne, ale ja gustuję generalnie w nutach cytrusowych i owocowych.

 

O i tu pytanie mam: niektóre woski charakteryzują się tym, że śmierdzą jak stara pasta do butów (np. Colli, FK itp.), inne podczas aplikacji mają ładną nutę, ale jeśli się zaciągniemy ze słoiczka to czuć chemię (np. Husaria od PA), jeszcze inne (Zymol, SV itp.) mają taki naturalny zapach. Jak rozumiem, czy wosk pachnie ładnie czy brzydko to nie tylko kwestia "dodania nuty zapachowej" i zneutralizowania innej, ale też innych czynników. Mógłbyś przybliżyć ten temat, jak z tym aspektem jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
ale jeśli się zaciągniemy ze słoiczka to czuć chemię (np. Husaria od PA), jeszcze inne (Zymol, SV itp.) mają taki naturalny zapach

Z dotychczasowych moich doświadczeń wynika, że głównym powodem tych różnic jest zastosowanie różnych rozpuszczalników. Wydaje się, że całą sztuką, jest zastosowanie nie tylko tego, który najlepiej działa, ale i jednocześnie najmniej śmierdzi. Czasem tylko ten element, sporo kosztuje. Wszystkie rozpuszczalniki zawierają określoną ilość związków aromatycznych, ale są i takie (drogie, droższe), gdzie tych aromatów jest minimalna ilość i w potocznym odczuciu - nie posiadają zapachu. Chodzi oczywiście o 'zwykłego' użytkownika, a nie o jakiegoś dobrze płatnego 'nosa'. Trzeba tu często dokonywać wyboru typu dobre działanie czy zapach. Jednym słowem jakiś kompromis.

Są jeszcze i inne składniki w wosku, które też miewają swoje zapachy. Czasem lepsze, czasem gorsze. Zresztą sama carnauba wg. mnie, nie ma szans w jakimkolwiek konkursie piękności. :D

I wreszcie sam aromat. Tu jest tak samo jak wszędzie. Są tańsze i droższe, naturalne i sztuczne itp. Stanowią one nierozłączną część receptury i zwykle nie pozostają bez wpływu na charakterystykę wosku. Czym zapachu jest więcej, tym większy wpływ. A zwykle więcej jest tego marnego, taniego o słabym i nietrwałym zapachu. Te droższe, są bardziej skoncentrowane i pozwalają lepiej ukryć/przykryć inne aromaty.

Czyli ideałem byłoby mieć bardzo dobrze działające bezaromatyczne rozpuszczalniki i tylko dodawać minimalną ilość pięknych, wybranych zapachów. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą sama carnauba wg. mnie, nie ma szans w jakimkolwiek konkursie piękności.

Caranauba z kitu Dodo Juice Homebrew Kit smierdziała takimi jakby smarem.. Dziwny zapach. Za to te olejki i rozpuszczalniki z buteleczki, całkiem znośnie pachniały, chociaż samplerki dodo mają ładniejszy zapach niż HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Caranauba z kitu Dodo Juice Homebrew Kit smierdziała takimi jakby smarem..

No.. chyba dobrze to ująłeś :D , chociaż nie wiem jaka to była carnauba, bo nigdy nie miałem tego zestawu.

 

A tak przy okazji, czy ten gościu z avatara nie mógł by chociaż raz podnieś tej ręki do góry? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem cały wątek i naprawdę jestem pod wrażeniem - praca, cierpliwość, chęci. Super! Temat oczywiście trafia do ulubionych i dalej będę z chęcią śledził dalsze poczynania :)

 

Jak już tak dobrze Ci idzie z woskami to i cleaner musisz opracować co by za łatwo nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Mam ten zestaw i o dziwo smarem nie śmierdzi....

Sama carnauba ma dość dziwny zapach. Jednym kojarzy się np. ze smarem innym z czymś innym. Dość trudno to określić. Może nie wszyscy młodzi to mogli powąchać, ale weterani wiedzą jak pachnie sama wysuszona słoma w starej stodole i jeszcze podlana jakby troszkę wódą własnej roboty lub spirytusem. Tak mnie się kojarzy :D .

Jeśli sama carnauba z zestawu miała jakiś fajny i przyjemny zapach, to raczej oznacza to, że została przez Dodo czymś 'ochrzczona', lub dla innych ten zapach jest zapachem w sumie przyjemnym. Jak zwykle - rzecz gustu i trudno o tym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
i jak bedzie dalej test wyglądał? Głównie teraz co będzie na piewszym miejscu? Zapowiadają juz powoli wiosne więc myśle że będzie więcej testów na co czekam:)

Harmonogram nie jest dokładnie ustalony, bo jest jeszcze wiele niewiadomych. Przed chwilą zakończyłem prace z próbką 231 i jeszcze trzeba coś poczytać :) .

Niemniej, tak jak piszesz, zapowiadają już powoli wiosnę, więc oczywiście testy muszą się nasilić. Nie będę ukrywał, że nie jestem ich w stanie wykonać sam :wallbash: . Teoretycznie i praktycznie mam na czym, ale nie mam kiedy. Myślę, że w stosunkowo krótkim czasie, skorzystam z pomocy forumowiczów (i nie tylko). Zresztą co by to były za testy, gdybym nie poznał opinii innych? :dontknow:

Co będzie teraz na pierwszym miejscu? Nie ma konkretnego pierwszego miejsca, ale z większych rzeczy, to zwiększam ilość carnauby, a z 'mniejszych', bawię się kolorem i zapachem :P;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Ostatnio pisaliśmy o nadchodzącej wiośnie, a tu ledwie +1 :wallbash:

A kolejne próbki czekają na aplikację na aucie i oczywiście na tą 'wiosnę'. Mimo tak zapowiadanej "przyjemnej" pogody na sobotę, mam nadzieję, że jutro (właściwie to dzisiaj) uda się coś posmarować. Dlatego trzeba unieszkodliwić to co obecnie jest na aucie (próbka 206). Przed tą operacją postanowiłem wykonać dzisiaj szybką wizytę na bezdotyku i ostatni raz zobaczyć jak się sprawuje.

Po 22 dniach zimowej aury nie wygląda to na masce aż tak pięknie, chociaż jeszcze żyje. Jakoś na dachu, jest dużo lepiej:

 

Tutaj, myślę, że widać po której stronie leży wosk:

hm28.jpg

 

Było na tyle zimno, że musiałem się trochę schronić i zrobić jakieś fotki.

Oto dach, ale już przy sztucznych kropelkach z opryskiwacza z kranówą:

hm29.jpg

hm30.jpg

hm31.jpg

hm32.jpg

hm33.jpg

hm34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Jak dla mnie rewelacja
wyglada dobrze
Wygląda nieźle

 

Jednym słowem stopniowanie, aż do .... prawdziwego określenia. :D

Wosk na masce, jak widać jeszcze jest, ale po 22 dniach to nie ma co się czarować jest za słabo jeśli chodzi o odprowadzanie wody :o . Zwyczajny brak trwałości, chociaż jako wosk letni ... W sumie szkoda, że nie zobaczyłem, jak było z kolei z kropelkami :o

 

Ta testowana próbka, to jednak już historia i teraz nałożone są inne. Zobaczymy jak będzie.

 

a jak z zapachem już jakiś wybrałeś ?

Wybrałem, ale czekam jeszcze na inne próbki, które zawsze mogą coś 'namieszać'. W sumie to zapach teraz jest mniej istotny. Skupiam się na wciąż lepszej konsystencji i polepszaniu aplikacji. No i oczywiście trwałość.

 

Co do chęci testowania, wszystko skrzętnie notuję i we właściwym czasie rozpoczniemy działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.