Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie niby typowe, ale nie do końca. Jakby było całkiem typowe, to bym nie pytał, bo kawałek wątku przejrzałem. :D

 

Otóż zaproponowałem wujkowi, że mogę nałożyć mu powłokę na jego nowo zakupionego Peugeota 508 z 2013 roku. Popchnął mnie do tego fakt, że samochód ma bardzo uszanowany lakier, ewidentnie był myty wyłącznie ręcznie i na bezdotykach i z pewnością nie będę go ciął, ani nawet finiszował. Zresztą gość podobno więcej trzymał to auto umyte pod pokrowcem, niż nim jeździł, bo mu było szkoda, odkąd rozpoczął budowę domu na jakimś zadupiu.

 

I o ile rozumiem zasady przygotowania, o tyle powłok nigdy nie nakładałem i się na nich nie znam. Kryteria: prosta do aplikacji w garażu, niewymagająca długiego postoju lub co gorsza wygrzewania i trwała (nawet kosztem ładowania jakiegoś reloada czy dedykowanego qd co jakiś czas). Cena - niby mojego wujka stać, ale bez przesady. Czy jest sens użyć np. Gtechniqa C2? Czy efekt po nim się straci szybciej niż zdążę się zorientować? Samochód jest garażowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę fakt że nie chcesz dotykać lakieru twoja sprawa . Jeżeli chodzi o powłokę którą łatwo możesz położyć to wg Mnie powinieneś zainteresować się Gyeon'em Prime .

 

Łatwa nie wymagająca powłoka która da niezła ochronę i efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powłoka "wyciągnie" ewentualne zarysowania? Broń Boże nie twierdzę, że lakier jest idealny, jedynie, że jest w nadspodziewanie dobrym stanie.

 

Zestaw Gyeon Prime prezentuje się kusząco ;) Chociaż tani nie jest. Rozumiem, że próżno szukać produktów wartych zainteresowania za mniej? I że w takim przypadku lepiej zainwestować w dobry wosk? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Znam produkty godne zainteresowania za mniej.

 

Koniecznie minimum finisz, w przeciwnym razie spodziewaj się mniejszej trwałości niż jakikolwiek wosk.

 

Tak, każda powłoka kwarcowa i ceramiczna uwydatniają rysy. Niektóre maskują delikatne hologramy i mikrorysy ale gdy słyszę o pokrowcu nie wierzę w idealny lakier. Przepraszam, że zniszczyłem Twoje marzenia ;)

 

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje kup litr ipa, pół litra zmywacza jak np. Nanolex EX albo Gtechniq panelwipe albo Gyeon Prep i kilka nowych mikrofibr (żeby nie rysować podczas wymywania).

 

Zanim odtluscisz ww. umyj auto piana. T&g i Iron Remover potem szampon bez wosku.

 

Potem wymyj lejac na bogato najpierw ipa potem zmywacz. Potem podejmij decyzję albo wrzuć zdjęcia- chętnie pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój pierwszy post na forum. Przeglądam ten wątek i jeżeli mógłbym otrzymać od was pomocy będę wdzięczny.

W związku z kupnem nowego auta (czarna perła ) chciałbym zabezpieczyć go powłoką.

Wykonałem parę telefonów do firm detailing'owych.

Z propozycji jakie otrzymałem (pakiet ochronny zew i wew: lakieru, plastików, felg itp) rozważam 2 warianty :

 

- pierwsza firma oferuję powłokę ceramiczna 4nano ROCK 10H (pakiet ok 3k zł) - niby 5 lat gwarancji

http://www.dabcar.pl/nasza-oferta/powlo ... a-lakier/-

 

- druga "raczkująca" firma kolegi z wielką pasą do detailing'u i doświadczeniem oferuję "pakiet" jak w pierwszej firmie lecz z powłoką do wyboru:

Optimum GlossCoat lub Gyeon Mohs (cena 1/2 tego co pierwsza firma).

 

Z tego co rozmawiałem z kolega który szczerze wątpi w trwałość powłoki 4nano przez 5 lat chociaż nigdy jej nie stosował, nie daje mi żadnej gwaracji na produty Optimum GlossCoat lub Gyeon Mohs, ale z czystym sumieniem mówi, że te powłoki wytrzymają spokojnie 12m-cy

 

Skupiając się tylko na powłokach, w pierwszej firmie powłokę utwardzają lampami, natomiast kolega nie ma takiego wyposażenia.

 

Jeżeli mieliście styczność z powyższymi powłokami i może doradzić co ewentualnie wybrać, a co stanowczo odrzucić.

 

tomatos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam produkty godne zainteresowania za mniej.

 

Koniecznie minimum finisz, w przeciwnym razie spodziewaj się mniejszej trwałości niż jakikolwiek wosk.

 

Tak, każda powłoka kwarcowa i ceramiczna uwydatniają rysy. Niektóre maskują delikatne hologramy i mikrorysy ale gdy słyszę o pokrowcu nie wierzę w idealny lakier. Przepraszam, że zniszczyłem Twoje marzenia ;)

 

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje kup litr ipa, pół litra zmywacza jak np. Nanolex EX albo Gtechniq panelwipe albo Gyeon Prep i kilka nowych mikrofibr (żeby nie rysować podczas wymywania).

 

Zanim odtluscisz ww. umyj auto piana. T&g i Iron Remover potem szampon bez wosku.

 

Potem wymyj lejac na bogato najpierw ipa potem zmywacz. Potem podejmij decyzję albo wrzuć zdjęcia- chętnie pomożemy

Dziękuję za odpowiedź :good:

 

Nie pisałem o idealnym lakierze :D Jedynie o przyzwoitym. No i to biała perła, a nie czarna, więc mniej uwydatnia ;)

 

Z jakąkolwiek korektą jest taki kłopot, że nie mam maszynki i doświadczenia w obsłudze jakiejkolwiek. Zajmuję się na bieżąco kilkoma samochodami w zakresie bieżącego utrzymania, więc nie są mi obce tajniki przygotowania, o których piszesz, chemię oprócz zmywacza mam, ale trochę się cykam tematu korekty. Chyba, żeby po kompletnym wymyciu po prostu przelecieć auto UC albo innym środkiem tego typu ręcznie.

 

Z czego bierze się to, że bez przynajmniej finisza powłoka będzie się krótko trzymać? Nie jest tak, że jej trwałość zależy od dokładnego oczyszczenia powierzchni, jak w przypadku wszelkich wypraw używanych w autodetailingu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Odpisze na PW bo to dłuższa historia. Do napisania.

 

Kolego Tomatos jedz tam gdzie bardziej ufasz. Cena nie musi być wyznacznikiem jakości. Ale niska cena rodzi pewne podejrzenia czy dany aplikator jest zawodowcem.

 

Najważniejsze jest: po aplikacji myć auto 100% zgodnie z zaleceniami albo wręcz w firmie która aplikowala powłoke.

 

Jeśli dana firma nie udostepni Ci zaleceń jak myc auto po powloce to nie bierz u nich usługi. Utrzymanie powłoki w 80% zależy od mycia potem. Nie ma co liczyć na szczęście jeśli szanujesz swój czas i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Nanolex Si3D 30ml. Cały zestaw do aplikacji + EX.

 

Przed użyciem wolę zapytać żeby nie zmarnować tego przepięknego preparatu.

 

Prezent ten dostanie Golf 5 w kolorze Deep Blue

 

Auto po korekcie przesmarowane IPA.

Myślę że bezpośrednio po tym mogę nakładać ceramikę.

Rozmawiałem na pewnym forum i dla pewnego użytkownika 30ml wystarcza na trzy Golfy. Więc pytanie jak to zrobić oszczędnie :) ? Ile preparatu nakładać żeby zabezpieczyć załóżmy maskę ? dach ? Chciałbym uniknąć sytuacji, aby nie było tak że zrobię maskę z dachem, a w butelce susza.

Dobra, szacuje ilość i następnie dziele sobie maskę na kilka części i aplikuje ruchami góra-dół, lewo-prawo. I bezpośrednio zaraz po tej czynności wszystko wcieram mikrofibrą. I co to wszystko :) ?

Środek szybko zastyga na aplikatorze ze ściereczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

po ipa (a ipować zalecamy 2-3 razy, żeby ujrzeć prawdę o lakierze) całe auto trzeba spryskać Nanolex EX. EX w przeciwieństwie do IPA musi leżeć na lakierze 2-3 minuty i dopiero docierasz. W tym czasie rozpuszcza pozostałości po paście i inne cuda, które wcześniej były na lakierze.

 

ilość towaru na auto nie jest powtarzalna - różne lakiery różną ilość 'piją'

 

aplikujesz kilka kropel na ściereczkę (ta czarna albo biała, jak na zdjęciu - https://www.carcareproducts.com.au/imag ... sptcgz.png )

i aplikujesz, najbezpieczniej ruchem krzyżowym. Jeśli czujesz, że masz jeszcze produkt i dalej się dobrze rozciera na lakierze to możesz robić tą ilością kolejną część panelu. Docierasz od 30s do 2 minut, raczej nie dłużej, zawsze nową mikrofibrą.

 

Jeśli zrobisz całe auto to może się okazać, że zrobisz to jedną ściereczką do aplikacji, nie zdarzyło nam się zużyć więcej niż 3 do jednego auta. Za to mikrofibr do docierania nie szczędzimy.

 

powodzenia, w razie wątpliwości dzwoń 506393104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od jakiegoś tam producenta "próbki" jego produktów , było tam tego o wiele więcej i nic nie działało. Chciałbym zatem przestrzec przed pomysłem zakupu/użycia tego wynalazku

 

20160808_144405_zpszx2nuz83.jpg

 

Po zaaplikowaniu na lakier nie szło tego wypolerować ani nic. Musiałem używać cleanera który jest w zestawie i pasty polerskiej manzerny żeby się tego syfu pozbyć.

 

20160808_145111_zpswekllt3n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy przed nałożeniem Si3D lakier może posiadać małe koliste ryski widoczne w słońcu. Lakier jest bez rys i innych skaz ponieważ jest świeżo malowany, ale w słońcu widać świrle. Co się stanie jak na taki lakier nałożę powłokę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

3 warstwy mają szansę to przykryć. Warstwa co 15 minut. Ale gwarancji nie dam bo jeden rys nie widzi a drugiego minimalne doprowadzą do pasji.

 

Absolutne minimum to chemiczne przygotowanie powierzchni plus glinka.

 

Niemniej nie zalecam tego ze względu na to że skracasz okres działania powłoki.

 

Z ciekawości daj znać gdy zrobisz auto. Ja nawet na aucie prosto z taśmy zawsze robię 1-2 step a to będzie dla mnie nowe doświadczenie

 

Dodane po 2 minutach 20 sekundach:

Po każdej warstwie trzeba dotrzeć. Kolejna warstwa po 15 minutach od dotarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie... szukałem trwałej, ŁATWEJ w aplikacji powłoki, która nada lakierowi mega połysku.. po lekturze wytypowałem Nanolex Si3D KIT ale otrzymałem propozycję zakupu zestawu GYEON Q2 PRIME Kit, który lepiej się sprawdzi i spełni moje oczekiwania. Z waszego doświadczenia co lepiej wybrać? Ewentualnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

To są zupełnie inne produkty.

 

Prime to kwarc a si3d to ceramika. Zestaw Prime 30ml to 279zl a si3d set 30ml to 249 pln. Z mojego doświadczenie nie widzę potrzeby warstwowac Prime ( i nie słyszałem by ktoś kogo szanuje to zalecal) a si3d można warstwowac- producent na to pozwala. Kolejne warstwy podbijają wygląd i przedłużają trwałość.

 

Poczytaj więcej o nich a na pewno coś wybierzesz...

 

Niestety ale kladlem obydwie i z obydwu byłem zadowolony i decyzji za Ciebie nie podejmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zupełnie inne produkty.

 

Prime to kwarc a si3d to ceramika. Zestaw Prime 30ml to 279zl a si3d set 30ml to 249 pln. Z mojego doświadczenie nie widzę potrzeby warstwowac Prime ( i nie słyszałem by ktoś kogo szanuje to zalecal) a si3d można warstwowac- producent na to pozwala. Kolejne warstwy podbijają wygląd i przedłużają trwałość.

 

Poczytaj więcej o nich a na pewno coś wybierzesz...

 

Niestety ale kladlem obydwie i z obydwu byłem zadowolony i decyzji za Ciebie nie podejmę

Tak wiem.. nacisk klade na Latwosc i wyglad.. i typowalem si3d. Lakier bedzie po korekcie 1-2 etapowej.. tu od razu padla propozycja GYEON jakoby mial lepiej podbic wyglad lakieru (glebie, przykryc lekkie ryski)..

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Wygląd jest subiektywny. Tego Ci nikt nie powie. Wiesz, wygląd... mam 6 letnie auto a ludzie mi gratuluja ze nowym jezdze, bo jest tak wychuchany...

 

Łatwość aplikacji minimalnie na stronę si3d ale przepaści nie ma.

 

Ceramika na pewno lepiej kryje

 

Dodane po 43 sekundach:

Ale to dalej nie powiem Ci który produkt jest lepszy dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.. pytam o doświadczenia bo sprzedający moze zachwalac to co mu nie schodzi..

 

A cos latwiejszego w aplikacji? Si3d nie wydaje sie trudny w aplikacji.. 30ml wystarczy na 2 warstwy na kombi klasy sredniej?

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem sie podzielić swoimi doświadczeniami z Crystal Serum Light i Exo. Jednym słowem mówiąc porażka!!! Powłokę nakładałem na Honda Accord viii 2009 roku kolor czarna perła. W detailing bawię sie już dobre 5 lat i jeszcze nigdy sobie tak nie zmasakrowałem lakieru. Wszystko bylo robione zgodnie ze sztuką od porządnego mycia x3 pianami aktywnymi poprzez dekontaminację lakieru Prick Bortem i ADBL liquid, glinkowanie, 2stopniowa polerka pastami Koch i menzerna. Po polerce lakier lśnił jak nowy. Zrobilem ostatnie mycie przed nałożeniem powłok, odtłuścilem lakier Ipą i przed samą aplikacją Crystal Serum Light pojechałem cale auto Panel Wipem dedykowanym do oczyszczenia lakieru przed polożeniem ceramiki Gtechniq. Aplikacja Crystal serum light byla w miarę latwa, wszystko robilem w garazu przy 2ch lampach jarzeniowych na suficie i 4ch lampach ledowych po 50wat kazda poeostawianych po bokach auta. Nalozylem Crystal Serum light po czym nalozylem exo i w swietle lamp wszystko wygladało cacy. Na 2gi dzien gdy wyjechslem z garazu to w swietle słonecznym dostrzeglem mnóstwo maz prawdopodobnie od aplikatora, bylo widac praktycznie kazde pociagniecie aplilatorem w swietle slonecznym, cale auto w mazach, po prostu tragedia. Nie wiem jak sie te powloki zachowują na innych kolorach ale na czarnym to jest tragedia. Moze ktos mial podobne efekty jak u mnie lub moze cos zrobilem źle w co watpie. Prosze o komentarz.

 

Dodane po 11 minutach 28 sekundach:

Zapomniałem jeszcze dodać że ceramikę Crystal Serum light i Exo kładłem na zimny lakier, do wytarcia pozostałości użyłem nowych mikrofibr rupesa. Pomimo moich starań efekt byl marny, jak wspomnialem wyzej mnostwo maz tak jakby z aplikatora. Ceramike nakladalem na male powierzchnie i momentalnie wycieralem i polerowalem. W swietle ledowym wszystko wygladalo ok, lakier dostał niesamowitą głębie czarnego i mikro perelki metaliku zaczęły sie mienić, niestety w swietle slonecznym czar prysł. Prosze o komentarze.

 

Dodane po 2 godzinach 1 minucie 46 sekundach:

Nie miałes problemów z mazami, miejscami łączeń się powłoki? ;)

Ja mam mega problem z Honda Accord VIII kolor czarna perła. Nałożyłem wczoraj Crystal Serum Light i Exo i w świetle ledowym wszystko wyglądało ok a dzisiaj jak wyjechałem na zewnątrz z garażu to w słońcu zobaczyłem mnóstwo mazów tak jakby aplikator je zostawił. Nakłądałem powłokę ściereczkami mikro suede i może to jest przyczyna że nie użyłem aplikatora z zestawu. W innym moim poście opisałem ten temat bardziej wytarczy w wyszukiwarce wpisać Crystal Serum Light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.