Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem położenie wosku na powlokę na pewno wiele nie da, na pewno przyczyni się do poprawy nastroju posiadacza samochodu.

Niestety mylisz się kolego, nie poprawi nastroju, wręcz przeciwnie, wosk na powłoki nie pomaga a szkodzi powłoce i lakierowi.

 

Większosć powłok kwarcowych i podobnych wchodzi w reakcję z poduktami naftowymi. Efekt reakcji to degradacja powłoki oraz często paradoksalnie lakieru. A z założenia mamy chronić.

 

Wiele firm oprócz okresu utwardzania dla powłok daje w notatkę żeby nie nakładać wosku.

Żeby nie być gołosłownym np. w tym dokumencie dla linii produktowej soft99 jest tabelka składu każdego wosku, w większości są pochodne nafty. Tu też jest i sama wzmianka dotycząca uszkodzenia lakieru:

If the car has a professional quartz coating on the surface,

wax may damage the paint

źródło:

http://soft99.pl/Soft99ProductsCatalogue2016.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę zdecydować się na powłokę, ogółem autko było całe malowane w wrześniu, nie tyle zależy mi na błysku czy hydrofobowosci a o zabezpieczeniu przed rysowaniem. Czy ktoś mógłbyś coś polecić ? Myślalem nad Gtechniq C1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos stosowal produkt od Dodo FUTURE ARMOUR ? Na jednym z zagranicznych forum cieszy sie ogromnym powodzeniem,to niby cos miedzy powloka a sealentem,trzyma do 4 miesiecy,aplikacja prosta jak QD i mozna uzyc jako jedyne zabezpieczenie lub nalozyc na inne zabezpieczenie powloka lub wosk,u nas prawie nie znany :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MirekGTS - hmmm, na lakier niepozbawiony defektów, nie aplikowałbym powłoki, troszkę szkoda towaru, lepiej pójść w jakiś fajny wosk jest ich masa, dobre przygotowanie przed woskiem i będziesz zadowolony :good:

 

Ja wiem czy szkoda. Zależy jak bardzo cenisz bezobsluvosc auta,według mnie to największa zaleta powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś nakładał powłokę ceramiczną K2 GRAVON?

Pierwszy raz nakładałem powłokę w zeszłoroczne wakacje na swoje auto, oprócz tego na kilka innych aut. Jeżeli masz pytania dot. K2 Gravon pisz śmiało.

 

Dodane po 55 sekundach:

Czy ktoś nakładał powłokę ceramiczną K2 GRAVON?

Pierwszy raz nakładałem powłokę w zeszłoroczne wakacje na swoje auto ( czyli grubo przed wprowadzenie do oficjalnej sprzedaży), oprócz tego na kilka innych aut. Jeżeli masz pytania dot. K2 Gravon pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam na oku 3 powłoki :

Gtechnic c1

Tac system quartz shine

Liquid elements eco shield

Ktòrą z nich byście polecili ewentualnie coś innego co poleży chociaż rok z odpowiednim dbaniem i konserwacją . Przebieg niewielki między 5-10 tyś rocznie. Będzie to moja 1 powłoka i chciałbym aby była stosunkowo łatwa w aplikacji i uniwersalna (lakier,szyby,plastiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help, lakier metalizowany Candy Red, która Waszym zdaniem powinna byc lepsza. Przebieg do 20k rocznie. Jakie są róznice?

 

Natryskowa, wielowarstwowa, trzyskładnikowa powłoka ceramiczna 9H++ OptiCoat Professional+GlossCoat czy Modesta BCxx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help, lakier metalizowany Candy Red, która Waszym zdaniem powinna byc lepsza. Przebieg do 20k rocznie. Jakie są róznice?

 

Natryskowa, wielowarstwowa, trzyskładnikowa powłoka ceramiczna 9H++ OptiCoat Professional+GlossCoat czy Modesta BCxx?

Modesta BC do wyboru wg sił portfela :) , moim zdaniem

Z brzegu opisy wersji tu na przykład - https://www.pielegnacjaaut.pl/uslugi,modesta.html

tu też coś znajdzie się z inform - https://www.facebook.com/ModestaPolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.