Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie bo jednak nikt mi nie napisał odpowiedzi. Auto przygotowane na zime PB PP i 3xFK 1000 jednak to było ponad miesiąc temu. Auto codziennie jeżdżone w dzień trzymane na parkingu podziemnym wieczorami i nocą na dworzu czasami pod drzewem. Dzisiaj akurat mocno padał deszcz to zobaczyłem a raczej nie zobaczyłem już kropelek na aucie ale to chyba spowodowane że auto brudne no i tu jest moje pytanie. Jak teraz umyć auto aby nie naruszyć wosku? Czy wosk jeszcze jest na aucie czy już może zszedł? Problem jest taki że już nie mam zabardzo jak umyć normalnie auta tzn woda i szampon bo tam gdzie myłem to już woda zakręcona na zimę. Myjnie w okolicy odpają nie chcą myć innym szamponem niż ich i teraz właśnie jak auto umyć aby było czyste i nie osłabić warstwy wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno brudne to możesz spłukać porządnie ostatnim programem na myjni (woda zdemineralizowana). Zawsze to coś da i nie powinno zaszkodzić warstwie wosku. Jak nie masz gdzie to może wybierz się późniejszym wieczorem na myjnie jak cieć śpi, weź ze sobą 2 baniaki 5 litrowe ciepłej wody i porządnie umyj rękawicą z szamponem. Tylko, że w nocy może być już zbyt zimno. Albo pojedź w godzinach gdzie jest najmniej ludzi na myjnie i wtedy spróbuj dogadać się z cieciem. Kiedyś tak miałem, że było mało ludzi i mi pozwolił. Od niedawna myje u kumpla przed garażem.

 

Innych wyjść nie ma. Też boleje nad tym, że nie mam własnego miejsca na mycie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba, dawaj na myjke na ursynowie tam gdzie ci pisałem! wczoraj myłem auto z kolegą, środek dnia pełno ludzi, cieć łaził, nawet sie go niepytaliśmy.. wiadro szampon bańaczek z wodą i wio, potem suszenie i narazie. Nikt nic nie powiedział.

 

[ Dodano: 13 Listopad 2010, 18:39 ]

ps. napisz jak będzie z FK po tym myciu bo też mam co do niego mieszane odczucia .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakas rade na rysujacy sie lakier od MF? Dzisiaj zabralem sie za polerke A3, wszystko kolorowo tylko jak przecieram paste zeby sprawdzic czy juz jest ok MF robi mi nowe rysy :shock: Probowalem kilku roznych i za kazdym razem to samo, rowniez sprawdzalem z IPA 50:50 i tez lipa :/ Lzej dociska MF juz sie chyba nie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car Strong Cleaning Magic Clay Bar Auto Cleaner (Blue)

erb17l.th.jpg

 

* Description

* Payment and Shipping

* Bulk Rate

 

* Heavy-duty, strong cleaning, non-toxic and convenient to use.

* Help you clean your car better.

* Can safely remove paint contamination, over-spray and industrial fallout.

* Ideal for car use.

 

Czy to wyglada jak glinka bo z opisu nic nie wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku przeczytalem ze przebicie objawia sie jasniejsza barwa lakieru. Moze stac sie tak ze na srebrnym metaliku przebije na ciemniejszy kolor bo chcialem usunac slady po czyims zderzaku na moich drzwiach i wychodzi w tym miejscu ciemniejszy lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawil po sobie rysy o dlugosci 15-20 cm. Na srebrnym lakierze byla niebieska farba. Wszystko zeszlo bez problemu ale w jednym miejscu lakier zaczal zmieniac kolor ze srebrny-metalik na ciemniejszy srebrny-metalik wyglada tak jakbym zeszlifowal lakier bezbarwny ale to tylko moje przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.