Skocz do zawartości

Seat Toledo II, 2002 by Justyna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Nie myśleliście o tym żeby zakupić dmuchawę do liści, do szybkiego suszenia ?

 

http://www.ogrodniczy.com...e-Dmuchawy.html

 

Bosch ma super lekkie, male akumulatorowe ...

Wyobraź sobie minę i wzrok politowania sąsiada widzacego Cię jak biegasz z pedzelkiem do około samochodu, kiedy on myje swoje auto szczota moczona w wiadrze. :-]

Jak by ten sam sąsiad zobaczył Cię biegajacego dookoła samochodu z dmuchawa do liści suszacego lakier to by się już z wrażenia przewrócił :lol:

 

Wiesz, z wiekiem nauczyłem sie, że mam w szczerym poważaniu to co myślą o mnie ludzie i o moim hobbym. Zycie jest za krótkie żeby zawracać sobie tym głowe. Robie to co lubie.

 

Szczegolnie codziennie kiedy picuje sobie auto przed blokiem i czesto slysze ten sam tekst "bo lakier zedrzesz" "po co tak picować jak zaraz padać będzie".

 

Liczy sie moja wygoda a nie opinie innych. :)

 

No i mowie bardziej o przypadku wlasnego domku, dzialki i garazu gdzie na swojej posesji robisz to co chcesz i sasiadowi zza plotu g. do tego jakich narzedzi uzywasz ;)

 

od 9m40s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega robota jak na dziewczynę!!!!!!!!!!! Gratuluje i jeszcze raz gratuluje!!! Moja żona nie potrafi oleju sprawdzić w silniku, a jak jej wymieniam to słyszę że przecież tyle co wymieniałeś w tamtym roku.

Ps jakim lakierem polakierowałaś podwozie na w100 wax? Jak to sie trzyma na tym wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega robota jak na dziewczynę!!!!!!!!!!!

 

czyli Twoim zdaniem kobiety są mniej dokładne i solidne jeśli chodzi o czystość? Nie jestem żadnym fanatykiem równouprawnienia itp. ale moim zdaniem kobiety zawsze przywiązują więcej uwagi do czystości, tzn. częściej widzę brudny samochód, gdy kiedy kierowcą jest facet.

 

A nawiązując do równouprawnienia:

 

Wiecie kiedy kończy się równouprawnienie?

.

.

.

..

kiedy trzeba wnieść lodówkę na na czwarte piętro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
ale moim zdaniem kobiety zawsze przywiązują więcej uwagi do czystości,

 

yaa yhy

Tylko w tedy kiedy ich facet to fleja ;] A związki tworzy sie na zasadzie przeciwieństw i gdy facet jest pedantyczny - kobieta to fleja i na odwrót.

No i kobiety moze dbaja o czystosc ale domu nie auta ;) widze w moim otoczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

- w PA macie samą pianę sądząc po kolorze?

- zostają po różowej jakieś plamy na kostce?

 

- w PA 200 ml piany i 800 ml wody

- na kostce nie zostają plamy, ale po każdym myciu i tak kostkę spłukujemy wodą

 

Nie myśleliście o tym żeby zakupić dmuchawę do liści, do szybkiego suszenia ?

 

myśleliśmy, ale jeszcze nie teraz ;) są inne plany jako priorytet

 

Ps jakim lakierem polakierowałaś podwozie na w100 wax? Jak to sie trzyma na tym wosku?

 

zwykła baza + klar z utwardzaczem dobierane u mx nowicki ;) a jak się trzyma to zobaczymy za miesiąc jak będę myła podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako nowemu ekstra się ogląda przebieg Twoich prac - wysoki poziom, co do lakierowania tak na sztukę wystarczy jednak większa profeska to nie jest także musisz jeszcze wejść bardziej w temat lub pytać.

Wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszych urodzin. Zdrowia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zima trwała krótko, ale Tolek kilka razy wyjeżdżał na posypane solą ulice, więc trzeba było go wymyć, a przy okazji trochę odświeżyć przed zlotem Seata Toledo w maju

:) , bo wygrał konkurs na Toledo roku 2014 na forum Seat Toledo Club.

 

Tak więc na początek auto ląduje na kobyłkach oraz zdejmowane są plastikowe nadkola.

 

1qwz.jpg

 

fpp6.jpg

 

64v9.jpg

 

vk95.jpg

 

Myślałam, że przez rok podwozie i nadkola bardziej się zabrudzą, ale cóż widać zabezpieczenie działa

 

baex.jpg

 

0ut0.jpg

 

i77j.jpg

 

m3mx.jpg

 

59ao.jpg

 

No to czas na mycie. W glorii jest mieszanka: 100 ml APC SG Red Devil, 50 ml K2 Bora i 800 ml wody

 

uez4.jpg

 

2el1.jpg

 

2z2p.jpg

 

thko.jpg

 

61me.jpg

 

ciuq.jpg

 

gxwo.jpg

 

Na podwozie ta sama mieszanka

 

1vzu.jpg

 

54kj.jpg

 

stmh.jpg

 

orpm.jpg

 

Następnie płuczemy

 

2ot0.jpg

 

3iod.jpg

 

Teraz czas na silnik :-]

 

07pg.jpg

 

8dke.jpg

 

uzzm.jpg

 

ngyh.jpg

 

9tvr.jpg

 

o51w.jpg

 

st4h.jpg

 

Trochę rozbierania

 

ew4s.jpg

 

du1z.jpg

 

x4fe.jpg

 

p3j5.jpg

 

jhdb.jpg

 

yjtk.jpg

 

1vcf.jpg

 

ve3d.jpg

 

dx7h.jpg

 

91i3.jpg

 

vyjv.jpg

 

wdgj.jpg

 

rriu.jpg

 

6zxp.jpg

 

No i zaczynamy mycie tym razem mieszanka : 100 ml SG Red Devil, 50 ml Magifoam Blue, 50 ml K2 Bora i 800 ml wody

 

hyj4.jpg

 

bk51.jpg

 

g7r2.jpg

 

mpqe.jpg

 

lx6fw.jpg

 

ulho.jpg

 

Pędzelek i szczotka w ruch

:)

 

f8x9.jpg

 

6w0z0.jpg

 

gn2q.jpg

 

b2tw.jpg

 

Po umyciu wygląda to tak...

 

2o8d.jpg

 

oqg5.jpg

 

i0vz.jpg

 

xzh7.jpg

 

4mxv.jpg

 

cfzr.jpg

 

ay4yl.jpg

 

2azg.jpg

 

y1jl.jpg

 

lxrk.jpg

 

5mri.jpg

 

Nadkola również po umyciu

 

pg7y.jpg

 

ghpg.jpg

 

t9nf.jpg

 

u2f3.jpg

 

Dlux na nadkolach dalej jest bo po umyciu widać, że są czarne a nie szare jak było kiedyś, jednak chciałam więcej czerni i posmarowałam Koch NMPC.

 

0o5l.jpg

 

m8vg.jpg

 

o3m3.jpg

 

kp9i.jpg

 

27ljf.jpg

 

I apropo Dluxa na zawieszeniu, oto kropelki :D (przebieg:7250 km , czas: 1,5 roku )

 

7sjv.jpg

 

i9i5.jpg

 

Po wszelkich pracach przy nadkolach, podwoziu i silniku przyszedł czas na nadwozie. Zaczynamy od mycia. Przed pianowaniem poszedł Prickbort i Iron Off a w pianownicy jakaś nowa czerwona, testowa piana od Mx Nowicki

 

f82y.jpg

 

7vfb.jpg

 

gje5.jpg

 

riz8.jpg

 

jqdf.jpg

 

s01h.jpg

 

ixfb.jpg

 

Po kilku minutach czas na płukanie

 

b2qe.jpg

 

494j.jpg

 

sqaj.jpg

 

Ogólnie wrażenia po użyciu tej piany jak najbardziej pozytywne, jeśli będzie tańsza od Magifoam to biorę 5 L. Siedzi na lakierze tak samo długo, pachnie lepiej, jej kolor jest intensywniejszy, ale nie pozostawia plam.

 

Następnie mycie szamponem PB Slick & Suds oraz Car Pro Soap Gel

 

fahv.jpg

 

ych1.jpg

 

Potem osuszanie i zakładanie kół letnich

 

7qtd.jpg

 

No i już bez kobyłek.

 

tdv0.jpg

 

Jak wiadomo po myciu auta zawsze pada deszcz, więc trzeba było schować się do garażu. Zostało wytrzeć wnęki, nawoskować i ogarnąć wnętrze.

 

ture.jpg

 

17uh.jpg

 

y6po.jpg

 

cvjz.jpg

 

0ta5.jpg

 

Najpierw Cleaner przed woskiem :)

 

mh6z.jpg

 

Niestety na dworze cały czas padał deszcz :/ , więc kilka fotek końcowych w garażu

 

2x88.jpg

 

72ko.jpg

 

7oyb.jpg

 

3g1k.jpg

 

To by było na tyle i do następnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wosk na powłokę? Jaki wosk? A w ogóle jak trzyma się kilka warstw CQ?

 

wosk Zymol Glasur dla zabawy i aby kropelki były ładniejsze, bo cquartz sam w sobie nie ma super kropelek. Powłoka się trzyma, ale nie jest tak jak zaraz po nałożeniu ;)

 

dzinkins napisał/a:

Po co wosk na powłokę?

 

Pytanie ile zostało z powłoki.

Do tego jak poszedł jeszcze cleaner...

 

Powłoka dalej siedzi. A tak po za tym cleaner nie usuwa Cquartza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik, tak wyglądą po tym 1Z Motorlack ?

 

tak i niektóre kabelki pociągnięte nielsen SAS

 

No i ostatnie. Tłumik.

Rdza na tym Toledo. :dontknow:

Szok, niedowierzanie, wiele pytań. :shock:

 

no cóż auto ma 12 lat a cały wydech jest jeszcze oryginalny. Spokojnie zbieram kasę i calusieńki wydech będzie z kwasówki od kolektora po tłumik końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, na ten tłumik kup Nertę ACT300, nierozcieńczona psik psik, szczotka i lśni. Ja dwa tygodnie temu u siebie tak zrobiłem i wszyscy pytają po co nowy tłumik kupiłem skoro tamten dobry był ;)

 

Praca - szacun jak zwykle. Jeżeli będzie konkurs na najczystsze auto zlotu to :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy za cenę użytych kosmetyków i wymiany połowy wyposażenia autorka nie kupiłaby sobie jakiegoś BMW ;)

 

To się nazywa pasja i nie każdy chce mieć BMW, brak słów do opisania kolejnego etapu prac jaki koleżanka zrobiła :) efekt miażdży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.