Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Fran3k, dziękuje :)

proszę uprzejmie

 

jeśli powłoka jest bardzo żelowa w buteleczce proponuję skonsultować to z dystrybutorem - nie spotkałem się nigdy z niczym takim.

Z tego co wiem powłoki Nanolex mogą być aplikowane do 4 miesięcy od napoczęcia butelki, ale oczywiście między użyciami trzeba dokładnie butelkę zakręcić.

Co prawda u nas butelka nigdy dłużej niż tydzień nie leży, ale nie słyszałem od żadnego z klientów o zmianie jej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie miałem z EXO Gtechniq. Po otwarciu i zużyciu około 30% powłoka po ok 3 tygodniach przechowywania w chłodnym i ciemnym miejscu w oryginalnym opakowaniu zastygła całkowicie i lekko zmieniła w górnej części na żółtawy kolor.

Miałem do czynienia z wieloma powłokami i tylko ta spłatała takiego figla. niestety brak paragonu i dystrybutor mimo dostarczenia ori opakowania wraz z nr seryjnym spuścił mnie na drzewo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
654083 ma obowiązek wystawić kopię paragonu

 

Nie słyszałem o takim obowiązku. To sprawa nabywcy żeby takich rzeczy pilnować. Kasa fiskalna fizycznie nie ma jak wystawić kopii paragonu. Z duplikatem faktury już jest inaczej i tu chyba nie powinno być problemu z uzyskaniem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
654083 ma obowiązek wystawić kopię paragonu

 

Nie słyszałem o takim obowiązku. To sprawa nabywcy żeby takich rzeczy pilnować. Kasa fiskalna fizycznie nie ma jak wystawić kopii paragonu. Z duplikatem faktury już jest inaczej i tu chyba nie powinno być problemu z uzyskaniem go.

Poczytaj bo chyba ostatnio jakaś zmiana była w tym zakresie

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareek79, paragon nie jest podstawą reklamacji. Jest wiele takich tematów, ale poczytaj o tym, np. tu http://maszprawo.org.pl/2013/11/reklama ... -paragonu/ lub https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630

Ja na tej podstawie dochodziłem swoich praw u pewnego sprzedawcy a alledrogo, który nie chciał zwrócić pieniędzy za wadliwy towar. Twierdził, że tylko paragon jest jedynym, pełnoprawnym dowodem zakupu i bez niego nie ma szans na zwrot :wallbash: Po przytoczeniu kilku Art., sprzedawca bez zbędnego gadania oddał pieniądze :D Fakt, że wysłałem potwierdzenie przelewu, ale w zasadzie był to tylko gwóźdź do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

czyli wiesz więcej :) ale:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630

 

Dodane po 1 minucie :

Dareek79, paragon nie jest podstawą reklamacji. Jest wiele takich tematów, ale poczytaj o tym, np. tu http://maszprawo.org.pl/2013/11/reklama ... -paragonu/ lub https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630

Ja na tej podstawie dochodziłem swoich praw u pewnego sprzedawcy a alledrogo, który nie chciał zwrócić pieniędzy za wadliwy towar. Twierdził, że tylko paragon jest jedynym, pełnoprawnym dowodem zakupu i bez niego nie ma szans na zwrot :wallbash: Po przytoczeniu kilku Art., sprzedawca bez zbędnego gadania oddał pieniądze :D Fakt, że wysłałem potwierdzenie przelewu, ale w zasadzie był to tylko gwóźdź do trumny.

 

nie mówiąc o tym, że na allegro brak paragonu jest nagminny.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powłokę Nanolex można aplikować aplikatorem gąbkowym (np. taki jak do UNC-R od Max Protect), czy lepiej dedykowanym zestawem? Wydaje mi się że te gąbkowe aplikatory są bardziej "oszczędne", przynajmniej jeśli chodzi o UNC-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zalecane są mikrofibry na gąbce czyli takie jak w zestawie (mamy też je do dokupienia osobno) ze względu na specyficzną konsystencję produktu.

 

Zdarzały się przypadki krótszej trwałości związane z innym aplikatorem. Tzw szmatka do aplikacji Nanolex Si3D kosztuje 2.5zl więc nie wiem jaki interes w aplikacji czymś innym produktu za kilkaset pln...

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady. Jak juz wcześnie opisywałem: Unc-r 6 miesięcy nie myty ręcznie tylko na bezdotykach. Widac bylo jak soki z drzew i inny syf znajdujący sie w krakowskim powietrzu ja "zapychal", doszlo do sytuacji gdzie po bokach auta byly jakby tłuste strużki. Zgodnie z radami całość wyglinkowalem (glinka megsa, chcialem czymś delikatnym) i potem przelecialem raz IPA a raz Koch chemie silicon&wachsenterner, powloka odzyla ale na bocznych partiach auta. Na masce, dachu i klapie bagażnika jest lepiej, ale bez szalu ( nie robi sie juz tafla, ale efekt kropelkowania i zrzucania wody mizerny). Stad pytanie: Czy lecieć maszynowo na miękkie gabce jakimś cleanerem ? Czymś niesciernym oczywiście? Bo juz brak pomysłów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skuteczna okazała się dobra dekontaminacja chemią i mocny aktywny szampon. Kropelkuje jak zły.

Czym dokladnie napisz proszę :)

 

Ja niby pianowalem ale bezpieczna piana od sg, ktora raczej nic nie ruszyła

 

Co do właściwości to raczej zostały, kwestie kropelkowania, zrzucania wody i samoczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cleaner uważam za zły pomysł. Dobre wymycie jak wyżej + qd powinno dać radę. Dobrze żeby miało cząsteczki si. Uważalbym przy doborze szamponu i piany bo znane są przypadki, że i piana potrafiła przytkać powłokę. Sam nie wierzyłem póki nie zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

na pewno trzeba polać czymś na opiłki (typu iron) i czymś na smołę, żywicę i asfalt (typu prickbort). Czy produkty wymienione przez Ciebie są bezpieczne dla powłok nie wiem - przeczytaj na opakowaniu. Ja znam się na Nanolex i wiem, że nasz tar remover (to samo zastosowanie co Prickbort) oraz Wheel cleaner (to samo zastosowanie co iron) są bezpieczne dla powłok (kwarcowych i ceramicznych).

 

Miłego czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszecie, prick + iron, W pracy mamy pianę do mycia tirów mega mocna kosa + woda z karchera 85 stopni. Aktualnie przemywam auto co kilka dni samą wodą, a powłoka jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.