Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Chciałbym położyć dwie warstwy sealenta Finish Kare FK1000. Niestety nie mam możliwości pozostawienia samochodu w garażu przez 24 godziny. Czy jest taka możliwość, że położe pierwszą warstwę, a następnego dnia umyje samochód (po dojezdzie do pracy napewno będzie brudny) i położę drugą ? Czy wtedy obie warstwy dobrze się połączą ?

 

Przed chwilą otworzyłem świeżo zakupioną puszkę FK1000 i zobaczyłem coś takiego:

p1100367.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

CZy to normalne, że wosk jest taki twardy i aż popękany jakby z wysuszenia/starości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adm, co do warst to niewiem czy wtedy nie będzie lepiej jak nałożysz po np. kilku godz. Ja nakładałem po godzinie, czytałem że tu aż tak długo nietrzeba, ile w tym prawdy to niewiem..

 

Co do wosku to jest wporzo, pokręcisz troche w nim aplikatorem i sie trosze jakby stopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jutro zabieram się za czyszczenie wnętrza APC i dressing deski - tak na poważnie zabieram się za to pierwszy raz. Moje pytanie jest następujące: w jakich proporcjach rozcieńczyć APC? Rozcieńczać z zimną czy ciepłą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Szybkie pytanie dla pewnosci: Czy APC powodują korozję blach??? Pytam bo gdzies na forum wyczytałem że aktywna piana powoduje korozję ale czy to przwda??? Wymyłem pod maską co sie dało i chciałem zakonserwowac Valvoline ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rozrobiłem 1:10 i nic się nie stało..tak w ogóle średnio jestem zadowolony z tego APC. W rozcieńczeniu 1:15 bardzo słabo doczyścił mi nadkola i wnęki.

 

Do nadkoli używałem Megsa w stężeniu 1:4 i doczyszczał dobrze największy syf, ale wg mnie nie nic nie przebije APC G101 od Autosmart jeśli chodzi o mocne zabrudzenia. To ustrojstwo w takim stężeniu nie potrzebuje prawie w ogóle traktowania za pomocą szczotki bo cały brud sam się rozpuszcza po rozprowadzeniu i spłukaniu. G101 jest mocniejszy od Megsa, więc do nadkoli rozcieńczam w proporcjach 1:10 bo w zupełności wystarczy.

Teraz kupiłem na testy SurfexHD, ale w zasadzie to Deagreser chociaż wielu traktuje go na równi z APC. Zobaczymy co potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle średnio jestem zadowolony z tego APC

 

Tez nie jestem zadowolony z APC Nielsena, trzeba dawac 2x wieksze stezenie niz Megsowego badz Stjarna aby tak samo doczyszczal mocne zabrudzenia.

 

G101 można kupić u nas przecież

 

a mozesz zapotac jkis link badz nazwe sklepu gdzie to mozna kupic wysylkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko... czy warto kupić galonowy Last Touch od Megsa. Stosowałbym go czasem jako lubrykant do glinki no i jako QD. Po rozcieńczeniu mamy prawie 8l za 120zl i dobre kilka sezonów z głowy :)

 

 

myślę, że warto.

Stosuje w rozcieńczeniu 1:1 i używam prawie zawsze po każdym myciu, zawsze też jako lubrykant do glinki.

Genialny zapach kokosowy.

Galon kupiłem 2 lata temu i w baniaku zostało jeszcze 1/4 z całości. Na pewno na przyszły sezon zakupie kolejny galon LT

Jako QD sprawdza się nieźle, ale wole jednak CG ProDetailera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem, z takich galonowych, Poorboy’s QD+ i Poorboy’s Spray&Gloss... co prawda nie rozcieńcza się już ich, ale z ekonomicznego punktu widzenia jest ponad dwa razy tańszy jak by je kupić w butelkach 0,473l. A zależy mi bardziej na tym aby kupić raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.