Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Streat napisał:

@Majkelu ostatnio dziewczynie w toyocie yaris zmieniłem na bosh +150% i póki co jest zachwycona z tych żarówek 😄 cena smieszna bo 52 zł za komplet 🙂 

Piszesz o BOSCH GIGALIGHT PLUS +150%? Hm, cena wygląda rozsądnie.

 

Jeśli ktoś jeszcze ma coś do zaproponowania to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Majkelu dokładnie tak 🙂 naprawde fajnie swieca, cena normalna i podobno nawet z zywotnością nie ma tragedii bo polecał mi je znajomy z IC 🙂 a 26zł za sztuke to nie majatek i mozna co roku nawet wymieniac 🙂 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkelu dokładnie tak  naprawde fajnie swieca, cena normalna i podobno nawet z zywotnością nie ma tragedii bo polecał mi je znajomy z IC  a 26zł za sztuke to nie majatek i mozna co roku nawet wymieniac  

Ktory model yariski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odkładamy na bok kwestie prawne!

Czy ktoś używał takich ledów Philipsa h7 w zwykłym reflektorze bez soczewki? Tę linię odcięcia da się serio ustawić jak w przypadku halogena? Proszę mnie nie linczować i nie wyzywać od debili, pytam czysto z ciekawości czy ktoś miał i czy był z takowych zadowolony.

Philips-Zarowka-LED-HL-H7-Ultinon-160-62

0db0f3484818b0f3c015f41c9425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

+120% mają bodajże 3700K, +150% chyba nigdy nie kupowałem, ale pewnie też coś koło tego. W przeniesieniu na praktykę, światło jest na pewno bielsze niż zwykłe żarówki, ale wiadomo że nie należy przy tej barwie szukać "xenon look". Pamiętajmy że 4300K to jest barwa najbardziej zbliżona do światła dziennego, co za tym idzie lepsza dla oka. Ciężko wykrzesać z żarówek takie temperatury barwowe, za to te wszystkie "xenon look" 5000K owszem świecą barwą bardziej niebieską, lecz niestety w deszczu mało co widać. W samym kloszu w przypadku 3700K źródło światła jest właśnie białe, a nie żółtawe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil598 napisał:

Philips h4 racing vision +150% czy OSRAM H4 Night Breaker Laser +150% ?

Ja miałem i w aucie i w motocyklu H4 osram +150 %  i kupiłem philipsy +200%  i  ...  znów dałem się nabrać , bo nie widzę tej różnicy 50% 🤣  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin1992 napisał:

Moim zdaniem powyżej 120% nie widać różnicy. Choć od jakiegoś czasu zastanawiam się nad takim czymś 👇

https://www.olx.pl/oferta/zarowki-zarowka-led-h4-50w-nssc-philips-headlight-s-hit-komplet-CID5-IDrNBIj.html

Problemem takich zestawów jest jedynie "głupie" u nas prawo. W Niemczech renomowane zestawy led pod h4/h7 uzyskały homologację z tego co wiem.

Ustawisz światła na SKP, będzie dobrze, nikogo nie będziesz oślepiał... Jednak, gdy dojdzie do kolizji i dojdą że miałeś w aucie niehomologowane źródła światła, to możesz za to beknąć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może po kilku tematach przeczytanych na forum accorda wypowiem się co do żarówek. Ogólnie polecane są żarówki i xenony firmy Tungsram/General Electric.
Dokładny polecany model xenonów, który świeci ładnym białym światłem przy tym samym utrzymując dobrą widoczność w nocy i podczas deszczu to: Xensation White.
Żarówki do świateł mijania/drogowych/halogenów też są polecane firmy Tungsram, jednak są dwa modele Sportlight i Megalight i mam do was pytanie, ponieważ zastanawiam się nad wyborem do swojego Accorda żarówek H1 do świateł drogowych i halogenów i czy ktoś z Was używał któregoś z modeli? Z tego co udało mi się ustalić to Sportlight mają barwę 5000K i świecą na biało, ale jak ze świeceniem w nocy i w deszczu w porównaniu do Megalight, które mają barwę zbliżoną bardziej do żółtej (3000-3500K)? 😉
Przede wszystkim firma Tungsram oferuje super stosunek ceny do jakości oraz trwałości. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudi0018 napisał:

To i ja może po kilku tematach przeczytanych na forum accorda wypowiem się co do żarówek. Ogólnie polecane są żarówki i xenony firmy Tungsram/General Electric.
Dokładny polecany model xenonów, który świeci ładnym białym światłem przy tym samym utrzymując dobrą widoczność w nocy i podczas deszczu to: Xensation White.
Żarówki do świateł mijania/drogowych/halogenów też są polecane firmy Tungsram, jednak są dwa modele Sportlight i Megalight i mam do was pytanie, ponieważ zastanawiam się nad wyborem do swojego Accorda żarówek H1 do świateł drogowych i halogenów i czy ktoś z Was używał któregoś z modeli? Z tego co udało mi się ustalić to Sportlight mają barwę 5000K i świecą na biało, ale jak ze świeceniem w nocy i w deszczu w porównaniu do Megalight, które mają barwę zbliżoną bardziej do żółtej (3000-3500K)? 😉
Przede wszystkim firma Tungsram oferuje super stosunek ceny do jakości oraz trwałości. 😉 

Pisałem o tym wyżej. Niezależnie od firmy żarówka z niebieskim balonem o temperaturze około 5000K raczej średnio się spisuje i w deszczu mało co widać (testowałem chyba na philipsie). Nie jestem ekspertem od optyki, ale w światłach ksenonowych wyższe natężenie światła zapewne powoduje że żarniki o podobnej temperaturze barwowej dają jednak dużo lepsze światło. 

Dlatego optymalnym rozwiazaniem jest barwa jak najbliżej dziennej czyli okolice 4300K, jak również pisałem tungsram mehalight ma 3700 K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masa05 Ok, dzięki wielkie, czyli na pewno odpuścić Sportlight i zdecydować się na Megalight, tylko jakie (ile % plus?) do drogowych i halogenów? 😉  
No zależy mi właśnie, aby jakoś wyglądały te włączone długie światła i halogeny przy ledowych postojówkach (barwa zimna-biała) i xenonach, aby nie było tak żółto jak przy obecnych żarówkach Stanley'a, bo wygląda to po prostu słabo, ale też chcę aby była w miarę dobra widoczność w nocy i podczas deszczu, znaleźć taki złoty środek. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudi0018 napisał:

@Masa05 Ok, dzięki wielkie, czyli na pewno odpuścić Sportlight i zdecydować się na Megalight, tylko jakie (ile % plus?) do drogowych i halogenów? 😉  
No zależy mi właśnie, aby jakoś wyglądały te włączone długie światła i halogeny przy ledowych postojówkach (barwa zimna-biała) i xenonach, aby nie było tak żółto jak przy obecnych żarówkach Stanley'a, bo wygląda to po prostu słabo, ale też chcę aby była w miarę dobra widoczność w nocy i podczas deszczu, znaleźć taki złoty środek. 😉 

3700K to nie jest światło zupełnie białe, ale w odbłyśniku jest widoczna różnica między zwykłymi żarówkami 3000K a 3700K, te drugie są zdecydowanie bielsze, więc moim zdaniem nie wygląda to źle. To ile % będzie, tak jak również dywagowaliśmy wyżej raczej nie ma znaczenia, wątpię byś to zauważył. Bierz to co w lepszej cenie 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight +150% mogę polecić, Cena bardzo rozsądna świecą bardzo dobrze. Żywotność też na rozsądnym pozziomie na swoich przejechałem już 30tys. km i nadal świecą . Barwa światła bielsza od standardowej ale nie uderza w niebieski więc w deszczu itd. widocznośc jest bardzo dobra.

Nie wiem czy wynika to z konstrukcji żarówki czy lampy u mnie w B5 ale h4(długie + przeciwmgłowe) mają bielszą barwę od h7 (mijania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.