Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

PP Poorboys'a jest ścierny. Ale naprawdę minimalnie. Większość osób na tym forum tego nie zauważy, ponieważ posiada auta z warstwą lakieru bezbarwnego, ja natomiast mam Oplowski akryl i działając aplikatorem widać lekkie zabarwienie.

Choć na lakierze z klarem w sumie też będzie widać, że ten środek jest ścierny. Warunek to ciemny i mocno zmatowiony lakier. Po kilku mocniejszych przejazdach aplikatorem widać, że powierzchnia nabiera koloru (oczywiście rys tym się usunąć nie da).

Dokładnie.

Przejechałem PP po czerwonym akrylu.

PPapli.jpg.3cf5000b906bc744d274f4652fe930da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tery, powinieneś go wypracować a resztki zetrzeć mikrofibrą. Charakterystyczne skrzypienie oznacza że lakier jest już czysty. Jeśli nałożyłeś na samochód tak jak wosk, to niestety wybrałeś nieprawidłową technikę.

ziper, tak mniej więcej.... powinno wystarczyć i jeszcze trochę zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

SZyBA Rozumiem, ale moim zdaniem 4 warstwy też nie wydłużą mocno trwałości, tym bardziej że FK nie jest typowym woskiem do warstwowania.

micha-ł, Ja przy PP nie czekam do skrzypienia, rozprowadzam podobnie jak wosk tylko trochę dłużej i poleruję mikrofibrą. Na lakierze ciężko określić siłę czyszczenia ale na szybach widać że ten sposób bardzo dobrze działa bo ładnie znikają rożne zacieki przy uszczelkach itp. oraz zacieki na lakierze od płynu po spryskiwaczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanerem PP PB bardzo ciężko jest uzyskać skrzypienie. Ja teraz zastosuję taką metodę, że naniosę bardzo cieniutką warstwę PP PB na całe auto. Następnie poczekam aż się zmatowi i wytrę całość aplikatorem lub mikrofibrą. Myślę, że sposób dużo łatwiejszy, czy będzie dobry to się okaże!

Słyszałem o 2 metodach używania cleanera:

1. Pracujemy cleanerem do skrzypienia.

2. Nakładamy cleaner i czekamy aż się zmatowi. Podobno clenaer działa w ten sposób na lakier, że zanieczyszczenia utleniają się w postaci mgiełki/zmatowienia itp. i wyciera się je mikrofibą.

Pewnie metoda jest uzależniona od cleanera jaki stosujemy :o Albo można stosować obojętnie/wymiennie? Może ktoś ma z tym praktykę/dośwadczenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

MetalMagnes, Najpierw zrób na jednym elemencie bo o ile pamiętam to PP jak wyschnie to nie jest taki lekki do spolerowania ale nie jestem pewny bo dawno z nim pracowałem a któryś z cleaner-ów taką miał cechę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście są 2 metody z tym cleanerem... Ja robiłem tak jak CAR CRAZY bo w sumie od niego dowiedziałem się przy zakupie jak się kładzie :D

Pytanie tylko czy lepiej dłużej popracować aplikatorem i dopiero poczekać aż przyschnie i spolerować mikrofibrą, czy praktycznie całkowicie wypracować aplikatorem i tylko zetrzeć mikrofibrą resztki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 4 warstwy też nie wydłużą mocno trwałości, tym bardziej że FK nie jest typowym woskiem do warstwowania.

 

W takim razie nie będę kładł kolejnej warstwy. Dzisiaj zauważyłem niepokojący widok - mianowicie woda jakoś tak przestaje kropelkować. Przyczyną tego może być brudny samochód ?

 

Powiedzcie mi jak to jest z tym klockiem pod papier ścierny ? Normalny, prosty drewniany klocek nada się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do szamponów:

CHEMICAL GUYS MAXI SUDS II

SMARTWAX SMARTCARWASH

WOLFGANG AUTO BATHE 100ML - TESTER

Który z nich ? co do CG i SW to są takie same ceny i który by sie opłaciło bardziej brać :)

A Wolfgang tester ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed polerką odkleiłem wszystkie oznaczenia wersji, silnika z nadwozia i teraz chciałbym je ponownie przykleić. Oczywiście tak jak oryginalnie - taśma dwustronna piankowa.

 

Czy mogę przykleić na wosk czy muszę jakoś odtłuścić miejsce klejenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do szamponów:

CHEMICAL GUYS MAXI SUDS II

SMARTWAX SMARTCARWASH

WOLFGANG AUTO BATHE 100ML - TESTER

Który z nich ? co do CG i SW to są takie same ceny i który by sie opłaciło bardziej brać :)

A Wolfgang tester ?

 

Miałem Smartwaxa, aktualnie posiadam Stjarnagloss Korsbar który według pewnych źródeł na DW jest tym samym co Maxi suds II. I prawdę mówiąc jestem dużo bardziej zadowolony z tego drugiego. Lepszy poślizg, domywanie, zapach, woda ładnie spływa no i mam wrażenie że jest wydajniejszy. Co do Wolfgang to się nie wypowiem bo nie miałem okazji korzystać ale to ponoć bardzo dobry szampon. Chodź szczerze mówiąc nie wiem czy potrzeba nam czegoś więcej niż szampon klasy CG MS II. A różnica w pojemności jest 5krotna

 

[ Dodano: 19 Listopad 2010, 16:00 ]

Jaki Qd najlepiej sprawdzi się z lusso oro? megsowy UQD, PB S&G czy może CK Quick shine?

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.