Skocz do zawartości

Seat Toledo II, 2002 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Równie dobrze by powiedzieć po co baranek na spodzie auta skoro lakier jak na nadwoziu by wystarczał. Po to sie stosuje grubsze powłoki zeby jak najwiecej odizolować blachę od wilgoci a 10mikronów to jest mega mało wiem bo robiłem koledze tym środkiem i byłem zawiedziony delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna

Właśnie trafiłem na twoją relację z tolka, myślałem że na tym forum nie będzie mnie mogło wiele zaskoczyć, ale to co zrobiłaś z samochodem i jakim zapałem podeszłaś to tej roboty wbiło mnie w fotel:)

Gratuluje zdolności i zacięcia - podejścia do tematu.

Naprawdę szacunek :song::song::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeq631, mylisz chyba srodki.. lakier i wszystko pod izoluje od wilgoci, baranek chroni od kamieni i uszkodzen mechanicznych. Profile zamkniete chcesz chronic tak naprawde przed tlenkim wodoru ktory wnikajac w stal rozrywa wiazania w stalach stopowych i nie tylko...kolega nie byl zadowolony bo co? Moze troche smierdzialo.. :) Wiesz jakiej grubosci jest warstwa ocynku na stali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie ;) mam tym środkiem zabezpieczone drzwi w Tolku i jak ostatnio zaglądałam wszystko jest na swoim miejscu, nic nie spłynęło widać, że powłoka jaka się utworzyła dalej jest.

 

ARTBRABUS, dzięki ;) mnie się podoba Twoja kolekcja aut i to, że starasz się o nie dbać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle kolega co ja, gdyż mam przykład na blaszkach wystawionych do testów i to blachy karoseryjnej i miedzy innymi dinitrola ml stosowałem na ''czystą'' blache jak i na skorodowaną i na tych ''próbkach'' tylko sanders się ''trzyma''. Proszę nie mysleć że reklamuję srodki bo ani nimi nie handluję ani nie mam żadnego interesu ze strony producenta sandersa, poprostu długo szukałem sensownego srodka do konserwacji profili który jednoczesnie zabezpieczy i powstrzyma w pewnym stopniu ewentualną już korozję. A jesli chodzi o warstwe ocynku na blasze karoseryjnej to nie wiem dokładnie ale myslę że własnie około 10mikronów.

 

A co do Seata Justyny to myslę że każdy w ciemno by kupił w takim stanie auto nawet jakby miał daleko za granice po niego jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna jestem pod wielkim wrażeniem twojej pracy i oddania temu co robisz. Widać jak wiele masz pasji :ad: oraz energii która udziela się wielu osobom które miały okazje zobaczyć zdjęcia z przebiegu prac nad Seatem. Twoje zaangażowanie w doprowadzenie Tolka do takiego stanu jaki jest teraz :good: jest do pozazdroszczenia

 

Pozdrawiam

P.S. wielki szacunek i uznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie :)

 

Dziś wreszcie po długim oczekiwaniu na odszkodowanie z ubezpieczenia, Tolek dostał nową szybę czołową :)

 

Najpierw rozbiórka rynienek bocznych, ramion wycieraczek i całego podszybia

 

Z5eLdC.jpg

 

fqZZxA.jpg

 

A następnie wycięcie szyby bardzo ostrożnie ;)

 

uZagzW.jpg

 

t0DYdu.jpg

 

Zostało usunięcie kleju, ale najpierw nowiutka szmatka prosto z opakowania, aby osłonić deskę rozdzielcza i podszybie :-]

 

ZU8Ydq.jpg

 

Po tych zabiegach nałożony primer na szybę oraz w niektóre miejsca na karoserii

 

2NnmpX.jpg

 

Nowa szyba już czeka, więc nakładanie kleju...

 

2fX9a5.jpg

 

bdrM8f.jpg

 

TGfhk1.jpg

 

I wklejona schnie :)

cC69c6.jpg

 

fEHKU5.jpg

 

Po wyschnięciu auto z powrotem do garażu i pozostał montaż lusterka fotochrom z czujnikiem deszczu :-]

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wartość -10% poszłoooooooo w las :mrgreen: Na pewno coś od ssawek na górze zostało :kox: Jak panowie zareagowali na pacjenta i sposób pracy ? ;)

 

Broń boże Justyno, nie odbierz tego jako atak. Taśm po ssawkach Ci nie przykleili, czy po prostu nie wstawiałaś zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś od ssawek na górze zostało :kox: Jak panowie zareagowali na pacjenta i sposób pracy ?

 

Lakier i tak jest do delikatnego odświeżenia, więc spoko aczkolwiek po ssawkach nic nie było widać na dachu ;)

 

A Panowie z serwisu znają Tolka od kilku lat, więc wiedzą, że to pacjent "specjalnej troski" i robią wszystko poprawnie :)

 

No ale filtr p. pyłkowy to już się prosi o wymianę

 

filtr kabinowy jest szary, bo to filtr węglowy ;) wymieniam go dwa razy do roku lub raz na rok w zależności od ilości jazdy. W grudniu Tolek ma pełny przegląd rozszerzony, więc wszystkie filtry dostanie nowe ;)

 

Zapytam z ciekawości,ile Gb zdjęć posiadasz skoro z samej wymiany szyby na forum jest ich 11 ? :shock: Toż to 1/3 niektórych relacji z PSB.

 

ogólnie zdjęć z różnych prac Tolka mam pewnie około 3 - 4 tysięcy :P

 

Taśm po ssawkach Ci nie przykleili, czy po prostu nie wstawiałaś zdjęć?

 

żadnych taśm nie było przyklejanych, szyba przez 2,5 godziny była trzymana na ssawkach i ustawiana na klinach od środka, aby była w takiej samej odległości od deski rozdzielczej jak fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisze Kubik auta ktore sie zimuje poddaje sie wszelkim wymianom/przegladą na wiosne. Na zime mozna zatankowac do pełna/postawic na kobylki , przykryc kocykiem i co jakis czas tylko odpalac/zakrecic wałem jak kto woli dla podtrzymania historii olejowej w silniku, a na wiosne wymienia sie wszystko i sie jezdzi ;) Moje auto zimowało tym sposobem od dawna i ma sie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy wymienie filtry w grudniu czy w marcu/kwietniu skoro auto stoi w ogrzewanym garażu i filtry się wtedy nie zużywają?

 

A przegląd ma w grudniu, bo tak był serwisowany a ja nie chcę przeciągać wpisu w książce serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj Justyno ;) wielki szacunek dla Ciebie, za to co robisz dla Toledziorka :)

ma pytanko odnośnie foteli które wymieniałaś

- są one z Angola?

- jeśli tak to czy zamieniałaś je jakoś miejscami? że sterowania masz po "normalnych stronach"

pytam ponieważ również planuje kupić takie wnętrze

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.