Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jest wątek o oponach to może o żarówkach coś napiszemy, co?

 

Jakie macie wrażenia, odczucia, wspomnienia, sentyment w temacie żarówek do reflektorów?

 

Stosunek ceny do jakości i trwałości?

 

Ja ze swojej strony mogę polecić żarówki Tungsram w odmianie Megalight :)

Rozsądna cena, fajne światło i trwałość: w chwili obecnej mija 1,5 roku i nadal świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecę Tungsram SPORTLIGHT BLUish +50%, cena bardzo przystępna, świecą bardzo ładnie i co najważniejsze od ponad roku, może nie jest to Osram Night Breaker, który świeci naprawdę fajnie,ale z trwałością już dużo gorzej ( nie wiem jak w wersji Plus - ponoć wytrzymują dłużej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil zarowki Osram Night Breaker +50, moze sa troszke drozsze ale jakos super :):good:

 

Również ich używam rewelka, bez porównania do zwykłych żarówek.

 

Zdjęcie z domofonu :D

<a href=http://img33.imageshack.us/img33/669/20120127128.jpg' alt='20120127128.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Night Breaker strasznie padały, niektórym po miesiącu, niektórym po dwóch, niektórym po pół roku albo dłużej. Podobno teraz jest jakaś wersja poprawiona i się tak nie przepalają, ale nie wiem czy to prawda czy chywt :o

 

Ja u siebie miałem Tungsram Megalight Plus 90% i świeciły super, wytrzymały nieco ponad rok, więc za tą cenę (40zł) nawet ok.

 

Obecnie mam Philips Premium Vision +30% i jestem zadowolony, cena 30zł i świecą już drugi rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na nowe osram Night breaker plus , owszem daleko świecą ale obiecywanej bieli nie ma , na pewno nie są tak żółte jak zwykłe ale poprzednie philipsy extreme vision 100% dawały zimą mocnego kopa na drodze ,ale co się dziwić cena 2 razy wyższa od osramów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Night Breaker Plus, jak dla mnie swieca rewelacyjnie.

 

20111006198.jpg

 

20111006196.jpg

 

widac nawet jak żółto wypadaja przy nich zwykle postojówki, wymieniłem je już na Philips Blue Vision i kolor jest taki sam.

 

nie mam foty zeby byly zaswiecone razem ze swiatlami mijania, ale same wygladaja tak:

 

DSC_0296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na odwrót ledowe W5W Świecą jak u Ciebie Osramy a Osramy Jak Postojówki , no chyba że wadliwa partia mi się dostała, co do trwałości to równo roczek przejeździłem , wszystko przez 24H , ale następnym razem dołożę gdzieś dayligty żeby wykorzystywać je tylko nocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z żarówek Osram Night Breaker- świecą jaśniej, dają więcej światła, czy świecą dalej niż inne żarówki nie wiem.

Nie jestem natomiast zadowolony z żarówek Philips( nazwy nie pamiętam, któreś z tych lepszych, bo kosztowały ok. 100zł) przynajmniej jeżeli chodzi o ich trwałość- u mnie w poprzednim aucie padały po ok. pół roku nie zbyt intensywnego świecenia( nie było jeszcze obowiązku jazdy z włączonymi światłami 24h na dobę) co w porównaniu z żarówkami osram, które świecą u mnie już od roku jest wynikiem bardzo słabym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na nowe osram Night breaker plus , owszem daleko świecą ale obiecywanej bieli nie ma , na pewno nie są tak żółte jak zwykłe ale poprzednie philipsy extreme vision 100% dawały zimą mocnego kopa na drodze ,ale co się dziwić cena 2 razy wyższa od osramów

 

Osram Nite Brakery założyłem pół roku temu i juz jedna sie przepaliła, a podobno to sa te longlajfy. Ja robie 95% trasy po mieście wiec powiedziałem że nigdy wiecej firmowych żarówek, kupiłem sobie za 1.3funta komplet 5000k H1 x5 wiec mam 5 kompletów który starczy mi na pewno na 2 lata a cena nawet w połowie nie zblizona do Osramów czy Filipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na odwrót ledowe W5W Świecą jak u Ciebie Osramy a Osramy Jak Postojówki

 

Bo te postojówki ktore mam to nie są ledy, przy ledach KAZDA zarowka bedzie zolta dlatego ich nie kupowałem, tylko takie:

 

http://allegro.pl/zarowki-philips-2x-w5 ... 37064.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Philips Premium Vision +30% i jestem zadowolony, cena 30zł i świecą już drugi rok :)

uuu, ja też się do nich przywiązałem, ale u mnie 1.5 roku wytrzymały. Poprzednio miałem Philipsy +50% i BlueVision i żadne z nich nie wytrzymały roku. Aha, rocznie robię ok.26kkm, to powinien być wyznacznik trwałości żarówki. Te Premium dla mnie są wystarczające i mają białą barwę.

 

Mogę też polecić Tungsram SPORTLIGHT BLUish +50% - kolega ma i rocznie robi tyle co ja. Wymieniał także po 1.5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak długo wytrzymują zależy też od tego, czy H7 czy H4. Nie od dziś wiadomo, że H7 to kiepska wytrzymałość w porównaniu do starych H4. Tyle, że dzisiaj mało które auto ma jeszcze H4. W poprzednim aucie miałem H7, więc się trochę nazmieniałem przez 3 lata, na szczęście teraz mam xenony.

 

No a tak w temacie już to dołączam się do Philips Xtreme Vision (najlepsze, ale rok czasu to max jako H7) oraz Osram Night Breaker Plus (podobna trwałość H7, za to jako H4 dają radę dużo dłużej). Żadne 5kK, 10kK i milionpięćset chińskich K nie dają takiego komfortu co markowe. A że trzeba zmieniać? No cóż, auto to nie tylko paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze tylko na filipsach i jest :good: , Do twingo kupiłem h4 Blue vision

 

swego czasu jezdziłem na philips blue vision i mogę śmiało polecić. Fajna barwa światła i dobra żywotność żarówki (po 2 latach sprzedałem auto z owymi żarówkami).

Polecam Blue Vision :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalające sie żarówki to nie wina ich samych w większości przypadków tylko instalacji elektrycznej.. mam teraz tfu tfu odpukać ponad 6 miesięcy philipsy blue vison i jest good:

Ja tam gaszę światła zanim zgaszę samochód i włączam dopiero po odpaleniu. Przynajmniej nie obrywają jak rozrusznik ssie cały prąd dla siebie ;)

Nie wiem czy to przesąd, ale w zasadzie dzięki temu wyrobił mi się nawyk włączania świateł ;)

 

Obecnie mam OSRAM H7 ULTRA LIFE - dobrze doświetlają, barwa OK, zobaczymy ile wytrzymają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalające sie żarówki to nie wina ich samych w większości przypadków tylko instalacji elektrycznej.. mam teraz tfu tfu odpukać ponad 6 miesięcy philipsy blue vison i jest good:

6 miesięcy to jest nic - jak przekroczysz 1.5 roku to daj znać - wtedy ocenimy jakoś instalacji elektrycznej :) Jeszcze w żadnym aucie nie spotkałem się z taką trwałością H7 co H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightbreaker + faktycznie jest trwalszy. Poprzedni model palił mi się zwykle po ok 3miesiącach, te nowe mam już prawie rok.

Postojówki, które najbardziej odpowiadają im barwą to Philips Bluevision - nie żółte/nie niebieskie, w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OSRAMy H7 Night Breaker Plus 90% padły po okresie ~2,5 m-ca (tzn. jedna żarówka). Świeciły minimalnie jaśniej niżeli postojówki W5W Philips BlueVision. Wymieniłem na TUNGSRAM H7 SPORTLIGHT +50% BLUish. Póki co świecą od 4 miesięcy, dają jaśniejsze światło w porównaniu z w/w Osramami a postojówki wyglądają przy nich bardzo żółtawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.