Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zacząłem szukać szczotki, szczególnie do wnętrza felg, ale jakby mogła przyspieszyć mycie letniakow z zewnątrz to bym się nie obraził bo jazda pędzlem po tylu szprychach powoli mnie irytuje 😜.

Która wg Was mogłaby się najbardziej nadać? Czy smyranie szczotą we wnętrzu nie uszkodzi powłoki? 

Celuję w szczotkę excede Master Wheel. Zainteresowalem się również tanią od Prostaff Onihitode. Grunt żeby nie przyprawiała piegów z brudu na twarzy:-D  A może coś innego, ale niekoniecznie za 2 stówy

Poniżej pacjenci 17 i 18"
Oba komplety zabezpieczone powłoką.

 

IMG_20200405_180949_copy_1824x1368.jpg

IMG_20200320_170243_copy_1824x1368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolley ja od siebie polecam oryginalne wheel woolies. Mam komplet tych szczotek od 4-5 lat i zero zużycia i problemów. Są bardzo mięciutkie w przeciwieństwie do tych wszystkich  nylonowych druciaków. Zero drutów i innych ostrych części, zero chlapania. W dodatku dostajesz 3 szczotki zamiast jednej, więc możesz dopasować sposób mycia do różnych wzorów felg bez kombinowania. Kupujesz raz na lata.

Co do flexipadsów - miałem kiedyś 2 ich rękawice do mycia i obie wyłysiały po pół roku używania. Mnie to skutecznie zniechęciło do akcesoriów tej firmy. Mam nadzieje, że ich szczotki są choć trochę  trwalsze 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Strus napisał:

Ja polecam. Mała, poręczna, tania. Same plusy. Nie wiem jak można tych Dayton i innych tego typu chlapiących wszędzie dookoła używać.

Wchodzi między felgę a zacisk ? Rączka krótka, dojeżdżasz do końca felgi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Domel napisał:

Rączka krótka, dojeżdżasz do końca felgi ?

Oczywiście że nie. Ale co z tego, że taką Daytoną wjedziesz dalej jak nie masz na tyle sensownego nacisku żeby coś porządnie w środku umyć ? Pomiziasz i tyle.

Ja się nie pitolę za bardzo z felgami, że mam je co tydzień w środku szorować. Felgi wewnątrz myję  jak je zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, Strus napisał:

Pomiziasz i tyle.

Nie wiem jak inni myją, ja myję zawsze w środku by "można" z nich jeść. 😉

Fenomen Daytona'y tkwi w unikalnym włosiu którego nie potrafi zreplikować WaxPro i inne firmy - chlapie jak cholera ale doczyszcza środek fenomenalnie.

Spoiler

2020-04-21-19-40-33.jpg

 

 

Kupiłem tego prostaff'a, sprawdzę sobię.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ponowię pytanie, wg Was @Domel, @Malwin41, @Strus czochranko felg w środku zjada powłokę?
W sumie jeżeli tak by było, to jednak powłoka w środku mija się jednak z celem, bo sama z siebie nie daje domywania bezdotykowego, a jedynie coś tam ułatwia domywanie :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolley nic nie zjada, w środku powłoka siedzi zdecydowanie krócej, czy ją będziesz namiętnie czochrał czy nie. Zdecydowanie szybciej się również zatyka😉

 

 

 

11 godzin temu, Strus napisał:

Daytoną wjedziesz dalej jak nie masz na tyle sensownego nacisku

... i to jest plus tej szczotki, gęste, elastyczne włosie idealnie domywa bez docisku, co jest pożądane przy myciu detailingowym. Felgi traktuję tak samo jak lakier na aucie i u mnie mycie to kilka etapów, a jak mam zrobić bez domycia wnętrza, to zdecydowanie wolę nie myć wcale i poczekać aż będę miał na to stosowny czas.

 

11 godzin temu, Strus napisał:

Felgi wewnątrz myję  jak je zmieniam.

osobiście bym nie wytrzymał, psuje to cały efekt... to tak jakby dbać tylko o lakier, a wnętrze auta raz do roku 😉

ale każdy widzi Detailing inaczej i dostosowuje do siebie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rygryss napisał:

, psuje to cały efekt... to tak jakby dbać tylko o lakier, a wnętrze auta raz do roku 😉

Masz rację. Ale też dużo zależy od wzoru lub koloru. Jak ktoś ma np czarne to nikt nie zauważy czy wewnątrz jest czysto. Bardziej chodzi o to co piszesz - każdy robi jak sam uważa. 

Ja już wiem, że czyszcząc przed założeniem felgi na sezon trochę dałem d... bo się spieszyło, bo skończył się Wheel Warior... I o ile miejsc, które pozostały niedomyte nie widać to ślady po starych ciężarkach już tak. Ale człowiek powinien się uczyć na błędach i wiem, że ostatni raz to odpuściłem. Z drugiej strony przy moich felgach nie mycie ich od środka będzie szybko widoczne. _20200421_144137.JPG.8c2c410b25b98989ec36d5db6cc17e08.JPG

Jedyne co to musze trochę się pomęczyć aby umyć to Work Stuff Hurricane Wheel Mitt i pamiętam, że @Malwin41  polecał mi jakąś szczotkę gdy pisałem, że nie używam bo zawsze się pochlapie cały. Ale teraz może bym spróbował? Może jest jakiś typ szczotek dzięki któremu po myciu nie będe wyglądać jak w czarnych piegach 😂

Czekam na propozycje. Tylko może nie od razu za 200 zł, bo sorry to dalej wolę rękę wyginać i myć Hurricanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 z tego co wiem to @Malwin41 ma szczotki flexipads whoolie. Tez je ostatnio zakupiłem przed sezonem. Pierwsze mycie mam za sobą. Potwierdzam. Nic nie chlapie i fajnie domywa sie felgi które mam zabezpieczone w całości powłoka. 

W zestawie 3 sztuki 🙂

 

IMG_20200404_131739.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego ale kupiłem szczotkę ADBL.

Tak jak ona chlapie, jak i jej jakość wykonania i wręcz identyczne włosie jak te przy ssawkach od odkurzacza czy jakiś innych takich kiblowych szczotkach przelało czare goryczy.

Black Water to jedyny i tak z zastrzezeniami produkt @ADBL który kupię. 

Szukam czegoś innego, z delikatniejszym wlosiem, które nie będzie chlapać i nie będzie rysować felg.

A ta szczotka ADBL będzie do mycia klopa na działce (choć i tutaj strach się pochlapać) . Do niczego więcej się nie nadaje.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używam Excede Master Wheel Brush

, 3 lata minęło jak robiłem test, do tej pory jest ze mną i się nie popsuła 😒😀 Może nie długo zrobię fotki i pokaże jak wygląda 😉 Za tą cenę nic lepszego się nei znajdzie, zdecydowanie lepiej dopłacić do EZ czy Daytona 👍

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał82 napisał:

Jak ktoś ma np czarne to nikt nie zauważy czy wewnątrz jest czysto

... no właśnie, ja tego nie robię dla kogoś, a dla siebie 😉

osobiście też mam czarny felunek w Mini i widać czy jest brudne... przynajmniej ja widzę

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wybór u mnie padł na Daytonę (promo ktoś wrzucał na Okazje Cenowe).
Ale myślę jeszcze jak tu przyspieszyć mycie frontów. Czy używa ktoś z Was Mothers Wheel Brush? W teorii przez większą powierzchnię powinna świetnie radzić sobie z frontami felg, chociaż w ferworze mycia może chlapać dużo bardziej niż pędzel Jak w praktyce? 

https://www.detailer.pl/sklep/pl/szczotki-i-pedzle/49-mothers-wheel-brush.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolley już pisałem - nie ma drogi na skróty - jeżeli ma być doczyszczone w zakamarkach, to tylko pędzelek. Kupisz 20 szczotek, wydasz kasę, a efekt będzie mizerny. Jedno pędzelkowanie zajmuje tyle czasu, co zabawa 2 szczotkami. Do wnętrza oczywiście musisz posiadać szczotkę, do zewnątrz możesz mieć, ale i tak będziesz poprawiać pędzelkiem - także jak już chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wybór u mnie padł na Daytonę (promo ktoś wrzucał na Okazje Cenowe).
Ale myślę jeszcze jak tu przyspieszyć mycie frontów. Czy używa ktoś z Was Mothers Wheel Brush? W teorii przez większą powierzchnię powinna świetnie radzić sobie z frontami felg, chociaż w ferworze mycia może chlapać dużo bardziej niż pędzel Jak w praktyce? 
https://www.detailer.pl/sklep/pl/szczotki-i-pedzle/49-mothers-wheel-brush.html
 

Mam tego mothersa i na szybkie akcje się sprawdza ale raz na kilka myć dobrze szczegółowo pędzelkiem oblecieć.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.