Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Dwie szczotki wpadły do arsenału:

WaxPro

2019-08-06-16-23-08.jpg

 

Oraz: Liquid Elements Furby XL ta po lewej 56,90 zł (7980461449) Ta po prawej to Ali 12,99 $ = 49,99PLN

 

Furby jest grubszy - zobaczymy jak zachowuje sie włosie przy zlaniu wodą i jak z trwałością. Ta z ALI trzyma się dzielnie jestem z niej bardzo zadowolony.

2019-08-06-15-49-30.jpg


2019-08-06-15-49-33.jpg


2019-08-06-15-49-38.jpg

 

 

Obydwie wchodzą na sucho bez problemu między zacisk a felgę 16"
2019-08-06-15-55-54-1.jpg


2019-08-06-15-56-05-HDR.jpg


2019-08-06-15-56-05-1.jpg


2019-08-06-15-56-12-1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 16:29, Domel napisał:

 

Furby jest grubszy - zobaczymy jak zachowuje sie włosie przy zlaniu wodą

I jak miałeś już okazję sprawdzić szczotę w boju? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, peciu napisał:

I jak miałeś już okazję sprawdzić szczotę w boju? Pozdrawiam

Tak

Rozpadła się po pierwszym kontakcie z wodą 😄 Wystarczyło polać obficie i cały klej poszedł 😄 Czekam na nową z reklamacji 🙂 Sprawa zgłoszona też do producenta. Sklep pięknie podszedł do reklamacji i już nowa, przetestowana już do mnie leci - bez wad - ponoć 😉
 

2019-08-06-19-33-27.jpg


2019-08-06-19-33-30.jpg

 

Już się nie mogę doczekać szczotki @Good Stuff 😄 Niech ją tylko dorwę w swoje łapy 😄  

show coming GIF

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
37 minut temu, david2888 napisał:

@Domel jak sytuacja z szczotka? 

Dostałem nowa. Na razie trzyma się dobrze. To ta z czerwona taśmą. Starą pozwolono mi zatrzymać. Skleiłem ją kropelką. Wlałem chyba całe opakowanie - i na razie trzyma - zobaczymy 😉

Nowa jest minimalnie większa i bardziej puszysta. Po zamoczeniu, włosie jest dalej puszystsze 😉 więc widać różnicę pomiędzy starą a aliexpress. Jak na moje amatorskie oko to poprawiona konstrukcja. Bardzo dobrze myje się nią wnętrze nadkoli, jednakże nie wchodzi ze wszystkie szczeliny i miejsca w moich felgach. Dlatego używam dwóch - tej pierwszej z lewej czyli aliexpress i teraz tą z czerwonym paseczkiem. Do felg 17" powinna być idealna.

 

obraz.png.3b6bd54c44904d2ac721f36571d209e9.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, david2888 napisał:

@Domel ten film przedstawia szczotke z Aliexpress? Nie z liquid element furby? 

Tak z Ali. Całość będę montować wkrótce. Tylko o pokazanie miejsca i przestrzeni chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukuje jakiegoś woolie przede wszystkim do czyszczenia wnętrza Felgi.
@Domel jak byś miał teraz kupować ta z alie albo Liquid Elements bo ceny podobne to która byś wybrał ewentualnie polecił?
Btw. Zaciekawiłeś mnie tym wpisem ze GS maja wprowadzić szczotke wiesz może kiedy można się jej spodziewać?

Korzystał ktoś z Flexipads woolie? Wyglądają solidnie ale ta drewniana rączka mnie zastanawia czy po kontakcie z woda jakoś nie zacznie namakać i pękać? cena dość przystępna jak na zestaw 3 szczotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Bapko napisał:

jak byś miał teraz kupować ta z alie albo Liquid Elements bo ceny podobne to która byś wybrał ewentualnie polecił?

Na pewno nie LE:

 

Czekam na szczotkę z WS.

Jakbym mial kupować to sprawdziłbym te z FlexiPads albo znowu Ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Chodzi mi głównie o środek felgi. Front myje starą gąbką z mikrofibrą albo szczotką od K2. Pędzelków też używam. 

W Shiningcar oglądałem ostatnio różne rodzaje. Te nylonowe wydawały się nieco za twarde dla lakieru, ale do środka felgi w sumie nie trzeba cudów. Te mikrofibrowe mam wrażenie, że nie dojdą wszędzie. A wełniaki chyba trochę za delikatne dla wnętrza felgi. Przynajmniej takie mam wyobrażenie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://mrcleaner.pl/akcesoria-szczotki-do-felg/flexipads-wheel-whoolie-wands-zestaw-3-delikatnych-szczotek-do-czyszczenia-felg?from=listing

 

Ma ktoś? Jak się one trzymają przy używaniu z kwasem? Felgi zapuszczone od środka, chce użyć jednorazowo kwas, żeby domyć, a potem już normalne czyszczenie, bez takiej mocnej chemii. Dadzą radę? Ogólne opinie też poproszę :-) Nie chce nic co pryska. Mogę dać koło 80zł za sztuke ewentualnie, jeżeli macie coś podobnego do polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.