Skocz do zawartości

Seat Toledo II, 2002 by Justyna


Rekomendowane odpowiedzi

Można wiedzieć gdzie, jak i ile kosztuje dorobienie takiego kluczyka?

 

sam pilot to 250 zł w ASO, tylko trzeba wiedzieć jaki kupić, bo nie każdy moduł obsługuje ;)

 

a pusty grot z jego obudową to jakieś 30 zł + dorobienie grota według starego kluczyka 25 zł

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Można powiedzieć, taka kobieta to skarb!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tolek ostatnio robi kilometry a latka szybko mijają, więc trzeba było wymienić świece, przewody i cewkę zapłonową... No więc jedziemy do serwisu, a w zasadzie pod serwis

 

BOnjJK.jpg

 

pEna8Y.jpg

 

Nowe części

:)

 

sf0WtL.jpg

 

Tg3Tfo.jpg

 

z5RrZo.jpg

 

gRRSJD.jpg

 

2zPgcF.jpg

 

1RvZtY.jpg

 

CsCO82.jpg

 

A, że były lekko przykurzone to na szybko QD w akcji

:D

 

WszDmW.jpg

 

yWrht9.jpg

 

Następnie zdejmujemy osłonę silnika, wypinamy listwę wtrysków oraz wypinamy przewody ze świec

 

3YD2DT.jpg

 

0LElln.jpg

 

0peO0r.jpg

 

oraz wykręcamy świece. Tu porównanie nowej i starej świecy

 

QXgxgD.jpg

 

3zkvPr.jpg

 

ITLjGk.jpg

 

wszystkie stare wykręcone :)

 

LAxvi0.jpg

 

Stara cewka zapłonowa jeszcze w aucie, więc według niej wpinamy nowe przewody do nowej cewki

 

hFwiAM.jpg

 

rL5gQo.jpg

 

Tu już bez cewki :-]

 

ZMbS5h.jpg

 

Tak wyglądała stara

 

25KGRI.jpg

 

A tu nowa już na miejscu. Przewody do świec jeszcze niepodpięte

 

MtHCdl.jpg

 

Wszystko działa, więc można było wrócić do domu, a niedługo wymiana paska klinowego wielorowkowego i napinacza ;)

 

Do następnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem delikatnie zaznaczyć, że ten silnik nie wygląda na silnik Tolka...

Aż dziw bierze, że Ciebie to w oczy nie razi ;)

 

A na nową cewkę poszło jakieś zabezpieczenie kwarcowo-ceramiczno-kwantowe czy tylko przetarcie tym różowym szamponem do włosów z jednego ze zdjęć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze, że Ciebie to w oczy nie razi ;)

 

no właśnie razi, ale na razie są inne priorytety, a silnik na szczęście jest prawie cały zakryty plastikowymi osłonami, więc rzadko tam zaglądam :D

 

A na nową cewkę poszło jakieś zabezpieczenie kwarcowo-ceramiczno-kwantowe czy tylko przetarcie tym różowym szamponem do włosów z jednego ze zdjęć?

 

to jest QD megsa ;) a poza tym na razie nic, bo i tak będzie potem zabezpieczane razem z całym silnikiem

 

Justyna, ja podziwiam i doceniam Twoją pasję, ale hmm czy na prawdę wymiana cewki to coś co zasługuje na taki opis i blisko 30 zdjęć? :o popłynęłaś 8-)

 

relację wklejałam też na forum STC, więc wkleiłam i tu,, bo to temat ogólnie o aucie i wszystko co go dotyczy.

 

Borek, niedługo wymiana pasków ;-)

 

tak, ale z tego fotek tu nie będzie spokojnie ;)

 

Robiłaś to w ASO Seata?

 

tak w ASO

 

Justyna napisał/a:

Sam silnik i skrzynia też wymaga doczyszczenia i odmalowania, ale to za jakiś czas....

 

 

Czekam z niecierpliwością na relację. Oczywiście mycie i malowanie będzie poprzedzone wymontowaniem z auta

 

tak cały silnik i osprzęt będzie wyjęty a silnik pewnie rozłożony i wymienione wszystkie uszczelki, sprzęgło w skrzyni itp. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§Pablo, nie podoba się to nie oglądaj. To jest temat o moim aucie i o wszystkim co z nim związane. Inni takie rzeczy wstawiają do "co dziś zrobiłeś.." ja po prostu wstawiam do mojego tematu i tyle. Zdjęcia typowo detailingowe są na 1 i 16 stronie. Pewnie za jakiś czas też takowe się pojawią ze ściągania morki i innych rzeczy, chyba że wszystko umrze śmiercią naturalną, bo jak wiadomo życie się różnie układa i za chwile może się wszystko zmienić o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie kobietę na forum czynnie uczestniczącą w jegoż życiu... ,dodatkowo posiadającą wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz chęci i zapał... :song:

Krzych farta ma... 8-)

 

Nie "denerwujcie" Justyny... ,kłania się mentalność narodowa... ,uczepić się… :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.