Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

To są zupełnie inne produkty.

 

Prime to kwarc a si3d to ceramika. Zestaw Prime 30ml to 279zl a si3d set 30ml to 249 pln. Z mojego doświadczenie nie widzę potrzeby warstwowac Prime ( i nie słyszałem by ktoś kogo szanuje to zalecal) a si3d można warstwowac- producent na to pozwala. Kolejne warstwy podbijają wygląd i przedłużają trwałość.

 

Poczytaj więcej o nich a na pewno coś wybierzesz...

 

Niestety ale kladlem obydwie i z obydwu byłem zadowolony i decyzji za Ciebie nie podejmę

 

 

heh..... to powiedz mi co to jest kwarc? tak się składa że to też ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zabezpieczenie auta, ale moim zdaniem z tych topowych to Ceramic Pro 9h, a jak coś z powłok tańszych to Max Protect UNC-R :good: Jeśli to miekki lakier i do tego niemetalizowany to radziłbym ci oddać w ręcę fachowców, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z powłokami. Podejrzewam, że przydałoby sie napewno jakieś odświeżenie lakieru przed aplikacją. Przed odbiorem auta radziłbym o poproszenie handlowca, żeby nikt tego auta nie mył przed wydaniem ani nie dotykał lakieru czymkolwiek. Różne auta w różnym stanie wyjeżdżają nowe z salonu.

 

Decydowałem bym się na powłokę Max Protect UNC-R.

Jak przygotować lakier tzn. jakim cleanerem ręcznie go przelecieć przed aplikacją UNC-R ? (oczywiście bezpośrednio przed aplikacją odtłuszczę IPĄ - ja lub ktoś kto ma większe doświadczenie).

 

Ewentualnie inną powłokę, "prostszą", która zabezpieczy nowy lakier na jakiś czas. Najchętniej położył bym coś co zabepieczy na kilka miesięcy a na wiosnę oddał auto do jakiegos studia detailereskiego.

 

Oczywiście zawsze mogę zrobić cleaner + wosk i do wiosny wytrzyma (np. colli) ale chciałbym by ten miękki lakier do momentu położenia trwałej powłoki zebrał jak najmniej rysek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C2v3 w takiej formie, jak w linku, to nie powłoka - to bardziej QD, które ma za zadanie konserwować znajdującą się na lakierze powłokę, lub zabezpieczyć (jako samodzielny produkt) maksymalnie na kilka tygodni (przy "dobrych wiatrach") lakier. C2v3 występuje też jako koncentrat - nie sprawdzałem jego działania w formie skoncentrowanej, ale to również nie będzie miało trwałości typowej powłoki kwarcowej.

C2v3 jest typowym QD w przypadku rozcieńczenia go z wodą zdemoralizowana w stosunki 1:3. Sama C2 bez podkładu w podstawi C1 lub Crystal Serum w dwóch warstwach leżała mi ma dachu 5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zupełnie inne produkty.

 

Prime to kwarc a si3d to ceramika. Zestaw Prime 30ml to 279zl a si3d set 30ml to 249 pln. Z mojego doświadczenie nie widzę potrzeby warstwowac Prime ( i nie słyszałem by ktoś kogo szanuje to zalecal) a si3d można warstwowac- producent na to pozwala. Kolejne warstwy podbijają wygląd i przedłużają trwałość.

 

Poczytaj więcej o nich a na pewno coś wybierzesz...

 

Niestety ale kladlem obydwie i z obydwu byłem zadowolony i decyzji za Ciebie nie podejmę

 

 

heh..... to powiedz mi co to jest kwarc? tak się składa że to też ceramika

 

Ładnie !!! To są jaja ! Od kiedy to się w jednej warstwie kładzie Prime czy Mohsa ??? Wychodzi polaczkowatość i oszczędzanie ;)

Ciekawa też historia z si3d ? Jeszcze niedawno wszyscy się zarzekali ze tylko jedna jest wystarcząca ......teraz można warstować ?? A może trzeba i wtedy te 189zl za fiolkę wcale nie jest wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem, efekt całkiem całkiem (a biorąc pod uwagę cenę, to nawet bardzo dobry ;) ). tylko musisz pilnować temperatury aplikacji (min 20 stopni)i odstępów pomiędzy warstwami. ja za pierwszym podszedłem do tego luźno i powłoka "spłynęła" po dwóch tygodniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem, efekt całkiem całkiem (a biorąc pod uwagę cenę, to nawet bardzo dobry ;) ). tylko musisz pilnować temperatury aplikacji (min 20 stopni)i odstępów pomiędzy warstwami. ja za pierwszym podszedłem do tego luźno i powłoka "spłynęła" po dwóch tygodniach..

Spoko dzięki za opinie:) i jeszcze pytanko jaki odstęp miedzy warstwami i ile warstw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam nałożoną powłoke ceramic pro light o trwałości do 24 miesięcy.Właśnie przekroczyłem czas po którym powłoka ma najlepsze właściwości i teraz pytanie jak całkowicie pozbyć się powłoki z lakieru przed aplikacją nowej świeżej również ceramic pro light.Czy muszę zjechać starą powłokę maszyną polerską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]mrowa607[/ref], korekta mechaniczna, nie nakładaj sobie light nałóż sobie coś lepszego np. UNC-R jest o niebo lepszy ;) Ostatnio myłem auto klienta po 10 tyś w niecałe pół roku i siedziała jak w dniu aplikacji bez żadnego wspomagania a widziała same bezdotyki. Kolejny już zrobił 30 tyś km i to samo, nie widziałem lepszej powłoki która by tak kropelkowała bez wspomagaczy, za to widziałem powłoki nakładane przez profesjonalne studia i niestety nie dorównywały trwałością i kropelkowaniem, taka jest prawda :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym polecacie zabezpieczyć samemu nowy lakier przed odbiorem auta z salonu ? Lakier zwykły, niemetalizowany. Mam dużo wosków typu Collinite, Fk, Megs #16 itp. ale chciałbym coś co zabezpieczy miękki lakier przed zarysowaniami czyli powłokę łatwą w aplikacji tak żebym nic nie popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym dlatego chciałbym kupić powlokę. Nigdy nie aplikowałem powłok dlatego chcę wybrać jak najłatwiejszą w aplikacji na zwykły akrylowy lakier. Czy Nanolex Si3D będzie odpowiedni ? Lakier będzie nowy bo auto nowe natomiast wiadomo w transporcie jakieś ryski mogą się pojawić (aso nie bedzie mi go myło, sam to zrobię). Pytanie czy wystarczy jak go sam delikatnie umyje, odpowiednio odtłuszczę i położę tego Nanolexa bez korekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo33 kurcze nie wiedziałem o tej powłoce o której napisałeś (UNC-R).Czytałem troszke temat o niej i szczerze mówiąc martwi mnie temperatura aplikacji.15 stopni to spoko zimą i jesienią ale latem trzeba mieć klimatyzacje żeby praca była przyjemna i bez problemów można dotrzeć powłokę.Dziekuję za odpowiedz i kolejną alternatywę do sprawdzenia na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym dlatego chciałbym kupić powlokę. Nigdy nie aplikowałem powłok dlatego chcę wybrać jak najłatwiejszą w aplikacji na zwykły akrylowy lakier. Czy Nanolex Si3D będzie odpowiedni ? Lakier będzie nowy bo auto nowe natomiast wiadomo w transporcie jakieś ryski mogą się pojawić (aso nie bedzie mi go myło, sam to zrobię). Pytanie czy wystarczy jak go sam delikatnie umyje, odpowiednio odtłuszczę i położę tego Nanolexa bez korekty ?

Szczerze polecam Ci zrobić inspekcje po twoim myciu. Widziałem ostatnio skode rapid niebieska, świeżo odebrana bez mycia w ASO i byla masakra, ilość rys i to całkiem głębokich wymagała całkiem sporej korekty

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]mrowa607[/ref], temp nakładania UNCR'a bierz przez palce .

Aplikowalem go w temp 15 stopni i w 30 też. Zero smug itp . Aczkolwiek na pierwszą powłokę bym jej nie polecił bo lubi byc upierdliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozmawiałem ze sprzedawcą w MrCleaner o aplikacji UNCRa i stwierdził, że miał klienta, który kładł go przy sześciu stopniach na plusie i genialnie mu wszystko siadło. Jeśli w garażu jest sucho, to temperatura nie ma raczej większego znaczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNC-R jest nieprzewidywalny. Od 10 - 15 aut nie miałem z nim absolutnie żadnego problemu w temperaturach 11*C - 23*C. Docierał się bajecznie i w ogóle nie smużył.

 

Natomiast wczoraj o 1 w nocy to nie wiem czy był to już mój dramat zmęczeniowy zawodnika czy o co chodzi. :/ Ale przy 14*C na hali niestety musiałem używać 5 szmatek żeby go dotrzeć. Dodam tylko, że UNC-R był użyty pierwszy raz od zakupu i od otwarcia, a delikatnie był zżółknięty...

 

Zauważyłem też, że lepiej mi się go aplikuje na szmatkach z CarPro niż z Nanolexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozmawiałem ze sprzedawcą w MrCleaner o aplikacji UNCRa i stwierdził, że miał klienta, który kładł go przy sześciu stopniach na plusie i genialnie mu wszystko siadło. Jeśli w garażu jest sucho, to temperatura nie ma raczej większego znaczenia. :)

 

To właśnie byłem ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.