Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dwa pytania z mojej strony:

 

umyłem wyglinkowałem i nałożyłem na samochód AG SRP - lakier samochodu to ciemny grafitowy taki jak tu:

 

9AE8C9AA8D386534D0EF2FAC4E653775.jpg

 

SRP nakładałem żółtym aplikatorem megsa - po chwili zrobił się on brudny - prawie czarny i tu pytania:

 

- czy należało wtedy go zmienić? bo przeleciałem nim cały samochód i nie wiem czy to prawidłowo :D a gdzieś tu wyczytałem, że ktoś podczas stosowania jakiegoś środka użył czterech aplikatorów ze względu na zabrudzenie

 

- po wypłukaniu tego aplikatora dalej jest on zabarwiony, tylko trochę pojaśniał - zabrudzenie jest teraz w kolorze lakieru - czy powinienem jakoś dokładniej wyczyścić ten aplikator? czy nie przejmować się tym zabarwieniem?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
- czy należało wtedy go zmienić? bo przeleciałem nim cały samochód i nie wiem czy to prawidłowo a gdzieś tu wyczytałem, że ktoś podczas stosowania jakiegoś środka użył czterech aplikatorów ze względu na zabrudzenie

 

Zawsze lepiej pracować aplikatorem czystym, choć ja nieraz miałem taka sama sytuacje z SRP i żadnych negatywnych efektów nie stwierdziłęm.

 

- po wypłukaniu tego aplikatora dalej jest on zabarwiony, tylko trochę pojaśniał - zabrudzenie jest teraz w kolorze lakieru - czy powinienem jakoś dokładniej wyczyścić ten aplikator? czy nie przejmować się tym zabarwieniem?

 

Nasącz go obficie Ludiwikiem,zostaw na noc i dopiero wypłucz,będzie lepiej. Generalnie żółte aplikatory Megsa bardzo szybko zmieniaja kolor, taka ich natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli średnica zależna od producenta w takim razie. m1chal kupiłeś już grida czy dopiero masz w planach zakup?

 

no powiedzmy ze mam, zostal w pracy a ja chcialem kupic wlasnie wiadra ;)

 

http://www.showcarshine.pl/330-grit-gua ... fibra.html

 

tego mam

 

bueheh teraz wlasnie czytam średnica 26 cm... jest podane na stronie :kox:

 

a dokladniej mowisz 26,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOLAS30, wg. mnie 105 jest pod względem agresywności bardzo podobna do Surface. Mimo to - jeśli masz dylemat co brać - bierz Meg'sa :good:

Jako że ma długi czas "wpracowywania" w lakier, można nią więcej usunąć i do tego na końcu jeszcze nieźle powierzchnię wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie APC polecacie do mycia nadkoli i silnika? Czasami będę chciał go użyć do plastików i elementów wnętrza.

 

Co będzie bezpieczne?

 

- Chemical Guys all clean

- Meguiar's All Purpose Cleaner

- Poorboys Bio-Degradable All Purpose Cleaner

 

A może coś innego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

m1chal, :?

 

- resztki PP mogą źle wpłynąć na wosk

- mikrofibra będzie trochę "zapchana" i dużo gorzej wchłonie zbierany nadmiar wosku

- prawdopodobnie podczas oczyszczania PP z lakieru zostanie zebrana spora ilość brudu który zostanie na mikrofibrze więc nie za bardzo używać tej samej mikrofibry do wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.