Skocz do zawartości

Seat Toledo II, 2002 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze chciałam żeby na zimę Toledo stało w garażu i wreszcie stało się. Do rodziny dołączył kolejny pojazd ;-)

Miał być tani w ew. naprawach i bieżącej eksploatacji. Mysłałam o Lanosie, ale jak przeglądając oferty wpadła w oko Felka to pojechaliśmy z krd ją obejrzeć.

Znając bolączki Felicji wiedzieliśmy, że jest utrzymana w niezłej kondycji. Poza małymi burchelkami z zewnątrz nie ma śladów korozji. Podłoga w świetnym stanie bez żadnych ognisk rudej... Dość mocny silnik jak na tak małe i lekkie auto powoduje, że jest dynamiczne i zrywne, spokojnie można wyprzedzać w trasie bez obaw, do tego na gaz - czyli tanio ;-)

 

Wczoraj została porządnie umyta i wyczyszczona w środku. Wymieniliśmy żarówki, płyn chłodzący i filtr powietrza. Pozostałe filtry, olej i rozrząd na dniach :)

 

2YxAj1.jpg

 

qkB3Va.jpg

 

w370cH.jpg

 

kVxxWx.jpg

 

qLn9IF.jpg

 

SbLwQd.jpg

 

5lpoYc.jpg

 

QgLf3b.jpg

 

yds0Rh.jpg

 

2I6iBk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 AEE super mega elastyczny silnik, pewno lepiej ciungnie niż Tolek co? :D

Pomysł z chowaniem tego nietuzinkowego/kultowego/limitowanego Seata na zimę jak dla mnie jest kosmiczny, ale jak widać tu bez leczenia się nie obejdzie :P No offence oczywiście! Pozdro Świry :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Widzę, że na Ostrowieckich blachach. :-]krd ma starszą siostrzyczkę dla swojej fabki. :mrgreen:

 

Zawsze chciałam żeby na zimę Toledo stało w garażu

A ja myślałem, że jak rower przed zimą rozbieram na części pierwsze, myję, smaruję i potem zimuję w pokoju ze zdjętym łańcuchem i przerzutkami ustawionymi tak aby sprężyny się nie wyciągały to już jest zboczenie detalingowe. :kox:

 

PS.

Rozumiem, że będzie można liczyć na relacje detalingowe z czyszczenia felci? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. zabezpieczenie antykorozyjne jeszcze będzie robione przed zima?

 

podwozie ma nieruszonego baranka, więc raczej nie, ewentualnie w miejscach podkładania podnośnika coś tam psiknę a tak to tylko w profile zamknięte będzie miała wtłaczany preparat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
ewentualnie w miejscach podkładania podnośnika coś tam psiknę a tak to tylko w profile zamknięte będzie miała wtłaczany preparat. ;)

 

Co dokladnie, i czym ? kompresorkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.