Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

@grabek246 odezwij się do Piotrka z Detailingservice, ma kilka aut pod opieką z CQuartz UK Edition 3.0 ;). 

Do nas docierały pozytywne opinie o aplikacji i użytkowaniu powłoki :).

http://www.garagelifestyle.pl/2018/05/car-pro-cquartz-uk-edition-30.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 30.05.2018 o 09:22, maciekelga napisał:

Witam,

Chcę zastosować FX PROTECT VISION COATING C-12, powiedzcie proszę czy jest sens stosować wcześniej cleaner Dodo Juice Lime Prime i na to IPA lub FX PROTECT SURFACE AGENT czy po dekontaminacji wystarczy sam AGENT i na to powłoka?

Po wyczyszczeniu lakieru odtłuśc i aplikuj. Najlepsze efekty uzyskasz oczywiscie po korekcie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kłaść 2 warstwę unc-r 1.5 po kilku dniach od aplikacji pierwszej warstwy?Jeśli tak to jak przygotować auto?Wystarczy umyć i odtłuścić wipe outem?Przez pierwzy tydzień niby nie powinno się używać chemii,to jak przygotować auto na 2 warstwę uncr 1.5?Auto stoi na parkingu nie jeżdzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2018 o 15:03, e36ace napisał:

Po wyczyszczeniu lakieru odtłuśc i aplikuj. Najlepsze efekty uzyskasz oczywiscie po korekcie lakieru

Dzięki,

kupiłem FX Protect Agent do oczyszczenia lakieru przed powłoką. Najpierw jednak chyba zakupię maszynę DA i zrobię korektę, chociażby Ultimate compound lub MENZERNA SF4500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, za kilka dni odbieram z salonu Focusa RS MK3. Z racji zainteresowania tematyka naszego forum chciałem go zabezpieczyć jak najlepiej się da, pytanie jaka powłokę na chwile obecna polecacie i czy przy nowym aucie jest wymagana również korekta lakieru?. Naprawdę nowe samochody nie obejdą się bez niej?. Trochę martwi mnie to ze moje wszystkie dostychasowe woski i QD pójdą w odstawke :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DaV napisał:

Próbował ktoś z was mierzyć grubość lakieru po nałożeniu powłoki? Ciekaw jestem czy realnie można tutaj mówić o zwiększeniu warstwy lakieru 😄 

0.1-0.5um warstwa zależnie od typu i producenta. Więc zwykły miernik tu się nie przyda. Grubość wosku to około 10 razy mniej 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, menior napisał:

@ghost skad takie dokladne dane ?

Swego czasu sam poszukiwałem informacji o grubości warstw i bazuję na materiałach jakie udało mi się znaleść w dokumentacji producentów i testach pomarowych opublikowanych na DW i nie tylko.

Np Gyeon podaje grubość warstw dla

Durabead 0.5-1um

One, Pure, Cancoat, Mohs oraz Prime 0.2-0.5um

 

Tac System:

Quartz Shine 70% oraz Power Plus 0.3 um

UHS 90% 0.6um

 

CarPro Cquartz  podaje grubości znacznie wyższe niż większość producentów na rynku (być może chwyt marketingowy?)

UK 3.0  1-2.5um

 

Opti-Coat Pro  słowo klucz "do" 2um 

 

Grubość wosków przyjmuje się około 15-25nm, czyli średnio 0.02um

 

itd 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 08:04, Grucha86 napisał:

Cześć, za kilka dni odbieram z salonu Focusa RS MK3. Z racji zainteresowania tematyka naszego forum chciałem go zabezpieczyć jak najlepiej się da, pytanie jaka powłokę na chwile obecna polecacie i czy przy nowym aucie jest wymagana również korekta lakieru?. Naprawdę nowe samochody nie obejdą się bez niej?. Trochę martwi mnie to ze moje wszystkie dostychasowe woski i QD pójdą w odstawke :/.

Napisałeś, że odbiór za kilka dni - przypuszczam, że auto masz już pod domem, a jeśli nie, to czeka na Ciebie w salonie. O ile nie jest jeszcze zbyt późno, to przede wszystkim poprosiłbym o nieszykowanie auta do wydania - wtedy dzieją się największe szkody. A jeśli poradziłbyś sobie z odklejeniem folii zabezpieczających, to pokusiłbym się na Twoim miejscu o odebranie jeszcze oklejonego auta, co praktycznie dałoby Ci pewność, że po dokładnym i bezpiecznym umyciu i odtłuszczeniu, mógłbyś od razu kłaść powłokę. 

Jeżeli salon "wyszykuje" auto do wydania samodzielne, zapewne będzie czekał Cię jakiś one-step. 

 

PS. Dlaczego wszystkie woski i QD miałyby iść w odstawkę po odbiorze nowego auta...? Jak dla mnie to tylko pretekst do kolejnych zakupów 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mumins napisał:

PS. Dlaczego wszystkie woski i QD miałyby iść w odstawkę po odbiorze nowego auta...? Jak dla mnie to tylko pretekst do kolejnych zakupów 😄

Bo większość nie będzie się nadawała do używania na powłoce.

 

W dniu 3.07.2018 o 08:04, Grucha86 napisał:

Cześć, za kilka dni odbieram z salonu Focusa RS MK3. Z racji zainteresowania tematyka naszego forum chciałem go zabezpieczyć jak najlepiej się da, pytanie jaka powłokę na chwile obecna polecacie i czy przy nowym aucie jest wymagana również korekta lakieru?. Naprawdę nowe samochody nie obejdą się bez niej?. Trochę martwi mnie to ze moje wszystkie dostychasowe woski i QD pójdą w odstawke :/.

To zależy czego się spodziewasz po nałożeniu powłoki i po co chcesz ją nakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.06.2018 o 13:52, Hubee napisał:

Moim zdaniem tak. CQuartz nie kladlem, ale z innych ceramik to nie przekroczylem nigdy 8ml na Combi / SUV.

Na male Mitsu zony 2,5ml 😄

Jesli jest geste, to spokojnie dwa Combi wyjda. 🙂

Kolego, daj znać za jakiś czas czy wszystko działa 🙂  wydaje mi się że ciut mało trochę ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TP Ultras lezy juz rok. Poszly dwie warstwy. W sumie 5ml. Na kompakta ida 2x3,5ml. Wszystko spoko. Nawet jeszcze nie odtykalem, a auto stoi na dworze. Choc tylko 4k km przejechane.

Ale mowie: oleiste jak EcoShield lub PHPS da sie bardzo oszczednie. Wodniste zuzycie razy dwa.

Z tej flaszeczki (50ml) polozylem: Octavia Combi, Mitsu Space Star, Mazda 3, BMW 1. Wszystkie auta dostaly dwie warstwy, do tego dwa komplety felg i kilka powierzchni o wielkosci maski po jednej warstwie (mam maske do tesow w piwnicy).

img_20180707_114819loffa.jpg

@Arkeolowy ja nie napisalem, ze kazda da sie klasc cienko. Nie zawsze ma to sens. UNCR nie kladlem.

Jak na razie mialem: IGL Quartz, LE EcoShield, Nanolex SI3D, ServFaces Coat Ultima by HSH, Fireball Aegis und Devil's Blood.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.