Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

A ja spytam o prewash z ONR - na forach różne stężenia podają, jedni dwie nakrętki na galon inni tylko jedną a w jeszcze innym miejscu 1:10 więc dosyć skrajne wartości..

 

Ja używam takiego samego jak szampon - 15 ml na 5 l wody. Robię normalne szamponowe rozcieńczenie w wiadrze i czystym roztworem napełniam butelkę z atomizerem. Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może rzeczywiście jak na początek szkoda inwestować w 3m. Są jakieś tańsze, aczkolwiek nie najgorsze? Co to korek? Chodzi po prostu o siłę ścierną

Tak chodzi o właściwości ścierne. Na początek jak wspomniałem możesz kupić testery tych past np. tu http://www.showcarshine.pl/38-testery

 

Ok. Czyli kupuje sobie taki talerz i do tego dokupuję jakieś gąbki (te, które występują jako "powiązane" z talerzem u klakiernika)? :) A te tanie, które poleciłeś, są w miarę wytrzymałe i wystarczą?

Z reguły tak jest że pracując np na pastach 3M używasz również padów tej firmy które też mają różną twardość i są dedykowane do pracy z określonymi pastami. Nieraz jest też tak że poleruje się mniej ścierną pastą a twardszym padem ale to już zależny od konkretnego przypadku i lakieru. Ogólnie jest też temat o padach i ich odpowiednikach z innych firm choćby ten: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

Co do tych padów z podstawą nie wypowiem się bo nie pracowałem jeszcze z polerką a moja wiedza jest w dużej mierze z tego forum więc tak jak wspomniał Evo wystarczy trochę poczytać i można uzyskać odp.

Co do talerzy co również wpisz w google chociażby "talerz oporowy polerka" i już masz kilka pozycji...

 

Super :) Zdecydowałem, że zainwestuję w ten talerz 3M, do tego zakupię testery past tej firmy i gąbki do kompletu - zółtą, zieloną i niebieską. Na ile powinien wystarczyć taki 100ml tester?

 

A czy do tych gąbek będę mógł jednak z powodzeniem używać jakichś innych past, np lekkościerną sonaxa? Są jakieś tańsze, ale również dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fixerq, i cała reszta. To jest temat Krótkie pytanie - krótka odpowiedź a to co tutaj robicie to na pewno do tego się nie łapie.

 

Zwracam uwagę na trzymanie się koncepcji tego tematu, czyli KRÓTKIE pytania dające szanse na KRÓTKĄ odpowiedź.

 

Jeśli ktoś szykuje takie długie pytania to proszę zakłądać odpowiednie tematy. Inaczej posty polecą do kosza a na konto warny.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Wesol, Wszystko w trakcie testów, za jakiś czas na forum powinny pojawić się pierwsze opinie, sami jesteśmy ciekawi, ja osobiście będę testował dopiero po niedzieli, najważniejsze dla nas to lekki brud i biezp. dla wosku. Jeżeli szukasz czegoś żeby dobrze domyło to raczej to nie odpowiedni produkt.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie dobrze współpracował z pastami Scholla, 3M, PB, Optimum itd. bo dlaczego niby nie.

 

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego pada i pasty do stanu lakieru na którym pracujemy.

 

Na początek polecam poradnik DaveKG przetłumaczony na PL

 

http://detailer.pl/

 

Oczywiście masz tam też inne marki past i padów, ale z powodzeniem można przyrównać do tego każdy inny system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczyścić ten element ? Próbowałem już wielu środków, m.in. PB NL, APC (niestety to z Tesco, innego nie mam) i magicznej gąbki, która w pewnym stopniu zniwelowała te zacieki ...

 

dscf4268.jpg

 

I jeszcze pytanko czym wypolerować szybkę od zegarów ? W sumie jest w bdb stanie, ale w słońcu widać delikatne swirle. Poorboy's SSR2 się nada czy użyć czegoś delikatniejszego, np. PlastX ?

 

dscf4266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

fixerq, Rzep w gąbce ma 12,5cm więc wszystko ok :good:

pLaYmAn, 1- musisz spróbować najpierw jakimś konkretnym APC

2- ssr 2 może być trochę za mocne jeżeli plastik jest delikatny , jeżeli nie plastx to jakaś najlżejsza pasta ssr 1, swirlx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.